living-room-2569325_1280
27.3.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Jaký druh nábytku zvolit do předsíně

Sdílejte článek:

Nábytek v předsíni by měl být v ideálním případě v souladu s dekorací vašeho domu. Především však musí také ladit s místnostmi, se kterými je předsíň spojena.

Současně je třeba dbát na minimalizaci nepořádku, protože prostor v předsíni je obvykle velmi omezen, ale po pečlivém výběru zjistíte, jak správný výběr barev, podlahových koberců a rostlin může tento prostor přeměnit.

Mnoho lidí vybírá nábytek do předsíně až naposledy, přestože hala je první částí domova, kterou návštěvník uvidí. Stejně tak mnoho lidí ignoruje výzdobu předsíně. První dojmy se však počítají. Tak proč dávat návštěvníkům špatný dojem, když je tak snadné je ohromit krásným vchodem.

Stěny a barvy

Hodně závisí na tom, zda je vaše předsíň dlouhá, krátká, úzká, nebo široká. Krátká předsíň může být provedena tak, aby vypadala delší, tím, že se na konci instaluje velké zrcadlo.

Úzké předsíně mohou být vizuálně otevřeny umístěním zrcadel podél jejich délky. Většina předsíní využívá světlé výzdoby, jako jsou například bílé, špinavě bílé nebo lehké pastelové barvy. Tmavé barvy jsou příliš ponuré. Bílé nebo pastelové stěny, světlý strop a tmavší rozumné koberce nebo dřevěné podlahy budou fungovat. Světlé koberce jsou nepraktické, pokud nepožádáte své hosty, aby si zuli obuv již před vchodem.

Předsíň by tedy měla mít jasně bílé stěny nebo alespoň světlé barvy, aby vypadala prostorně a příjemně. Malé plochy působí ponuře, pokud jsou zdobeny tmavými stěnami.

Můžete také rozdělit jednolitost individuálními barevnými odstíny, jako jsou obrázky, jasná stínidla či barevné vázy.

Tradiční hliněné vázy lze vylepšit leskem a lakem. Zvolte starožitné vázy a ozdoby z minulé doby. Kombinace současného nábytku a starých kusů vytváří stylový vchod.

Nábytek do předsíně

Není vždy skutečně nutné jít ven a koupit drahý nábytek. Můžete se podívat na to, co už máte, a uvidíte, jak to vypadá v tomto malém prostoru. Možná budete mít nějaké kusy nábytku od své maminky nebo babičky, které se po vyleštění přemění na nádherné kusy.

Předsíňově stěny

Předsíňové stěny se dodávají v mnoha tvarech a velikostech, ale podle libovolného designu si vyberte stěnu s alespoň jednou zásuvkou. Zásuvky jsou užitečné v hale na drobné předměty, jako jsou hřeben, kartáč či krém na boty. Zároveň i zrcadlo vypadá lépe, pokud visí nad zásuvkami.

Zrcadlo

Zavěšené zrcadlo ve vstupním prostoru je příjemná záležitost. Mnoho lidí by se rádo zkontrolovalo před vstupem do vašeho domova, a zrcadlo jim tak pomůže.

Zrcadla ve vaší předsíni poskytují iluzi prostoru, protože odrážejí světlo, a také slouží funkčnímu účelu, který vám umožní zkontrolovat svůj vzhled, když spěcháte do práce nebo obchodu. Zrcadla mohou být velká nebo malá – pro efekt je možné spárovat větší zrcadla dohromady, což vypadá velmi dobře pro větší prostory.

U menších prostor můžete vybrat několik skupin zrcadel menšího seskupení. Často je zrcadlo zarámováno ve stejném materiálu jako stůl či předsíňová stěna.

Předsíňový stůl se zrcadlem zarámovaným ve stejném dřevě bude stejně ohromující. Zavěšení zrcadla těsně nad stolem či zásuvkami stěny je také efektní a poskytuje působivý odraz dekorativních předmětů umístěných na stole, jako jsou květiny, řezbářské výrobky, lampy a sochy.

Stolky

Stejně jako všechen ostatní nábytek v předsíni i stolky musí být zvoleny vhodně v poměru k velikosti vaší předsíně. Kulaté stoly a konzolové stoly mají stejný efekt. Stolky mohou být vyrobeny z mnoha materiálů – dřeva, kovu a dalších. Investujte do stolku se zásuvkami, které poskytnou další prostor na klíče a knihy.

Místo k sezení

Máte-li dostatek místa v předsíni, je vhodné nabídnout občasné posezení právě zde. Lavice v blízkosti vchodu nabízí místo, kde se můžete pohodlně oblékat nebo si zouvat boty. Vyberte si atraktivní lavičku, která odpovídá stylu dekorace domova nebo chodby a která je viditelná ze vchodu.

Širokou, dlouhou předsíň vyplňte pohodlným křeslem v dobře osvětleném rohu. Získáte tak místo, kde můžete číst, relaxovat nebo užívat si pohled ven. Pohovka dodává pocit pohodlí pro prostornou, dlouhou předsíň. Při umístění sedadel jakéhokoliv druhu v předsíni si vyberte tak velký nábytek, který nebrání pohybu po předsíni. Sedáky do předsíně bývají poměrně levné kusy nábytku a zároveň mohou mít velký vliv na vzhled vaší předsíně.

Obrázky

Hala vám poskytuje vynikající galerii pro vaše fotky. Mohou zde být umístěny jak fotografie z rodinného alba, tak květiny, scenérie a zvířata.

Obrázky mohou být zavěšeny ve skupinách, přičemž každá skupina zobrazuje určité téma. Rám lze přizpůsobit jiným položkám v předsíni, například odkládacímu stolku.

Řešení úložišť

Zásuvková komoda by měla být umístěna ve středu předsíně. Jako další úložiště ve větších předsíních lze využít vnitřní část lavice, například pro uložení bot, sedacích polštářů a podobně. Pro odkládání oděvů slouží buď přímo předsíňová stěna, anebo samostatný věšák, kam lze odložit nejen svrchní oblečení, ale i například deštníky.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 247 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...