jarbili
7.7.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

JAR: Rasismus proti bílým, kteří žijí v děsivých slumech … čeká to i Evropu?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM

Takto to dnes vypadá v oné multikuturalisty tak opěvované Jižní Africe pod vládou černochů. Takto dnes vypadá ta jejich ,,duhová politka”. Je zde tvrdá diskriminace bílých, vládne tu černošský rasismus a černý apartheid spojený s marxismem, ale to už evidentně ty levičácké pseudohumanisty a obránce lidských práv kdejakého šmejda nezajímá, neb podle nich přece bílí lidí žádná práva nemají, protože jsou bílí, že? No, tedy aspoň tito bílí v Jižní Africe určitě žádná práva nemají.

A proto z původních necelých 5 milionů bílých obyvatel JAR už skoro milion emigroval pryč. Na tyhle fotky by se měli velmi dobře dívat všichni ti, co tak podporují imigraci černochů do Evropy prý za účelem přílivu nové krve. Pokud se tato imigrace nezastaví, tak tohle je obrázek Evropy za 100 let. Tuhle buducnost chcete pro svoje děti a vnuky? 

Rasismus v zemi stále existuje, jen se místy otočil o 180 stupňů a tím, kdo je diskriminován jsou bílí Jihoafričané.

Po roce 1994 docházelo v zemi k masivním kampani za práva černošských obyvatel. Vznikaly programy za jejich zapojení do pracovního procesu, zaměstnavatelé byli nuceni, aby přijímali více černochů a celkově se černí Jihoafričané po letech útlaku dočkávali mnoha výhod. Avšak na úkor bílých spoluobčanů. 

Mnoho méně kvalifikovaných bělochů přišlo ze dne na den o práci a byli nahrazeni často ještě méně kvalifikovanými, nicméně nově privilegovanými černochy. Komu se tyto praktiky nelíbily, ten byl označen za rasistu. Lidé se báli nevybrat ze dvou kandidátů na práci toho černého, aby nebyli obviněni z diskriminace.

Chudší běloši se tak stávali ještě chudšími a ocitli se na samém okraji společnosti. V současném době zhruba 400 tisíc bělochů žije v JAR pod hranicí chudoby. Tito lidé obývají improvizované příbytky vyrobené vlastními silami z odpadků soustředěné ve zhruba 80 slumových městečkách. Domky ve slumu jsou vybudovány svépomocí z vlnitého plechu a odpadků.

 Jedním z bělošských slumů je i Munsieville poblíž Johannesburgu. Bez elektřiny a tekoucí vody, s naprostým minimem jídla a v tristních hygienických podmínkách zde žije přes 300 lidí. Z toho zhruba čtvrtinu tvoří děti. Kvůli absenci tekoucí vody se ani děti nemohou pořádně umýt.
PAL6187be_jar5 PAL6187c1_jar6
PAL6187c2_jar7 PAL618739_jar1
Lidé jsou zde téměř výhradně bez práce. Pokud pracují, vykonávají zcela podřadná zaměstnání za nižší než minimální mzdu. Rodiny si zde musí vystačit často s méně než tisícem korun na měsíc. Dětem se nedostává vzdělání, obyvatelům slumů je odmítána zdravotní péče a celá situace je bludným kruhem, ze kterého není cesty ven.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 14 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.