islam72018
20.8.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Jaké jsou předpoklady pro integraci příchozích do Evropy?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

CSPI

Obyvatelé Evropy jsou každý den přesvědčováni z médií, že jejich morální povinností je souhlasit s nekritickým přijímáním masové imigrace a nestavět se této politice na odpor.

   

Hlavním argumentem proimigračních aktivistů, agentur a politicky-korektních médií je to, že drtivá většina uprchlíků jsou syrské rodiny prchající před válkou. Dále je nám také slibováno, že se nově příchozí imigranti přirozeně integrují do většinové společnosti, když je přijmeme s otevřenou náručí a nebudeme vůči nim kritičtí. Tato tvrzení však nejsou podložena daty a jsou tudíž pouhými názory. Centrum pro studium politického islámu pro vás připravilo grafický přehled o imigrační krizi, který je založen na výzkumech prestižních sociologických mezinárodních agentura a odborníků. Všechna data je možno dohledat ve zdrojových dokumentech. Přehled odpovídá na dvě základní otázky: Kdo vlastně do Evropy přichází? Bude integrace imigrantů v Evropě úspěšná?

 1) Kdo vlastně do Evropy přichází? 

Sýrie je sice zemí, odkud imigranti přicházejí nejčastěji, pochází z ní však pouze 21 % žadatelů o azyl. Vice lidí než ze Sýrie a Iráku, kde probíhá boj s Islámským státem, přichází z Afghánistánu, Albánie, Kosova, Eritree, Pákistánu a Nigérie či Somálska.

01-Azylanti_podle_zemi_20150929_-_CZ

Opravdu všichni tito nově příchozí prchají před válkou? Odpověď na tuto otázku není snadné zjistit. O skutečných motivacích nám však může mnohé napovědět, když se podíváme, v jakých zemích Evropy žádají imigranti o azyl. Dá se předpokládat, že lidé prchající před válkou požádají o azyl v první bezpečné zemi. Útočiště pro válečné uprchlíky na Blízkém východě poskytuje Turecko, Libanon, Jordánsko a Egypt (Amnesty International: Syria’s refugee crisis in numbers). Přesto se statisíce imigrantů vydávají na náročnou cestu do Evropy a i když se jim podaří překonat vnější hranice Schengenského prostoru, tak ve většině případů nepožádají o azyl v první zemi, do které dorazí, ale pokračují do bohatých severních a západních států. Jen v samotném Německu bylo podáno více žádostí o azyl než v Itálii a Maďarsku dohromady. Rumunsko, které je ze zemí EU Sýrii nejblíže, zaznamenalo za rok 2015 pouze 715 žádostí o azyl. Všechny tyto faktory nasvědčují tomu, že imigranti mířící do Evropy jsou motivováni především ekonomickými faktory.

02-Azylanti_cilove_zemei_20150929_-_CZ

Empirická data ukazují, že představa rodin a nejslabších členů společnosti prchajících před válkou nevystihuje reálnou strukturu složení imigrantů přicházejících do Evropy. Výzkumný ústav Evropského parlamentu vydal zprávu, podle které je drtivá většina žadatelů o azyl mužského pohlaví ve věku od 18 do 34 let.

03-Azylanti_muzi_zeny_20150929_-_CZ

04-Azylanti_Vek_20150929_-_CZ

 

Zbývá zodpovědět ještě jednu klíčovou otázku, která se týká mentality nově příchozích. V co věří a jaké názory mají lidé přicházející do Evropy? Mezi samotnými žadateli o azyl letos neproběhl žádný průzkum zaměřený na tyto otázky. Proto zatím můžeme vycházet jen z průzkumů, které byly provedeny v zemích, odkud imigranti přicházejí. Zaměřme se nyní na země, odkud přichází největší počet lidí.

 05-Nabozenstvi_v_zemich_puvodu_20150929_-_CZ

06-Nabozenstvi_v_zemich_puvodu2_20150929_-_CZ

07-Nabozenstvi_v_zemich_puvodu3_20150929_-_CZ

 

Budeme-li předpokládat, že demografické složení imigrantů alespoň přibližně odráží demografické složení zemí jejich původu, dojdeme k následujícímu náboženskému složení:

1) Muslimové 81 %

 • Sunnitští muslimové 69 %
 • Šíitští muslimové 12 %

2) Křesťané 13 %

 • Ortodoxní křesťané 8 %
 • Katoličtí křesťané 3
 • Protestantští křesťané 2 %

3) Bez vyznání 4 %

4) Ostatní 2 %

(Náboženské složení imigrantů z hlavních imigrantských zemí.)

