MACRONMERKEL
29.11.2018
Kategorie: Politika

Jaké mají s Evropou plány Macron a Merkelová? Šílené …

Sdílejte článek:
REALP 

Jaké mají s Evropou plány Macron a Merkelová? Šílené. Čtěte pozorně co plánují. Je zřejmé, že stojíme na křižovatce, kdy budeme potřebovat silnou pronárodní vládu i prezidenta.

Macron si zaletěl do Berlína na jednání s Merkelovou. Opět se nedohadují se zbytkem Evropy, ale pouze spolu, neboť se považují za vládce Evropy, ke kterým se ostatní jenom přidali.. Tvrdí, že “francouzsko-německý pár” zastaví svět “sestupující do chaosu”, a varují před “nacionalismem”

Macron navštívil v neděli Německo s cílem připomenout konec první světové války a Německý den smutku za oběti diktatury a války. Francouz se pak setkal s německou kancléřkou Angela Merkelovou, aby diskutoval o armádě EU a jak čelit rostoucí síle euroskeptiků v předvečer evropských voleb v květnu 2019.

V projevu k německému Bundestagu, Macron objasnil, koho považuje za zakladatele bloku 27 národů (mínus Británie, která opustí EU v březnu), a pokud jde o ostatní “partnery”, tak ti se od té doby pouze připojili k francouzsko-německé ose. Řekl “Vytvořili jsme francouzsko-německý pár jako srdce Spojené Evropy, ke kterému se postupně přidali další partneři, kteří byli v minulosti našimi spojenci nebo protivníky,” řekl .

“Francie byla vždy na straně Německa,” řekl progresivní prezident Francouzské republiky, vysvětloval v ambiciózním projevu své vize Evropské unie, že “nová francouzsko-německá odpovědnost je vybudovat moderní, efektivní, svrchovanou, demokratickou Evropu “, která se snaží” regulovat spravedlivý obchod, chránit životní prostředí a poskytovat dobrou rovnováhu mezi svobodou jednotlivce a kolektivní solidaritou “.

Přednesl zde jasně svůj plán větší federalizace EU a těsnější unii, se Spojenými státy Evropskými. Macron řekl parlamentu: „Samozřejmě, že to způsobí nějaké trápení, protože musíme sdílet rozhodování o politikách, o migrační politice, o rozvojové politice, a sdílet naše finanční zdroje.

Musíme mít společnou obranu, převést euro na mezinárodní měnu se společným rozpočtem a vytvořit evropský azylový úřad … to vše je před námi.”

Tvrdil, že Německo a Francie „jsou povinni celému světu“ vytvořit evropský superstát, varoval, že svět se „změnil“ a jsme „na křižovatce,“ předpovídal budoucí „národy bez paměti.“

Právě v souvislosti s evropskými obrannými silami a kritikou “nacionalismu” odsoudil Macron všechny kroky amerického prezidenta Donalda Trumpa. Nekritizoval pouze jeho jméno.

Minulý týden Macron nazval nacionalismus “zradou” , poté, co Trump v říjnu oznámil , že je “nacionalistou” a nikoliv “globalizátorem” – což je pozice, kterou sdílí polovina americké populace.

Volal také po armádě EU k ochraně proti Číně, Rusku, „a dokonce proti Spojeným státům“ – což vyvolává otázky ohledně toho, zda jeho některé poznámky v nedělním projevu na „síly, které nás chtějí eliminovat, napadnout naši demokracii“ nemíří i na historické spojence a partnery v NATO včetně USA, mimo jiné.

Vyjadřuje obavy, že Evropa “hraje pouze druhou roli na světové scéně”, Macron prohlásil, že “francouzsko-německé partnerství má povinnost nenechat svět spadnout do chaosu a má vést Evropu k míru.

“Z tohoto důvodu musí Evropa být silnější a svrchovanější, protože může hrát svou roli ve světě pouze tehdy, pokud převezme větší odpovědnost v oblasti obrany.”

Minulý týden podpořila německá kancléřka Merkelová plány na vytvoření evropské armády v Europarlamentu, přičemž bruselští byrokraté vyjadřovali “potěšení”, že Německo a Francie vedou Evropu směrem ke zrušení 27 národních armád, k jedné armádě s centrálním řízením z Bruselu.

Navzdory tomu, že německá kancléřka Angela Merkelová a Macron v neděli představovali jednotu a evropské vedení, oba politici jsou ve svých zemích vážně oslabeni.

Průzkum zveřejněný neděli ukazuje, že Macron má ve společnosti pouze 25% veřejné podpory, den poté, co Francie viděla celostátní protest, kterého se zúčastnilo více než čtvrt milionu lidí, kteří protestovali proti masivnímu zvyšování daně z pohonných hmot – což byla největší koordinovaná občanská akce proti dosavadní politice Macrona.

Předtím v Německu Merkelová, poté co její strana utrpěla v regionálních volbách nejhorší volební výsledek v Bundestagu od roku 1949, oznámila, že odstoupí jako vůdce Křesťansko-demokratické unie (CDU) a po 13 letech jako kancléřka už nebude kandidovat v příštích volbách v roce 2021.

Autor: Realisté Praha

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 5 550,00 Kč
Vybráno 15.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 296 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.