foto_detail_main_zoom_2533_1
26.3.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Jaký jídelní set se bude vyjímat ve vaší kuchyni?

Sdílejte článek:

Jídelní stůl je ústředním bodem celé domácnosti, vždyť právě tady se schází celá rodina. Zároveň jde o kus nábytku, který většina z nás nemění příliš často, a proto je potřeba se zamyslet nad nadčasovým řešením. Stejné pravidlo samozřejmě platí u jídelních židlí.

Nábytek v kuchyni by měl být především pohodlný, sladěný se zbytkem místnosti a odolný. Musí vydržet všemožné rozmary malých dětí (rozlité pití, převržený talíř s polévkou a spoustu dalších vylomenin – však určitě dobře víte) a také zkoušku času. Nejvíc tedy záleží na použitém materiálu.

Z jakého materiálu se vyrábí odolné jídelní stoly?

Sázkou na jistotu je tvrdé dřevo, jako jsou ořech, javor, mahagon, dub a teak. Překližky, MDF či laminové desky nedosahují pevnosti masivního dřeva. Cena bude sice vyšší, ale odolnost je zaručená.

Zajímavou volbou je rozhodně i sklo. Do interiérů s menšími dětmi je spíš nevhodné, užijete ho však zejména v místnostech, které potřebují trochu prosvětlit. Dnešní stoly se vyrábí z tvrzeného skla, takže se při běžném používání jen tak nepoškrábou a nerozbijí.

Kdo si potrpí na okázalost, tomu se určitě zalíbí mramorový jídelní stůl. Tento přírodní materiál je opravdu nádherný a trvanlivý, avšak objemný, těžký a musíte se o něj dobře starat. Proto se s touto variantou setkáte častěji na fotkách než v reálném životě.

Na jakých židlích se sedí nejlépe?

Ruku v ruce s výběrem stolu jdou také jídelní židle. Co si budeme povídat, vhodnější jsou židle s polstrováním, na těch se vám bude jíst lépe. Někde občas uvidíte jídelní židle s područkami, nicméně to také není příliš šťastná volba. Područky vám budou při jídle spíš vadit. Pokud to jde, vyhněte se i taburetům, opřít si záda je naopak nutnost.

Je lepší pořídit stůl a židle zvlášť?

Není to bezpodmínečně nutné, ale máte-li tu možnost, kupujte celé jídelní sety. Dost často vyjdou cenově výhodněji a nestane se vám, že by k sobě židle a stůl nepasovaly. Chcete-li nakupovat zvlášť, držte se aspoň jednoho výrobce. Stejná barva může mít totiž u jiné firmy maličko jiný odstín.

Jídelní sety se slevou momentálně objevíte v internetovém obchodě Nábytek-Elegance.cz. Zaměřují se zejména na kvalitní dřevěný nábytek, který je v českých domácnostech asi nejčastější.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 22 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...