Brexit
14.2.2019
Kategorie: Politika

Jako rozvod s psychopatem

Loading...
Sdílejte článek:

KAREL ZVÁRA

Brexit se blíží. Už 29. března 2019 uplynou dva roky od chvíle, kdy Spojené království oznámilo úmysl opustit Evropskou unii.

 

Brexitové tance mi připomínají rozvádění manželství, kde manžel je psychopatem. Téměř neustálá dominance ve stylu „Koukej dělat všechno, jak řeknu!” střídaná přidržováním manželky v nešťastném svazku. Buď citovým vydíráním ve stylu „Prosím, neodcházej! Vždyť nám spolu je moc dobře!” nebo vyhrožováním jako „Jestli odejdeš, budeš litovat. Víš přece, jak jsi beze mne neschopná! A já všem povím, jaká doopravdy jsi!“ Jistě jste také takové nešťastné páry už viděli nebo o nich slyšeli. Žena si rozvod často na poslední chvíli rozmyslí, protože má strach z manželova strašení a pomsty. Tím si ale podepisuje svůj ortel.

Vyvrcholením dominance v rozvodovém vyjednávání byl návrh brexitové dohody. Aby Spojené království nezískalo nezávislost pro svůj zahraniční obchod, aby nezískalo legislativní suverenitu a aby dál platilo. Jen by se neúčastnilo rozhodování.

Pokud by poslanci ve Westminsteru „dohodu“ schválili, Spojené království by sice formálně opustilo Evropskou unii, ale jen proto, aby se samo stalo kolonií. Ač tito poslanci mají své názory na Evropskou unii různé, rozhodně nejsou hloupí. Proto musela být dohoda tak silnou většinou zamítnuta. Theresa May si asi byla zamítnutím jistá už tehdy, když se „brexitová dohoda“ rýsovala při jednáních. Dostala za úkol to zkusit a splnila to. V následném hlasování o nedůvěře její vládě bez potíží odolala. Jak by ne, poslanci koaličních stran si jsou jistě vědomi úkolu, který mají splnit. Spojené království je sebevědomá země, žádná strachy se třesoucí troska. Nenechá se vystrašit.

Rozvod s psychopatem je nutné co nejdřív dokončit. Jinak se oběť úplně zničí.

Autor: Karel Zvára

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč

Celkem za měsíc: 5 711,11 Kč
Vybráno 16.31%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 242 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.