TRUMPBIDEN2
22.10.2020
Kategorie: Politika

Jak zmanipulovat volby (1.)

Sdílejte článek:

CHRIS FARRELL

  • V rámci jedné z největších veřejných dezinformačních kampaní v americké historii vydal “Transition Integrity Project” (TIP) v srpnu 2020 22stránkovou zprávu “válečných her” (jejich vlastní název), obsahující čtyři scénáře povolební krize… Všechny čtyři scénáře TIP vedou k pouličnímu násilí a politickému patu.
  • Politická moc, jejímž zdrojem jsou dokumenty jako je zpráva TIP… obyvatelstvu USA tvrdí, že hrozba teroru a pouličního násilí je “normální” a “očekávaný” povolební výsledek.
  • V příštích týdnech uvidíte, uslyšíte a přečtete si následující: “Ano, po volbách očekávejte násilí, protože je to teď normální. Donutil nás k tomu Trump…”
  • Kdo platí náklady TIP, jeho členy a jeho přidružené organizace?… Nikdo z nich nedělá nic zadarmo, takže někdo (nebo nějaká společnost) musí tyto náklady financovat. Kdopak to asi je?
  • Jak to vypadá s povědomím a připraveností politické pravice čelit TIP a ostatním levičákům a jejich plánům na narušení listopadových prezidentských voleb? Nevypadá to vůbec dobře. A času je velice málo. Hrozba levicového násilí a narušení prezidentských voleb je velmi reálná. To, jak na tuto hrozbu zareagujeme, bude pro USA rozhodující.

Jak může člověk zajistit, aby byli jeho političtí spojenci ideologicky sladěni a přesně věděli, jak narušit prezidentské volby? A jak přimět “novináře” ve sdělovacích prostředcích a žvanily v sociálních médiích k tomu, aby podporovali plánovaný celostátní revoluční rozvrat? Jednoduše! Stačí vydat zprávu s názvem: “Jak zabránit narušení prezidentských voleb“.

V rámci jedné z největších veřejných dezinformačních kampaní v americké historii vydala levice a její spojenci z řad NeverTrumper (Trumpa nikdy, pod bojovým označením “Transition Integrity Project” – TIP) v srpnu 2020 22stránkovou zprávu “válečných her” (jejich vlastní název), obsahující čtyři scénáře povolební krize: 1. Rozhodné vítězství Trumpa; 2. Rozhodné vítězství Bidena; 3. Těsné vítězství Bidena; 4. Delší období povolební nejistoty. Všechny čtyři scénáře TIP vedou k pouličnímu násilí a politickému patu.

Mezi organizátory a vedoucí členy TIP patří profesorka práv Georgetownské univerzity Rosa Brooks, Nils Gilman z “nezávislého” kalifornského Berggruen Institute a John Podesta, dlouholetá převodová páka politické dynastie Clintonových. Mezi nominálně republikánské členy skupiny patří bývalý předseda Republikánského celostátního výboru Michael Steele, novinář David Frum a významný neokonzervativní komentátor Bill Kristol.

Zveřejnění zprávy TIP je součástí strategie informační války, která má revoluční politické cíle. Tato strategie je propracovaná a mnohostranná. Dokument TIP mimo jiné:

  • Sjednocuje narativy ve zpravodajství médií a sociálních médií;
  • Racionalizuje “nekonvenční strategie” pro vytváření maximálního zmatku a nepokojů po “nepříznivých” volebních výsledcích;
  • Připisuje prezidentu Trumpovi a lidem, kteří jej volí, nezákonné a trestné jednání;
  • Kooptuje (již i tak politicky solidární) federální byrokracii ve Washingtonu, D.C., aby podpořila strategii TIP z ústředí každého oddělení a agentury výkonné moci;
  • Spoléhá (správně) na nízkou informovanost a zanedbatelnou odezvu politické pravice proti programu TIP.

Je možné, že vedení americké levice spolu se svými Never Trumper (Trumpa nikdy) spojenci samo sebe přesvědčuje k obhajobě a podpoře pouličního násilí v reakci na výsledek prezidentské volby?

Odpověď je ano.

V úvodním odstavci své “nadstranické” zprávy TIP uvádí: “Podle nás budou listopadové volby s vysokou pravděpodobností provázeny chaotickou právní a politickou situací.” Zvláště když se TIP podaří uskutečnit své politické cíle.

Alternativa k jednomu ze scénářů válečných her vyústila v to, že se TIPsteři zasazovali o odtržení Washingtonu, Oregonu a Kalifornie. Ztratila snad Demokratická strana svůj smysl pro historickou ironii? Odtržení kvůli volbám? Už zase?

Největší ironií zprávy TIP je všudypřítomné používání “projekce” při formování různých tvrzení proti prezidentu Trumpovi (a jeho podporovatelům) jako prostředku k ospravedlnění “neregulérních” plánů levice na narušení volebního procesu.

Projekce jako politický trik není ničím novým. Americká levice se ji nikdy neobtěžovala skrývat nebo maskovat, ani jí nepřipadalo žádoucí, aby to dělala.

Skrytou částí tohoto projekčního triku je samozřejmě financování a organizační zapojení. Kdo platí náklady TIP, jeho členy a jeho přidružené organizace? Jde o vysoce organizovanou sofistikovanou operaci, kterou řídí kariérní političtí činitelé. Nikdo z nich nedělá nic zadarmo, takže někdo (nebo nějaká společnost) musí tyto náklady financovat. Kdopak to asi je?

Zpráva TIP je sama o sobě uplatněním politické moci. Zpravodajské politické informace a veřejné politické strategie se prostřednictvím činnosti TIP slučují. Tato syntéza je ukázkou skutečné politické moci a je realizována v sepsaném plánu, který uvažuje o pouličním násilí jako o nástroji ovlivnění výsledku amerických prezidentských voleb. Politickou moc, jejímž zdrojem jsou dokumenty, jako je zpráva TIP, lze použít k přesvědčování (prostřednictvím zpráv a sociálních médií), indoktrinaci (aktivistů a dalších “pravých věřících”). Zpráva TIP obyvatelstvu USA tvrdí, že hrozba teroru a pouličního násilí je “normální” a “očekávaný” povolební výsledek.

Zde je ukázka toho, jak se zprávy a narativy sociálních médií navzájem podporují. V příštích týdnech uvidíte, uslyšíte a přečtete si následující: “Ano, po volbách očekávejte násilí, protože je to teď normální. Donutil nás k tomu Trump. Přinutil nás, abychom zabránili jeho volebnímu vítězství, protože se na tradiční volební systém už nelze spolehnout. Proto jsme museli zveřejnit naši zprávu, abychom se mohli pořádně zorganizovat. Obama slíbil ‘zásadní transformaci’ USA a teď, o několik let později – ji konečně provedeme.”

Jak to vypadá s povědomím a připraveností politické pravice čelit TIP a ostatním levičákům a jejich plánům na narušení listopadových prezidentských voleb? Nevypadá to vůbec dobře. A času je velice málo. Hrozba levicového násilí a narušení prezidentských voleb je velmi reálná. To, jak na tuto hrozbu zareagujeme, bude pro USA rozhodující.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, ing. Miroslav Bohatý 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 17 709,00 Kč
Vybráno 50.59%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 055 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
8 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.