Jakub-Janda-001
18.12.2017
Kategorie: Společnost

Jakub Janda nabízí rady Trumpovi

Sdílejte článek:

TOMÁŠ HAAS

Jakub Janda nabízí rady Trumpovi a novému ministru zahraničí Spojených států. Člověk by neřekl, jak velkého muže v něm máme a nedoceňujeme.

Dovolil jsem si přeložit Jakubův návrh spolupráce s americkou administrativou na vítězství nad Ruskem v informační válce.

Trump bude asi nejvíc potěšen tím, že mu náš Jakub poradí “co by mělo být předmětem amerického zájmu a kam mají USA zaměřit prostředky své zahraniční a obranné politiky”.

Nesmějte se tomu, jedna vláda ve střední Evropě Jakuba již pro obranu před ruskou hrozbou angažuje. A jeho radami se řídí.

***
Otevřená výzva tvůrcům americké politiky

28.11.2016, Evropske hodnoty

Jako transatlantičtí odborníci zaměření na bezpečnost a Rusko, jsme si vědomi zmatku mezi politickými činiteli, kteří mají skutečný zájem o euroatlantickou bezpečnost po prezidentských volbách ve Spojených státech.

Ruská federace a její proxies používají rozsáhlou sadu nástrojů pro manipulaci suverénní politiky a rozhodování v různých demokratických zemích, a to jak v západní tak ve východní Evropě.

Jsme přesvědčeni, že pro boj proti této tendenci, je zapotřebí silné euroatlantické spolupráce. Geopolitické vakuum v této oblasti by jen povzbudilo ruské hráče k tomu, aby zasahovali aktivněji. A zatímco Rusko volá po přátelství se Západem, považuje Západ za nepřítele, za snadnou kořist pro informační války a aktivní opatření.

Naším cílem je připojit se k americké iniciativě (Portman-Murphy Counter-Propaganda Bill) a zlepšit její součinnost s Evropským úsilím.

Na základě našich zkušeností s nepřátelským ruským vlivem v Evropě, chceme podávat návrhy, co by mělo být předmětem amerického zájmu a kam mají USA zaměřit prostředky své zahraniční a obranné politiky s cílem podpořit a posílit evropskou reakci.

Navrhujeme zaměření na tyto praktické kroky:

1) Vytvoření programu, který by využíval stávajících Evropských znalostí (hlavně v think-tancích) možností demokratických států řídit své politické reakce na masivní nepřátelské dezinformace.

2) Podporu stipendia pro vyšetřovatele, investigativní novináře a výzkumníky zaměřené na odhalování a zkoumání nepřátelských ovlivňovacích operací.

3) podporovat nevládní watchdog organizace, které podporují agendu digitální a mediální gramotnosti, kritického myšlení a bojují proti dezinformačním a konspiračním teoriím, se zvláštním zaměřením na vzdělávání.

Domníváme se, že výměna nápadů a zkušeností mezi Spojenými státy a jejich evropskými spojenci je velmi důležitá, pokud chceme této hrozbě čelit. Například strategie pro vítězství v v informační válce nebo boje s nepřátelským ruským vlivem již byly vypracovány. Podcenění významu Evropy pro americkou zahraniční politiku, by jen zvýšilo bezpečnostní hrozby, a bylo by proti bezpečnostně politickým zájmům Spojených států.

Koordinátor této výzvy:

Jakub Janda, zástupce ředitele think-tanku Evropské hodnoty, janda@evropskehodnoty.cz

Signatáři (v abecedním pořadí):
Anne Applebaumová, Washington Post
Jessikka Aro, Investigativní novinář finského Broadcasting Company
Angelos Chryssogelos, král je College London
Yevhen Fedchenko, ředitel Mohyla School of Journalism, spoluzakladatel ofStopFake.org
Roland Freudenstein, ředitel politika, Wilfried Martens Centrum pro evropská studia
Mark Galeotti, vedoucí vědecký pracovník v Ústavu mezinárodních vztahů v Praze
Jeffrey Gedmin, Senior Fellow, Institut pro strategický dialog, bývalý prezident Rádia Svobodná Evropa / Rádia Svoboda
Toomas Hendrik Ilves, bývalý prezident Estonska (2006-2016)
Péter Krekó, ředitel politického kapitálu institutu
Daniel Milo, vedoucí iniciativy strategické komunikace na Vysoké škole GLOBSEC politiku
Wojciech Przybylski, šéfredaktor, Visegrad vhled
Anton Shekhovtsov, pracovnice institutu Legatum
Inga Springe, spoluzakladatel Baltského Centra pro investigativní žurnalistiku Re: Baltica; investigativní novinář
Andreas Umland, výzkumný pracovník, Institut pro euroatlantickou spolupráci, Kyjev

http://www.europeanvalues.net/open-call-us-policy-makers/

Autor: Tomáš Haas

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 147 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.