cup-829527_1280
15.11.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Jaké léky bez předpisu si připravit na zimu?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Proměnlivé počasí za okny už brzy naplní čekárny lékařů kašlajícími a smrkajícími pacienty. Právě horečka, ucpaný nos, kašel, bolesti v krku a bolesti svalů a kloubů patří mezi běžné příznaky chřipky a nachlazení. Hodí se tedy mít po ruce šikovné pomocníky, kteří si se vším rychle poradí.

Vhodné léky bez předpisu nakupujte s předstihem

Všeobecně platí, že je vždy levnější nakupovat doplňky stravy a léky bez předpisu předem. Můžete tak zužitkovat nejrůznější slevové akce a vyhnete se rovněž situacím, kdy váš oblíbený přípravek bude v nejbližší lékárně vyprodaný nebo za příliš vysokou cenu. Léky se při správném uskladnění nekazí, jejich životnost se nepočítá na týdny, ale na roky. A mohou tak být po ruce, kdykoliv je budete potřebovat.

Na jaká volně prodejná léčiva se zaměřit?

Aby měla léčba maximální efekt, musí být zahájena co nejdříve, nejlépe ihned. Když se tedy v noci vzbudíte s ucpaným nosem nebo bolavým krkem, měli byste mít po ruce vhodný lék. Při chřipce a nachlazení patří mezi nejoblíbenější kombinovaná volně prodejná léčiva, poskytující úlevu od všech příznaků najednou. Nemusíte tak přemýšlet nad tím, jak vhodně zkombinovat léky proti horečce a bolesti se sirupem na kašel nebo sprejem do krku. Mějte také v pohotovosti nosní kapky na uvolnění nosu, nejlépe s ošetřující či pečující složkou, která urychlí regeneraci sliznice po odeznění akutní ataky onemocnění.

Kdy se spolehnout na volně prodejné léky?

Především se musíte naučit rozlišovat mezi chřipkou a nachlazením. Zatímco běžná viróza přichází postupně a začíná ucpaným nosem nebo bolestí v krku, chřipka se ozve náhle a dokáže vás „položit na lopatky“ doslova během několika hodin. Obojí můžete zvládnout vlastními silami, přičemž vám volně prodejné léky s překonáním nejhorším okamžiků výrazně pomohou, pokud se však váš stav do týdne výrazně nezlepší, vyhledejte pro jistotu pomoc lékaře.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, Jan Klíma 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ladislav Adamec 500,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Jakub Malinovský 111,11 Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Meder 300,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Pavel Šebek 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 754,35 Kč (30,- euro), Petr Čermák 100,- Kč

Celkem za měsíc: 6 965,46 Kč
Vybráno 19.90%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.