Vzhledem k tomu, že muslimové tvoří přibližně 81 % přicházejících imigrantů, je pro naši kulturu důležité vědět, jaké podpoře se v zemích jejich původu těší právo šaría – základ politického islámu. Následující graf ukazuje, kolik procent muslimů v konkrétních zemích podporuje zavedení práva šaría jako základu pro státní zákonodárství. V době výzkumu se nepodařilo získat data ze Sýrie. Medián pro oblast Blízkého východu a Afriky je 74 %.

08-Podil_muslimu_kteri_chteji_Sariu_jako_zakonodarstvi_20150929_-_CZ

2) Bude integrace imigrantů v Evropě úspěšná?

Předchozí data jasně ukazují, že v zemích, odkud imigranti přicházejí, existuje silná podpora pro právo šaría a další požadavky politického islámu. Tento trend je mírnější v Albánii a Kosovu, imigranti z těchto zemí však tvoří pouze 13 % z celkového počtu příchozích. Je tedy na místě ptát se, jaká je šance, že se imigranti v evropské společnosti úspěšně integrují. Fakt, že právo šaría a právní řády evropských zemí jsou neslučitelné (více zde), v nás může oprávněně vyvolávat skepsi. Nejvíce vypovídající odpověď však získáme, když se podíváme, jak úspěšná byla integrace muslimských imigrantů v minulosti. Tuto otázku se pokusilo objasnit WZB Berlin Social Science Center, jedno z největších sociologických center v Evropě. Jeho výzkumníci se zajímali o názory muslimských imigrantů žijících v Rakousku, Belgii, Francii, Německu, Nizozemsku a Švédsku. Zde jsou závěry jejich studie.

Názory muslimských imigrantů žijících v západní Evropě:

 • 59 % si myslí, že by se muslimové měli vrátit ke kořenům své víry.
 • 75 % si myslí, že existuje pouze jedna správná interpretace koránu a ta je závazná pro všechny muslimy.
 • 65 % si myslí, že pravidla islámu jsou důležitější než sekulární zákony.
 • 44 % dotazovaných souhlasí se všemi třemi předchozími tvrzeními a jsou tedy autory studie považováni za konzistentní fundamentalisty.
 • 58 % muslimů odmítá mít homosexuály za přátele.
 • 45 % je přesvědčeno, že židům nelze věřit.
 • 54 % věří, že se západ snaží zničit islám (zde výzkum také poznamenává, že na rozdíl od často skloňované islamofobie pro tento jev neexistuje žádné slovo).
 • 26  % dotázaných muslimů se ztotožňuje se třemi předchozími tvrzeními a vyhraňuje se tak jak vůči homosexuálům, tak vůči židům a západní společnosti.

(Zdroj: WZB: Fundamentalism andout-group hostility.)

Autor studie Ruud Koopmans potvrdil, že závěry jeho studie se shodují s jinými studiemi provedenými v předchozích letech. Například analýza Muslime in Deutschland v roce 2007 zjistila, že 47% německých muslimů dává přednost následování příkazů islámu před demokracií. I další průzkumy ukázaly, že integrace muslimských imigrantů v Evropě se jen stěží dá považovat za úspěšnou.

Snahy o integraci muslimů do evropských společností probíhají již zhruba půl století a zatím nepřinášejí významný úspěch. V posledních letech se v Evropě naopak znásobily projevy politického islámu, který klade požadavky na výjimky vůči legálním systémům evropských států. Pohled na statistické údaje nám bohužel nedává mnoho důvodů myslet si, že by se tento trend měl s množstvím přicházejících imigrantů změnit. Hlavním důvodem je neslučitelnost požadavků politického islámu vůči káfirům (islámský název pro nevěřící) s ideály lidských práv, rovnosti pohlaví, svobody a demokracie, které jsou stále základním ideovým kamenem Evropy.

ZDROJ: Kolektiv autorů CSPI

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 4 850,00 Kč
Vybráno 13.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.