pujcka
10.10.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Jaké máte možnosti při získání krátkodobé půjčky?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Čas od času se stane, že vám těsně před výplatou mohou dojít peníze. Jak vyřešit tuto obtížnou situaci? Pokud zrovna nemáte někoho známého či příslušníka rodiny, který by vám mohl pomoci, nezbude nic jiného, než zkusit nějakou půjčku. Pro získání peněz na pár dní se nejvíce hodí krátkodobý úvěr. Většinou jej poskytují nebankovní společnosti. Mezi jednotlivými druhy půjček je ale rozdíl.

Půjčka s ověřováním registrů dlužníků

V drtivé většině vám společnosti půjčí peníze pouze na základě toho, že projdete registrem dlužníků. Může se jednat třeba o Solus, což je soukromá databáze dlužníků. Znamená to, že byste neměli mít žádné nesplacené závazky, případně záznam o předchozích proviněních při splácení půjček. Půjčky s registrem jsou sice méně dostupné, zato však obvykle mívají nižší úrokové sazby.

Půjčka bez registru

Druhou možností, kterou lze zvolit, je půjčka bez registru. Zde vám opravdu stačí jen minimum k tomu, abyste na ni dosáhli. Pakliže vlastníte platný občanský průkaz (potažmo alespoň cestovní pas, případně jiný doklad totožnosti), máte bankovní účet a mobilní telefon s aktivním číslem, stačí už jen vyplnit žádost a vyčkat na schválení. Peníze pak máte k dispozici do několika málo minut.

Půjčky bez registru jsou většinou poskytované jen na malé částky v řádech jednotek tisíců korun. Bez registru je získáte například u společnosti Cool Credit, jednoho z největších poskytovalů krátkodobých úvěrů na českém trhu.

Na co si dát pozor?

Před tím, než si vezmete krátkodobou půjčku, dobře si spočítejte, zda se vám vyplatí. Nikdy není dobré s ní řešit dlouhodobější finanční potíže, jinak se můžete dostat do neblahé dluhové spirály, jež často končí návštěvami exekutorů. Je třeba, abyste si i v problémech zachovali chladnou hlavu a použili rozum. Pokud se pro krátkodobý úvěr přeci jen rozhodnete, zvolte vždy některou z osvědčených společností.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 807,43 Kč
Vybráno 30.87%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.