29.7.2014
Kategorie: Politika

Jaká je ta „nová“ vládní politika? Nárůst daní, korupce a klientelismu …

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 30|07|2014

Zaklínadlo nové politiky pro občany, fungujícího státu či makání místo žvanění, proklamované současnou vládní koalicí dostává „konečně“ reálné rámce. Prioritou je čerpání evropských peněz za jakoukoliv cenu (ač nejsou racionální projekty a vázne kofinancování), obsazení nejlukrativnějších trafik (ač nejsou adekvátně kvalitní lidské zdroje) a neustálý tlak na zvyšování daní i kriminalizaci jejich výběru (ač jsou již tak vysoké, že by jim slušel přívlastek likvidační).

 

 

Všechny tyto tři faktory pak generují další bujení korupční rakoviny ve společnosti, nárůst byrokratické šikany a hrubým způsobem tak snižují kvalitu života produktivní části společnosti, kterou představitelé hlavní vládnoucí partaje nazývají parazity, ale její peníze si tak rádi přivlastňují při lovu na voliče nebo pro osobní finanční zabezpečení při jejich nesmyslném přerozdělování.

 

Jen z pondělního (28.7.) ataku vládních lapků na peněženky reálných daňových poplatníků jsme mohli zaznamenat:

 

  • Tripartita: Zvýšení platů státních úředníků
  • Tripartita: Zvýšení minimální mzdy (odvodů firmám)
  • Ministerstvo průmyslu: Daň za ropnou bezpečnost
  • Ministerstvo financí: Daň z luxusu

 

Na jeden den vládnutí poměrně slušná porce, co říkáte? Vzhledem k tomu, kterak duo Sobotka – Babiš neustále tvrdí, že daně vlastně snižují, stejně jako státní zadlužení a jak konečně dávají věci po hrůzovládě „pravice“ do pořádku, tady odspodu to vypadá malinko jinak. Jeví se to ještě o něco hůře než obdobné fabulace ministra Kalouska a zapomenuté liberální sliby ODS.

 

Pokud si převedeme tyto čtyři výše uvedené finanční pokusné balónky do srozumitelné lidové češtiny a zasadíme je do těch známých Sobotkových reálných rámců, co nám z toho všeho vychází? Jediné. Ačkoliv se Andrej Babiš snaží seč může, aby národ přesvědčil o svých manažérských kvalitách propůjčených firmě jako státu a Bohuslav Sobotka mu servilně přikrádá zásluh, řešení zásadních problémů se nekoná, opět se jen vytlouká klín klínem a spoléhá se na další a další dávku drogy jménem cizí peníze. Tak nějak po socialisticku, jak je v EU zvykem.

 

Ministr financí možná začal dobře. Chtěl najít zbytečné výdaje a osekat je. Alespoň proklamativně. Bohužel se zastavil u nákupu papíru do tiskáren a nyní již nemluví ani o tom. Sobotka neudělal ani to. O lidovcích nevíme nic. Součtem je chaos, nový tlak lobbystických skupin, uplácení teplými křesly a nový populistický hon na voliče. Kdo nevěří, ať shlédne jednu z nekonečných „tiskoffek“ premiéra na ČT 24. Mlátíme prázdnou slámu, ale jsme zaručeně nejlepší!

 

 

Pokud si totiž dopočítáme opravdu reálnou výši zdanění – tedy sečteme všechny daně, odvody a poplatky eráru – vyjde nám nějakých 75%. Přes to všechno náš stát nějakým záhadným způsobem pořád na nic pořádně nemá, musíme zatínat stamiliardové roční sekery a ony nekřesťanské daně neustále navyšovat. Šetření je sprosté slovo, pokus o snížení spotřební daně málem kriminální čin. Kam jdou všechny ty peníze? Na co potřebujeme každý rok vyšší a vyšší částku na státní výdaje? Proč nejdeme cestou diety státního Otesánka? Nebylo by na dotace, bylo by málo na přerozdělování, nebylo by na korupční „nadhodnotu“ státních zakázek?

 

Kam toto sociální inženýrství marxistického střihu může až dospět? To je budovatelům fungujícího státu, řízeného jako firma, úplně jedno? Přijde doba životního minima, které nám určí nějaký úředník a zbytek výdělku budeme povinně odevzdávat oplátkou za nějaké kupony na hrst rýže, ovesnou kaši a poukaz na vánoční kolekci?  

 

Je mi z toho všeho zle. Když pak ještě vidím premiéra s jeho strojeným šklebem recitovat jak je to všechno vlastně pro naše dobro, jak je potřeba ukončit nespravedlivě nízké odměňování státních úředníků, jak je třeba pomoci lidem s nízkými příjmy zvýšením minimální mzdy (tedy hlavně odvodů) a jak je tedy potřeba jednat o těch nových daních, aby na to všechno bylo … už se jen s útrpným úsměvem ptám spolu s Járou Cimrmanem: „A není to málo, Bohuslave Sobotkoviči?“

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 450,00 Kč
Vybráno 27.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 80 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...