VIRUS3
9.3.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Jak zmizel nevhodný článek

Sdílejte článek:

MICHAL BRAND

Deník Extra.cz měl nějakou technickou nehodu na svém webu.

To takhle úplně normálně Extra.cz zveřejnil na začátku února krátký článek na základě rozhovoru s doktorkou Pekovou.

Článek se jmenoval

Mikrobioložka Soňa Peková o covidu: Je to umělý vlčák, očkování nebrat, zavřete tu jeskyni

V článku byla řada zajímavých informací, o které jsou nyní čtenáři ochuzeni po té strašlivé náhodné technické poruše serveru deníku Extra.cz

Na výše uvedeném linku se nyní objevuje už pouze toto:

Stránka nenalezena

Stránka byla buď odstraněna, nebo byla adresa špatně napsána nebo vložena do adresního řádku prohlížeče.

Takto to vypadá:

Vzhledem k tomu, že chudák admin serveru Extra.cz ztratil cenný článek, který by jinak mohl i nadále přispívat ke svobodné, nezpolitizované, žádnými mocenskými tlaky neomezované (že? ;-) diskusi, která je nutná pro nalezení co nejlepšího řešení současné strašlivé pandemie, dovolím si řadu informací z článku zde uvést. Admin serveru Extra.cz si následně díky tomu může obnovit tento článek, aby neměl průser a nestrhli mu prémie za ztracený článek z archivu novinových článků svého chlebodárce.

Mikrobioložka Soňa Peková je po celou dobu pandemie vůči koronaviru velmi skeptická a příliš nevěří tomu, že by se virus dokázal sám vyvinout tak, aby způsobil druhou a třetí vlnu. Už dlouho tvrdí, že je virus uměle vytvořen tak, aby napadal lidi. Ještě v říjnu si Soňa Peková stála za tím, že druhá vlna nepřijde, podle ní měl navíc virus do Vánoc „zdechnout“ a měla zůstat jen lokální ohniska.

V druhé a třetí vlně jsou jiné kmeny, tvrdí Peková

I dnes si Peková stojí stále za svým a říká, že měla tehdy pravdu. Podle ní to, co se objevilo na podzim a v zimě a stále se šíří, jsou už jiné kmeny a viry, které už nejsou potomky onoho prvotního viru z jara. Ten podle ní dávno vymizel. „Jarní kmen byl první, zářijový druhý, prosincový třetí a nový, britský, je čtvrtý. Já bych to s nadsázkou skoro nazvala, že to na jaře byl SARS-CoV-2, v září SARS-CoV-3, v prosinci až dosud SARS-CoV-4. A britská mutace by se měla jmenovat SARS-CoV-5. Každá vlna se chová klinicky trošku jinak, virus má jiný genom, jiný program, podle něhož je napsán,“ uvedla Peková pro Reflex. Dodala, že kdyby druhá či třetí vlna vznikly z té první, byly by mutace vzniklé v průběhu času vidět ve virech druhé i třetí vlny. Ale tak to prý není. Kmeny jsou si podle ní podobné, ale je to něco jiného.

Uměle vytvořený virus?

Moje poselství se od jara nezměnilo: Najděte tu jeskyni, ze které to vylétá, zavřete ji, zavřete její zaměstnance i její management. Mně nikdo nevymluví, že ta mrcha či mrchy nejsou nějak uměle modifikované. Mnozí říkají, že se máme připravit na další pandemie. Panebože, v žádném případě. Tohle se nesmí stát precedentem,“ apelovala Peková. Stejně jako předtím si stojí za tím, že se virus chová úplně jinak, než je běžné. „Vymyká se všemu, co jsme kdy viděli. Je z netopýra a je upravený, aby infikoval lidi,“ nechala se slyšet. Zda pandemie skončí s britskou mutací, to si netroufne říci. Myslí si ale, že vytvoří další vlnu kvůli vysoké infekčnosti. „Buďme zkrátka ostražití, nadále testujme a objektivizujme, co se přesně v danou chvíli děje,“ vyzvala.

Zkusím to vysvětlit laicky, příkladem. Vezměte si psy: ‚Pes‘ je virus a jednotlivá plemena, třeba německá doga, čuvač či kokršpaněl, jsou ‚kmeny‘. A ty kmeny mají svůj specifický mutační vzorec, podle něhož se poznají. Obrazně řečeno, na jaře jsme tu měli mírnějšího ‚čuvače‘, počátkem podzimu už ostřejšího ‚kokršpaněla‘, dnes se šíří ještě nebezpečnější ‚doga‘. Britská varianta, která se tu už také vyskytuje a my ji kupříkladu identifikovali ve slánské nemocnici, se pozná podle specifických mutací, jež nese pouze tento kmen. I vnější projevy jsou jiné než u toho jarního viru. Častěji se přidružují zdravotní komplikace,“ řekla pro Reflex a přirovnala britskou mutaci k super ostrému vlčákovi.

Peková se očkovat nenechá

Peková navíc není zrovna zastánkyně vakcíny, což řekla například v rozhovoru pro Reflex. Myslí si také, že vakcína nebude fungovat proti britské mutaci viru. „Domnívám se, že vakcína nemusí fungovat. Byla vyvíjena proti čemusi, co se tu už nevyskytuje. Někdo sice tvrdí, že jeho vakcína bude fungovat i na ten britský kmen, ale já si o tom dovolím pochybovat. A to především na základě toho, kolik významných mutací tento britský kmen nese a jak velká heterogenita (sekvenční různorodost) mezi kmeny existuje. Vakcíny, které již existují, mohou mít problém s kmeny, jež tu aktuálně cirkulují,“ uvedla pro Reflex Peková.

Mikrobioložka rozumí tomu, že se farmaceutické firmy snaží získat vynaložené investice zpět. Geneticky modifikované vakcíny v revolučním provedení nejsou podle ní v medicíně dostatečně vyzkoušené, což jsou právě i vakcíny proti koronaviru. Na očkování má tedy jasný názor. „Neznáme jejich dlouhodobý bezpečnostní profil. Nebála bych se tolik okamžitých efektů, ale těch, které mohou nastat za pět až deset let. Pokud je někomu třicet, může to být riziko. Já se očkovat nenechám,“ uvedla pro Reflex.

Konec citace

Pozn. Pro admina serveru Extra.cz: Podtržení textu je přidané, to jediné v původním článku není.

Uvedený článek je možné zatím najít na archive.org:

Pevně věřím, že „admin“ serveru Extra.cz nezajistí nějakým ryze náhodným omylem smazání tohoto článku i z archive.org.

Takže si ho – snad – můžete přečíst zde:

A to znáte ten vtip, jak mají za komančů vojáci politické školení mužstva? Politruk tam vypráví ty svoje marx-leninské bláboly a na závěr se zeptá „Máte někdo nějaký dotaz, soudruzi?“

Všichni mlčí, jen vzadu se přihlásí vojín Kotas:

„Vojín Kotas! Mám dotaz – kde je Dubček?“

Na příštím politickém školení mužstva zase probíhá hodina a na její závěr se politruk opět zeptá „Máte někdo nějaký dotaz, soudruzi?“

A vzadu se přihlásí voják „Vojín Novák! Mám dotaz – kde je Kotas?“

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 4 300 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
politicon.cz
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)