20180310084532_masaryk-kopie
17.2.2020
Kategorie: Historie

Jan Masaryk: O komunismu

Sdílejte článek:

COM

Komunisté chtějí beztřídní společnost. Prosím, jenže první věc, kterou udělají, když se dostanou k moci – a Pán Bůh jim odpusť metody, kterými se k ní dostanou – je, že vytvoří novou privilegovanou třídu, novou aristokracii, se všemi hnusnými znaky zbohatlíků.

Já si nemůžu pomoci, ale mně je opravdu špatně, když vidím chlapa, který byl poctivý dělník, a teď je z něj opice ve fraku a dělá všechny ty špatné věci, které právem ještě včera nenáviděl. Mně je jich hrozně líto.

Oni byli – aspoň někteří – docela slušní lidé: Pak se stanou ministry a řediteli a hodnostáři a Pán Bůh ví, co ještě, a začnou zdobit své kdysi poctivé manželky jak vánoční stromečky. On každý musí vypadat moc důležitě, tak zahodí gypsovku a začne kouřit havana a spát s herečkami a žárlí, když druhý soudruh má větší barák a má na něm víc toho, co se leskne.

Ale on se pořád necítí dost důležitý, tak zkouší dostat víc moci, ještě kousek. A nejdřív začne lidem šlapat na paty a pak jim ukáže moc tím, že je vyhodí z práce, pošle do pracáků, do koncentráků, do vězení, a když ani potom nevěří v jeho důležitost, tak je likviduje totálně. A ten, kdo jich likviduje víc, je důležitější než ten, který jich likviduje jen pár. Místo beztřídní společnosti pak udělají beztřídní hřbitov.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 936,00 Kč
Vybráno 8.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 750 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,43 out of 5)
Loading...
loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.