Brexit
14.2.2019
Kategorie: Politika

Jako rozvod s psychopatem

Sdílejte článek:

KAREL ZVÁRA

Brexit se blíží. Už 29. března 2019 uplynou dva roky od chvíle, kdy Spojené království oznámilo úmysl opustit Evropskou unii.

 

Brexitové tance mi připomínají rozvádění manželství, kde manžel je psychopatem. Téměř neustálá dominance ve stylu „Koukej dělat všechno, jak řeknu!” střídaná přidržováním manželky v nešťastném svazku. Buď citovým vydíráním ve stylu „Prosím, neodcházej! Vždyť nám spolu je moc dobře!” nebo vyhrožováním jako „Jestli odejdeš, budeš litovat. Víš přece, jak jsi beze mne neschopná! A já všem povím, jaká doopravdy jsi!“ Jistě jste také takové nešťastné páry už viděli nebo o nich slyšeli. Žena si rozvod často na poslední chvíli rozmyslí, protože má strach z manželova strašení a pomsty. Tím si ale podepisuje svůj ortel.

Vyvrcholením dominance v rozvodovém vyjednávání byl návrh brexitové dohody. Aby Spojené království nezískalo nezávislost pro svůj zahraniční obchod, aby nezískalo legislativní suverenitu a aby dál platilo. Jen by se neúčastnilo rozhodování.

Pokud by poslanci ve Westminsteru „dohodu“ schválili, Spojené království by sice formálně opustilo Evropskou unii, ale jen proto, aby se samo stalo kolonií. Ač tito poslanci mají své názory na Evropskou unii různé, rozhodně nejsou hloupí. Proto musela být dohoda tak silnou většinou zamítnuta. Theresa May si asi byla zamítnutím jistá už tehdy, když se „brexitová dohoda“ rýsovala při jednáních. Dostala za úkol to zkusit a splnila to. V následném hlasování o nedůvěře její vládě bez potíží odolala. Jak by ne, poslanci koaličních stran si jsou jistě vědomi úkolu, který mají splnit. Spojené království je sebevědomá země, žádná strachy se třesoucí troska. Nenechá se vystrašit.

Rozvod s psychopatem je nutné co nejdřív dokončit. Jinak se oběť úplně zničí.

Autor: Karel Zvára

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 327 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů