vyrabovanysupermarketJAR
15.7.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

JAR: Běloši hromadně prchají z Durbanu, situace se výrazně zhoršila, zničena je už celá rozsáhlá oblast

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Už dva dny probíhají v JAR nepokoje, o jejichž průběhu si můžete přečíst a shlédnout spoustu videí ZDE nebo ZDE. Od samého začátku je jasné, že oficiálně deklarované důvody nepokojů jsou jen zástěrkou, ve skutečnosti se jedná o rasovou, ale i kmenovou válku, čemuž nasvědčuje i další vývoj situace v zemi.

 

Durban je třetí nejlidnatější město Jižní Afriky po Johannesburgu a Kapském Městě a největší město v jihoafrické provincii KwaZulu-Natal. Zuluové, největší černošský kmen v zemi, tvoří také největší etnickou skupinu ve městě.  To, co mohlo začít jako politický protest, se zvrhlo v anarchii.

A Johannesburg Metro Police Department (JMPD) officer walks past the wreckage of burnt cars at a car showroom in Jeppestown district, Johannesburg, on July 11, 2021. - Several shops are damaged and cars burnt in Jeppestown, Johannesburg, following a night of violence. Police are on the scene trying to control further protests. It is unclear if this is linked to sporadic protests following the incarceration of former president Jacob Zuma. (Photo by LUCA SOLA / AFP) (Photo by LUCA SOLA/AFP via Getty Images)

Násilí a rabování, které vypuklo po zatčení bývalého prezidenta Jacoba Zumy minulý týden, se rozšířilo a zanechalo za sebou stopu zkázy. Sklady a supermarkety v Durbanu, jednom z nejrušnějších přepravních terminálů na africkém kontinentu a v centru dovozu a vývozu, byly vyrabovány nebo vyhořely.


neoblíbený prezident Ramaphosa

Durban je součástí metropolitní oblasti Thekwini, která zahrnuje sousední města a má asi 3,4 milionu obyvatel, což z kombinované obce činí jedno z největších měst na pobřeží Indického oceánu afrického kontinentu. Durban byl jedním z hostitelských měst Světové konference proti rasismu v roce 2009, mistrovství světa ve fotbale 2010 a může se pochlubit nejvyšším počtem nových dolarových milionářů ze všech jihoafrických měst, přičemž jejich počet se mezi lety 2000 a 2014 zvýšil o 200 procent. Město bylo nyní prakticky zredukováno na trosky loupeživými Zuluy.

Výtržníkům bylo zabráněno zapálit a podpálit pouze nemocnici plnou pacientů v Durbanu, protože násilí a ničení majetku pokračuje. Na R102 byli přepadeni záchranáři a sanitka převážející kriticky nemocného pacienta, který potřeboval kyslík, byla zasypaná cihlami. A v mainstreamových médiích je nespočet dalších podobných zpráv.

V Gautengu policie vede bitvy s lupiči, zatímco se násilné protesty stále šíří. Podle SAPS zemřelo nejméně 72 lidí.

Armáda SANDF byla nasazena v černošském městě Alexandra v Gautengu. Alexandra se náhodou nachází poblíž Houghtonu, jedné z nejdražších čtvrtí v Johannesburgu, kde žijí hodnostáři, bankéři a majitelé podniků ANC. FWM také obdržela zprávy očitých svědků o rozmístění armády kolem kritické infrastruktury v úterý večer.

Tým FWM v Johannesburgu byl překvapen, když ve středu ráno neviděl téměř žádná vozidla a žádné vojenské nasazení v jiných černých městech na obvykle rušných silnicích, zatímco nakupující stáli v dlouhých frontách, aby se zásobil potravinami v oblastech, kde byly některé obchody stále otevřené. Obří komplex Mall of Africa zůstal prozatím uzavřen. Tým se včera večer setkal se zátarasy ve městě Springs, které obyvatelé zřídili, aby nasměrovali dopravu od davů, které házely kameny.

Ani chladné období v Gautengu s teplotami pod bodem mrazu nezastavilo šíření zkázy země. V Durbanu byli lupiči zachyceni na kameře, jak kradou palivo z podzemní skladovací nádrže. Podle očitých svědků bylo téměř každé malé město v KwaZulu Natal zpustlé. Byly zbaveny všech služeb, bank, bankomatů, obchodů s potravinami a zdravotnického materiálu.

South African Police Services (SAPS) members arrest a looter at the Gold Spot Shopping Centre in Vosloorus, southeast of Johannesburg, on July 12, 2021. - South Africa said it was deploying troops to two provinces, including Johannesburg, after unrest sparked by the jailing of ex-president Jacob Zuma led to six deaths and widespread looting. Overwhelmed police are facing mobs who have ransacked stores. Six people have died, some with gunshot wounds, and 219 people have been arrested, according to a police tally issued before the army deployed. (Photo by GUILLEM SARTORIO / AFP) (Photo by GUILLEM SARTORIO/AFP via Getty Images)

Podle zdroje FWM nebylo ušetřeno jediné město a totální zkáza byla dokonána během 48 hodin. “Ukradli těžkou techniku na demolici mostů a zablokování silnic,” řekl zdroj. “Rozsah toho, co se stalo za 48 hodin, je nepochopitelný. Už nic nezbylo.”  Zdroj vyzval bělochy, aby se připravili na nejhorší, protože davy by se mohly brzy přesunout na venkov a zapálit jejich farmy. Zdroj dodal, že to zítra neskončí, protože se jedná o plánovaný útok..

Jihoafrická soukromá bezpečnostní společnost rozeslala svým klientům varování a také je vyzvali, aby nevycházeli ven, aby se drželi mimo silnice a udrželi své bezpečnostní systémy v chodu. To může být problém, protože mnoho systémů spoléhá na elektřinu, která nemusí fungovat, neboť státní energetická společnost Eskom varuje před výpadky elektrické energie.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč,

Celkem za měsíc: 3 500,- Kč
Vybráno 10.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 190 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
91 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)