2.5.2013
Kategorie: Společnost

Jan “Gripen” Kavan by bez půjček zemřel hlady?

Sdílejte článek:

(c) KAREL KŘÍŽ 02/05/2013

Když jako ministr vlády Miloše Zemana zametal stopy po korupci v kause vojenských stíhaček, záhadně se mu v trezoru jeho kanceláře líhly statisíce korun, které tam údajně nikdo nikdy nedal a nikdo nikdy neviděl. Neúplatná protikorupční policie se s tímto vysvětlením trezorového zázraku spokojila a tak se sociálně demokratický politik v poklidu dožil zaslouženého důchodu mimo oplocení nápravného zařízení.

 

 

Na rozdíl od svého stranického přítele, který po relaxačním pobytu na Vysočině a změně partajní barvy vysublimoval coby presidenská mlha kolem svých nejvěrnějších, Kato Kavan bloudí prvomájovou veselicí bolševiků jako obyčejný poddaný bez politického finančního krytí a s hořkým úsměvem na rtech si stěžuje soudruhům na svůj těžký úděl chudáka důchodce. Musí prý přežívat za ušmudlaných 10 250,- Kč měsíčně a od smrti hladem zachraňují hrdinného starce půjčky od přátel.

 

Status společností utlačovaného seniora pak podtrhoval i dokonalým image se starou šusťákovkou přes secondhandové sako a zmačkanou igelitkou, ovšem tentokráte narozdíl od Grossových dob nenaplněnou pevnou českou měnou strýčka Vika, ale zřejmě svačinou a lahváčem. Jeden by jej politoval.

 

Zajímalo by mne, kdo z přátel mu půjčuje. Zdali jsou to ty desítky poslanců, kteří dle jeho vlastních slov obdrželi “konzulatční poplatky” za doporučení stíhaček Gripen, či stavitelé dálnic s taxou blížící se “sovětským úderníkům” v Soči, nebo nákupčí vládních postů z Bambergu. Možná mu nějakou kačku pošle kolega ministr Svoboda, jemuž třeba z tunelu na kočárky ještě něco málo zbylo, popřípadě Karel Srba, jehož krabice od bot uměly porodit statisíce stejně tajemně jako Kavanův trezor.

 

 

Jen bych chtěl bývalého ministra, který si za roky bohatě dotovaného parazitování na státním rozpočtu v parlamentu i ve vládních funkcích nedokázal zajistit obživu na stará kolena, varovat. Na půjčky a dluhy pozor! Podívejte se na osud soudruha europoslance Ransdorfa, který na vlastní kůži pociťuje účinnost zákona č. 120/2001 Sb. z vaší dílny. S měsíčním příjmem rovnající se ročnímu platu proletáře, kterého v Bruselu zastupuje, zaťal sekeru za 17 miliónů. Ono se to na různých úrocích, poplatcích a odměnách exekutorů nastřádá hned.

 

Mám však za to, že Jan Kato Kavan má jistě lepší řešení své finační krize. Buď napíše Milošovi o nějakou trafiku, popřípadě počká na zářivé vítezství Bohouše a jeho party ve volbách a požádá nového oranžového přítele ministra, aby mu zaslal ten báječný kouzelný, stohy bankovek po nocích rodící, starý terzor z bývalé, Gripeny chráněné, kanceláře.

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 150,00 Kč
Vybráno 37.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 33 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.