gungirl
20.2.2018
Kategorie: Historie

Jaká další občanská svoboda bude omezena?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SM

V České republice, ale i po celé Evropě v posledních měsících a letech stále častěji slyšíme, jak je nutné omezit některé nebezpečné projevy. Ti, kteří toto tvrdí, tím nemyslí problémy, které naší společnost skutečně trápí a tíží. Vláda tento týden přijala směrnici, která má omezovat práva majitelů zbraní.

To co občany skutečně tíží je mimo jiné masová migrace, ztráta tradičních hodnot ve společnosti a mnohamiliardové úniky skrze neziskové organizace, ale naše těžce vydobyté svobody. Ruku v ruce s vzrůstajícími reálnými problémy slyšíme, že je nutné tu omezit svobodu shromažďování, nebo svobodu slova. Na demonstracích, diskusích, článcích, blozích i Facebookových profilech mnoho lidí svobodně vyjadřuje své názory na mnohé potíže a vyjadřují obavy z potemnělé budoucnosti. Mnozí z těchto autorů jsou velmi čtení a získávají si širokou popularitu i čtenost v naší společnosti.

Většina skutečných společenských problémů se neřeší, ale zavádí se pozvolné omezování svobod. Mezi tyto prosazované absurdity patří zákaz fotografování na ulici. Poslední úžasnou myšlenkou je omezení práv držitelů zbraní. Jak kdysi prohlásil velký demokrat Richard Henry Lee, že k zachování svobody je nezbytné, aby lidé vždy měli zbraně, a také aby se učili, zejména v mládí, jak je používat k zachování svobody. Je jasné, že nelze v kontinentálně evropském právním prostředí postupovat podle amerického práva, ale minulost nás učí.

Vždy, když se k moci dere diktatura, začne pošlapávat a omezovat svobody jednotlivců. Odpor a opozice vůči vládnoucím elitám má i podle současně platného práva své ústavní zakotvení. Na druhou stranu stalinistická sovětská ústava z roku 1935 byla také v té době nejpokrokovější a nejdemokratičtější na světě, ale všichni víme, jaká byla realita. Bruselská byrokratická mašinérie s poslušnými vykonavateli v naší republice se patrně inspirovala právě v Sovětském svazu a nyní se inspiruje, v rámci upevnění diktatury, o rčení komisaře Stalina, který jednoznačně tvrdil, když opozice složí zbraně (přestane vykonávat funkci opozice), je to v pořádku. Když ne, odzbrojíme jí sami.

V poslední době, kdy ruku v ruce s migrační vlnou, roste počet teroristických útoků v mnoha zemích Evropy, se Evropská Unie rozhodla omezit práva držení zbraní. Vychází z absurdní myšlenky, že teroristé útočí zbraněmi. Ovšem opomenuli, že teroristé nepoužívají legálně držené a registrované zbraně. Nově mají být zakázané krátké poloautomatické střelné zbraně se zásobníkem na více než 12 nábojů a některé další. Dále se diskutuje, že zbraň, která má zásobník na více než 10 nábojů nebude povolena. Takové návrhy pouze ukazují, že vládnoucí elity mají ze zbraní strach. Těžko říci, zda mají obavy, podle ústavního pořádku (občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád), nebo na základě svých pudů. Nejlépe to však vyjádřil Sigmund Freud Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.

Stále častěji jsou slyšet názory na plošný zákaz nabývání a držení zbraní občany. Naopak nabývání a držení na zbrojní průkaz by měli být např. vzduchovky. Doufejme, že absurdita nezajde až tak daleko. George Orwell to říkal jednoznačně. Totalitní stát může dělat velké věci, ale jednu věc udělat nemůže: nemůže dát dělníkovi v továrně pušku a říct mu, aby si ji vzal domů a měl ji v ložnici. Puška visící na zdi dělníkova příbytku nebo farmářovy chýše je symbolem demokracie. A je naším úkolem dohlédnout, aby tam zůstala. I přes nenápadné omezování svobod občanů stále věřím v tato slova Thomase Jeffersona: Zákony, které zakazují nošení zbraní, jsou takové povahy, že odzbrojí pouze ty, kteří nejsou odhodláni ani nakloněni páchání zločinů. Takové zákony činí věci horšími pro napadeného a snadnějšími pro útočníka, slouží spíše ku podpoře než k zabránění vraždám, neboť neozbrojený člověk může být napaden s větší sebedůvěrou než ozbrojený.

ZDROJ: securitymagazin.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
10 komentářů
    • piangendo

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.