dotacemenegement
12.1.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Jak získat dotaci a vypsat veřejnou zakázku? Tohle vás nikde nenaučí

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 2,33 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Často se mluví o tom, že by školství mělo lépe připravovat děti a studenty na život. Jedná se o změnách, například o zlepšení finanční gramotnosti. Je ale i spousta jiných praktických věcí, které se ve školách neučí. Člověk je v životě potřebuje, avšak musí se je doučit sám nebo hledat pomoc jinde. Dokonalým příkladem je vyplňování nejrůznějších formálních žádostí.

Člověk, který nedisponuje ekonomickým vzděláním, má mnohdy problém vyplnit i daňové přiznání, natož pak něco takového jako žádost o dotace na podnikání. Na škole se tohle většina těch, kteří to později v životě potřebují, nenaučí. Ostatně nejvíc člověku stejně dají reálné zkušenosti. Při třetí žádosti je už každý zkušenější než u té první. A jak tedy postupovat, když je potřeba vyřídit dotace EU?

Nejlepší je svěřit náležitosti zkušenějším

Existují firmy, které se specializují na dotační poradenství, vyřizování veřejných zakázek nebo odpočtů na výzkum a vývoj. Ve svých řadách mají odborníky s dostatečnými zkušenostmi a provedou vás procesem od začátku až do konce.

Dotaci, odpočet na výzkum a vývoj nebo výběrové řízení veřejné zakázky vám pomohou zařídit například v GEU Consulting. Na trhu jsou přes 10 let, což je u firmy pohybující se v této oblasti důležité. Za deset let už si totiž stihli získat spoustu zajímavých kontaktů. Komunikace s právníky a státní správou je zde na denním pořádku.

Dotace od začátku až do konce

Máte vůbec šanci dotaci získat? Existuje vhodný dotační program, který by pokryl váš projekt? Máte nárok na odpočet na výzkum a vývoj? Nechcete-li marnit čas, nechte si nejdříve poradit, zda to má smysl. Pak společně připravíte projektovou žádost a po úspěchu také monitorovací zprávy, jimiž dokazujete, na co jste peníze použili a jak se projektu daří. Dotace vyžadují spoustu formalit. Zorientovat se v nich si žádá nemálo času. Opravdu jej chcete marnit? Většina lidí se raději věnuje svému podnikání a vyřizování formalit nechává na jiných.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 378 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.