porota-576x381
17.3.2019
Kategorie: Humor

Jarní turné Radka Vondráčka po českých sálech zahájeno. V říjnu obdrží státní vyznamenání

Sdílejte článek:

STRACH.CZ

Podzim 2017. V Poslaneckém baru je živo. Poslanci ANO se po volbách loučí se smolaři, kteří se nedostali do Sněmovny. Rozjařený Vondráček vylézá na stůl, u kterého kandidáti neúspěšných stran zlostně usrkávají absint a s kytarou v ruce zpívá Kolej Yesterday. Bohužel ne celá melodie se vejde do akordu D, který Vondráček jediný ovládá a tak je umělec nucen pod hlavní Chovancovy brokovnice improvizované pódium opustit. Písničku hodlá dozpívat na vedlejším stole. Náhodně procházející Michal Prokop mu to rozmlouvá, ale Vondráček ho odstrkuje a už se sápe na stůl obsazený poslanci KSČM. Miroslav Grebeníček nechává Vondráčka chvíli hrát, ale při slovech „to bylo před tím vejbuchem“ mu zkušeným pohybem podtrhne stůl a budoucí předseda Sněmovny, který bohužel nemá kolem krku záchranné lano, mizí v propadlišti kultury.

Po chvíli se zvedá, u stolu SPD si od překvapeného Jarka Nohavici půjčuje novou kytaru a s výkřikem „Dálnice, dálnice, Rock and Roll“ míří do sálu Sněmovny. Poslanci Agrofertu se jako jeden zaměstnanec zvedají a předsedu následují. Sál Poslanecké sněmovny zrovna prochází rekonstrukcí. Vondráček se dělníkům představí jako Radek Killmistr a pomocí štafliček vylézá lavici předsedy Sněmovny. Začíná hvězdná část koncertu. Jako první zazní skladba Stairway to Heaven, kompletně přehranná pouze na struně E, následuje rocková balada November Rain, kde kytarové sólo Radek raději přebrouká a celý set ukončuje vypalovačka We Are The Champions, opět odehraná pouze akordem D. Obecenstvo šílí, dělníci pokuřují a sledují hodinky. Po obrovském vlažném aplausu Vondráček odhazuje kytaru a skáče do davu. Výsledkem je osm potlučených poslanců, prohnutý předsednický pultík a naštvaný Nohavica.

Zdá se, že tímto seznamem mohla být tato klukovina uzavřena. Nicméně uběhl rok a půl a na veřejnosti se objevily fotografie z tohoto festivalu. Vondráček na sněmovní lavici s kytarou proklatě nízko, v postoji připomínající rumunský revival AC/DC. Jako první překvapivě zareagovala televize Šlágr s nabídkou účinkování v jejich 580 pořadech. Pak už se vzpamatovala opozice a vlak výzev a demisí se rozjel naplno. Bývalá předsedkyně Sněmovny Miroslava Němcová potvrdila, že naposledy po předsednickém pultíku skákal Milouš Jakeš, když zjistil, kolik bere Zagorová za rok. Z tohoto pohledu požaduje okamžitou rezignaci předsedy Vondráčka, výměnu pultíku a omluvu celé Sněmovně i kapele Queen. Předseda TOP09 Jiří Pospíšil byl ve svém odsouzení ještě tvrdší. Ten by vyměnil všechny lavice v sále, nový nábytek by měl vysvětit papež František a rezignovat by mělo komplet celé hnutí ANO i s Jágrem na Kladně.

Kdo zachoval klid, byl předseda hnutí Andrej Babiš, v tu dobu zrovna na návštěvě v Bílém domě. Svému předsedovi Sněmovny po telefonu vzkázal, aby se omluvil a nechal pultík přelakovat u někoho z holdingu. Sluchátko Babišovi vytrhl i Donald Trump a poděkoval Vondráčkovi za to, že „udělal Československo opět velkým“. Ani ostatní straníci nechtěli událost více komentovat. U soudkyně Barbary se rozvášnila pouze Taťána Malá: „Radek na mě skočil jako zvíře a strhl mě k zemi. Bylo to strašně rychlé.“ V tomto případě jde o zajímavé svědectví, protože poslankyně na inkriminovaném večírku tehdy vůbec nebyla.

A Radkovi Vondráčkovi tedy nezbylo, než se omluvit.Využil jsem toho, že sněmovní sál byl v rekonstrukci po rozlučkové akci ČSSD. Okna vytlučená, koberce strhané, parkety ještě doutnaly. Vylezl jsem na lavici a zahrál tři kousky. Troufám si tvrdit, že tyto lavice už musely snést horší věci, než moje křusky. Ale pokud se to někoho dotklo, tak má smůlu.

Novináře samozřejmě zajímala i reakce Pražského hradu na celou kauzu i na Vondráčkovu omluvu. Kancléř Mynář přijal delegaci novinářů v montérkách a na secesním stole Edvarda Beneše, ze kterého se snažil v barokním lustru vyměnit Křižíkovu obloukovou lampu za čínskou LED lampu. Podle jeho slov má prezident za to, že šlo o klukovinu, která se naštěstí nijak nedotkne česko-ruských ani česko-čínských vztahů. A kolem procházející Ovčáček k tomu podotkl, že se prezident Zeman dokonce rozhodl udělit Radkovi Vondráčkovi státní vyznamenání za dlouhodobý přínos v kulturní oblasti.

ZDROJ: strach.czRedakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- + 350,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Miroslav Meder 350,- Kč

Celkem za měsíc: 21 237,00 Kč
Vybráno 60.67%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 255 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 2,18 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.