Bez-678x381
11.8.2019
Kategorie: Humor

Jakou šanci má koalice proti Babišovi? Společná anketa hloupému napoví, chytrého nakopne

Sdílejte článek:

STRACH.CZ

Kdy chcete začít jednat o velké koalici?

Petr Fiala, ODS
Co nejdříve, jde o každou vteřinu. Snad se sejdeme ještě letos. Jako nejsilnější opoziční strana budeme tato jednání iniciovat my. Bez nás nikdo nezačne. Pokud nebudou velké rozdílové názory, koalice může začít fungovat kolem roku 2036. Mohli bychom společně sledovat přistání prvních lidí na Marsu – to by bylo symbolické.

Jiří Pospíšil, TOP09
Nás zatím nikdo neoslovil, ale počítáme, že jako nejoblíbenější strana v Praze budeme jednání iniciovat my. Kolega Feri už píše pozvánky, Markéta šla koupit známky, Karel nám zase někde usnul a víc lidí na to nemáme. Rok 2089 vidím optimisticky, mohli bychom spolu sledovat přistání prvních lidí na Titanu. Karel se už těší.

Marek Výborný, KDÚ-ČSL
Tak my už dávno jednáme s potencionálními partnery. Nejprve jsme oslovili hnutí STAN, a až se dohodneme, oslovíme další strany. Pokud se podrobí našim podmínkám, vidím vznik koalice v horizontu několika staletí velmi optimisticky. Mohli bychom spolu sledovat přistání prvních lidí u Proximy Centauri.

Vít Rakušan, STAN
Už se nás pokoušeli kontaktovat lidovci, ale jejich podmínky připomínají spíše jednání o kapitulaci než o koalici. Z ústředí TOP09 nám poslali SMS, že už brzy dostaneme letáček, ale zatím nic. A ODS se nám vyhýbá. Pochopil jsem, že všichni chtějí raději počkat, dokud Babiš nezemře stářím, než dělat koalici.

Kdo by měl být lídrem budoucí koalice?

Petr Fiala, ODS
Nevím, tato otázka nás ještě vůbec nenapadla. Ale logicky by to asi měl být někdo z nejsilnější opoziční strany, možná její předseda?

Jiří Pospíšil, TOP09
Tato otázka opravdu není na pořadu dne, nejprve musí být na stole koaliční smlouva. Až bude, budeme postupovat přesně podle této smlouvy a předpokládáme, že v ní bude jasně uvedeno, že lídrem koalice bude někdo z naší strany. Někdo, v jehož jméně je rychlost i česká tradice.

Marek Výborný, KDÚ-ČSL
Ne, o tom to jsme skutečně nepřemýšleli. To není důležité. Ale lidovci odjakživa byli lídry v koalicích, už od dob Ježíše Krista. I my chceme vykoupit voliče KDÚ-ČSL obětováním našeho lídra ve funkci předsedy.

Vít Rakušan, STAN
Naše hnutí má nejvíce starostů v republice. Z toho vyplývá, že máme dobré lídry a s tím se musí v koalici počítat. Samozřejmě je na to brzo, každý zápas začíná od nuly a každá koalice se jednou rozpadne, ale řeknu vám, že přes tohle nepojede vlak.

Jaký bude program koalice?

Petr Fiala, ODS
Náš program je neměnný a konzervativní už od doby Karla IV. To znamená masivní investice do hlavního města, důraz na vzdělání a nějaké ty pogromy. Nástřel společného programu koalice jsme pověsili na facebook a podle komentářů má velkou podporu. Poslední číslo je 6 lajků. Ale já to samozřejmě nesleduju.

Jiří Pospíšil, TOP09
Program TOP09 není pouze antibabiš. Je tam i antizeman, antiksčm, antipiráti, antiokamura, antikoncepce, antibiotika, vyberou si všichni. S programem ODS jsme ho zatím bohužel nemohli srovnat, protože mám od Fialy na facebooku ban.

Marek Výborný, KDÚ-ČSL
My máme výhodu, že náš program vyhrál soutěž o nejméně křesťanský program mezi tradičními křesťanskými stranami. Nicméně ban mám taky.

Vít Rakušan, STAN
My řešíme praktické věci, které lidi ve městech a obcích trápí. Takže nové chodníky do každé rodiny, odvoz popelnic každé druhé úterý po předchozím týdnu, kolik dětí, tolik školek a domácí lékař v každém domě. Je možné, že stejný program má i ODS, ale i já mám ban.

Jak bude vypadat kandidátka v jednotlivých krajích?

Petr Fiala, ODS
Kandidáti s největší pravděpodobností úspěchu budou nahoře, TOP09, KDU a STAN dostanou prostor na druhé straně volebního lístku.

Jiří Pospíšil, TOP09
Myslím, že by bylo rozumné vycházet z toho, jak strany dopadly v hlavním městě. Jinak pro nás projekt koalice postrádá smysl a ty Piráty nikdy neporazíme.

Marek Výborný, KDÚ-ČSL
Tradiční podpora křesťanských stran na venkově nás předurčuje k převzetí odpovědnosti. Za každý kostel v obci, za každou kapličku, křížek či boží muka budeme požadovat další místo na kandidátce.

Vít Rakušan, STAN
Obce jsou naše domény. Nemyslím si, že by se jiné strany měly mimo hlavní město prezentovat na našich kandidátkách. Ať si postaví vlastní.

ZDROJ: strach.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 176 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
8 komentářů