parlamentcr
23.1.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Jaký má opozice zájem udržet nouzový stav?

Sdílejte článek:

VÁCLAV POLÍVKA

Když jsem napsal poslancům z opozice poprvé – na jaře, aby napadli a zrušili vládní nařízení z 20.3. 2020, kde pan Babiš s paní Benešovou zařadil COVID-19 k AIDS, TBC, tyfu, ebole a dalším nemocem, jejichž šíření je trestné, s čísly, která to zdůvodňovala – bylo to na ně zřejmě moc složité a pracné, nikdo nezareagoval. Další výzva byla tedy napsaná tak, aby jí zvládli a už všem, včetně provládních stran – oznámil jsem jim jednou prostou větou, že nebudu volit nikoho, kdo bude hlasovat pro nouzový stav. 

Tomu už rozumět museli, několik jich odpovědělo, že nepodpoří, nebo jen za určitých podmínek a zřejmě měli i další dobré důvody, protože skutečně jen KSČM s ČSSD to s ANO proti všem ostatním prosadilo. Před hlasováním 21.1.2021 jsem už opět všem i jemně naznačil, že by mohl někdo, koho připravili o obživu, majetek, uvedli do dluhů, rozpadla se mu kvůli tomu rodina a vztahy, být natolik vyvedený z míry, že by ho mohlo napadnout provést cílená nebo plošná opatření přímo v parlamentu, která by jim mohla kromě hlasování znemožnit i cokoliv jiného a vyzval je, aby mysleli na zdraví a životy své a svých kolegů.
 .
Jana Jonášová z TOP 09 mi jako odpověď poslala prohlášení se vzletným názvem samičky medvídka Koalice SPOLU, tedy ODS, KDU-ČSL a TOP 09, kde slibují hory doly, zejména, že nouzový stav nepodpoří. Výsledek – jen Tomio Okamura s SPD hlasoval 21.1. 2021 pro návrh pana Bojka – okamžité ukončení nouzového stavu. Ještě s jedním poslancem ANO, což překvapilo. I u KSČM a ČSSD se aspoň pár zdrželo a dali možnost to prosadit. Jakoby záblesk rozumu, pokud to nebylo proto, že nevěděli o čem hlasují.
 .
Ovšem ostatní – Trikolóra i Nezařazení, kde chyběli pánové Bojko a Volný vyhození za to, že odmítli šaškovat v rouškách a předstírat, že někoho chrání a Lubomír Volný si k tomu nenechal líbit vypnutí svého mikrofonu, se všichni zdrželi hlasování, klub STAN dokonce hlasoval proti! Korunu tomu nasadil pirát Ondřej Profant, který mi napsal jako správný vyhulenec dokonce až druhý den po hlasování, že Piráti vždy hlasovali proti prodloužení, ačkoliv sám se hlasování zdržel, s ním všichni ostatní, kromě jednoho, který (možná omylem, stejně, jako nejspíš ten z ANO pro), hlasoval proti okamžitému ukončení nouzového stavu! Přitom to bylo po zamítnutí všech návrhů na zmírnění omezení a navýšení a zjednodušení náhrad pro postižené touto nesmyslnou a zbytečnou zrůdností o které už se ani pan Babiš nesnaží předstírat, že je k něčemu jinému, než k omezování svobody lidí, aby se náhodou nenakazili někde jinde a jindy, než v práci, na nákupu a ve dne a neriskovali jen 99,5% šanci na přežití, případně že to od nich chytne někdo, kdo by jí měl třeba jen 80%, nebo méně a byl by tak pitomý, že by to o sobě nevěděl a nakazit se nechal. Všichni věděli, že pak už se bude hlasovat jen o délce prodloužení. Hlasování zde.
 .
Co z toho vyplývá? Opozice tvrdí, že prodloužení nouzového stavu nepodporuje ale myslí to tak, že jeho ukončení také ne. A také tak hlasuje. K čemu ho potřebuje? K předvádění se před volbami, protože toto téma přitahuje pozornost, nebo už má také podíl na vládních kšeftech? Nebo jsou tam všichni tak blbí, že neví, o čem právě hlasují? Jsou také covidofašisté a blednou hrůzou, že bychom opravdu mohli dostat svobodu? Neměli by po ukončení předstírání boje s vládními stranami o nouzový stav co říct?
 .
Každopádně co se týká teď toho nejdůležitějšího, vrácení země do normálu, opozice prokázala, kromě SPD a poslanců Bojka a Volného, svou naprostou zbytečnost a STAN dokonce škodlivost. Nelze už mluvit o “vládním” nouzovém stavu, protože kromě výše uvedených s ním všichni poslanci souhlasí a podporují jej a na žádné komunisty se tentokrát vymlouvat nemohou. Žádnou opozici nemáme, vítejte zpět u jednotné kandidátky Národní fronty s jedinou výjimkou a dvěma jednotlivci.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 263 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
politicon.cz
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.