vir4
10.4.2020
Kategorie: Politika

Jaké následky bude mít koronavirus?

Sdílejte článek:

COM/DE

Zatímco ve světě zuří koronavirus, mnozí lidé přemýšlejí nad tím, jaké následky bude mít pro jejich život, práci či rodinu. Nejen, že koronavirus prakticky zasahuje do našeho života, ale z dlouhodobého hlediska může vést k fundamentální změně myšlení lidí a jejich životního stylu. Zde je pár možných následků koronaviru, nad kterými můžete uvažovat.

Demografie

Ačkoli všichni víme, že vyšší úmrtnost na koronavirus je u starších lidí, bude zajímavé sledovat, co to pro Evropu konkrétně znamená. Hlavním důvodem je, že v Evropě žije mnoho starých lidí . Zejména ve srovnání se zeměmi třetího světa kolem nás. Můžeme se bezpečně domnívat, že domácí Evropané jsou v průměru starší a pravděpodobně budou více zastoupeni ve vyšších věkových skupinách než “noví Evropané”. Koronavirus urychlí velkou výměnu obyvatelstva, ke které v Evropě dochází, protože si vyžádá více obětí mezi domácími než mezi ostatními. Ačkoli to zřejmě nebude radikální změna, kterou by si všimlo mnoho lidí, i tak to bude zrychlení procesu , což bude mít následky, o kterých bychom měli vědět.

Politika: EU

Koronavirus ukázal Evropanům jednu věc týkající se Evropské unie. Je zcela zbytečná při řešení velkých problémů. V této chvíli to pěkně vynikne. Kdyby měla EU koordinovaný přístup, efektivní nahromaděné prostředky a konala alespoň trochu odhodlaně, pravděpodobně by dokázala zmírnit škody a zachránit životy. Namísto toho jsme se dočkali hašteření, byrokracie a toho, že všechny země si dělaly věci po svém. Podkopává to nejen víru lidí v EU jako instituci, ale ukazuje nám to také, že když je na systém vyvinutý už jen slabý nátlak, nedokáže pracovat tak, jak nám tvrdí. Skutečnost, že EU nezvládla situaci s koronavirem, bude v následujících letech hrát významnou roli v postojích a argumentech proti EU.

Politika: Globalizace versus nacionalismus

Někteří lidé v nacionalistickém hnutí doufají, že díky koronaviru si mnoho lidí uvědomí problémy, které nám globalizace přináší. Přestože s tímto názorem sympatizuji, myslím, že obyčejní lidé budou na tento problém nahlížet z pohledu politických stran. I když jsou mnohé standardní strany momentálně u moci, tato katastrofa jim přináší mnohé politické výzvy a příležitosti. Zpočátku některým vládám a lídrům stoupne podpora, protože lidé chtějí vedení, které je sjednotí.

Potom však vyjdou najevo ekonomické důsledky koronaviru, protože stoupne nezaměstnanost a chudoba. Období velké nejistoty a politických nepokojů vždy poskytují příležitosti. Otázkou bude, zda je nacionalistické hnutí připraveno chopit se šance a využít příležitost. Domnívám se, že samotný virus příliš neovlivní politický profil kontinentu. O to se postará ekonomický chaos, který může přijít později. Pokud se ekonomická situace příliš zhorší, okraje politického spektra z toho budou profitovat. Všechno toto, nepřímo způsobené koronavirem, může lidem pomoci lépe pochopit, že globalizace na lokální úrovni nefunguje. Ale dokud se tak stane, nacionalisté v celé Evropě budou muset tvrdě pracovat.

Mysl a tělo

Lidé, kteří se momentálně nacházejí v domácí karanténě, zažívají něco zcela nového. Nastala velmi nepřirozená situace, kdy jsou nuceni nestřetávat se, izolovat se a zůstávat doma. Netflix, televize a internet jsou stále větší částí života v každé zemi zasažené koronavirem. Lidé jsou nyní téměř vždy nuceni přijímat zábavu, resp. propagandu, ale zároveň nemají téměř žádné možnosti, jak cvičit, což bude mít jistě negativní efekt na duševní a tělesnou pohodu mnoha Evropanů. Pokud se karanténa prodlouží do léta, stane se z toho ještě větší problém.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 678,00 Kč
Vybráno 39.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 033 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,10 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.