13.3.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Jak ze mě “sluníčkáři” udělali xenofoba a rasistu

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ 13|03|2015

Už je to tak – podle všeho jsem fanatik, xenofob a rasista. Jen proto, že chci, aby politici přestali žoviálně žvanit a začali něco dělat ve věcech netolerantního a plíživě se rozlézajícícho islámu, který je ve své vyhrocené podobě zdrojem terorismu. Kladu si otázku, co je zdrojem té “připosranosti” našich politiků a zdrojem té všobjímající naivní “pravdy a lásky”, kdy se chceme kalašnikovům postavit rozdáváním kytek a šířením tolerance. 

Dnes ráno jsem viděla video, kdy zfanatizovaní muži kamenovali mladou ženu a u toho si to natáčeli na mobilní telefony. Cítím tak neskutečnou bezmoc a zoufalství, fakt mi to nedělá dobře. Čím je toto kamenování jiné, než hnusná znásilnění, která bežně odsuzujeme a trestáme? Násilí vykonávané na ženách je pro mě to nejkrystaličtější zlo, které ohrožuje naši civilizaci. A když mám před očima tu ženu, ubitou a pasivně přijímající rány, protože proti takové přesile se nelze bránit, nemohu prostě přijmout ty řeči o tolerantnosti a vstřícnosti. To mám být tolerantní vůči násilí – a to i psychickému? Copak to tihle umírnění kecalové nevidí? Asi ne… 

Zvlášť smutné je to proto, že jsme zažili roky útlaku a měli bychom poznat, co je zdrojem nesvobody. Jsem extrémně citlivá na nesrpavedlnost a omezování svobody. Nesnáším fanatiky a lidi, kteří se nebrání zlu, protože mají rádi klid. Nesnáším, když se lidi hážou do jednoho pytle. Hájím menšiny – Romy, Vietnamce – a tisíckrát jsem se kvůli tomu pohádala. Prostě to tak mám, jsou situace, kdy nemůžu mlčet, i když z toho mám v životě jen polízanice.  A stejně tak i dnes cítím potřebu něco udělat proti krutému náboženství. Ne kvůli sobě, ale kvůli těm lidem, kteří po celém světě trpí v krutých režimech a jsou vystaveni neskutečnému omezování svobod a nelidskému utrpení. 

Nemá snad Evropa povinnost aspoň na svém území ochraňovat ty, kteří se snaží upozorňovat na krutost a nespravedlnost? Copak budeme moci chránit kritiky nelidských režimů, když k takovým nespravedlnostem budeme vstřícní? Je možné alibisticky a z lenosti vyplývající z všobjímající korektnosti umožňovat plíživý rozmach islámu na našem území – včetně šaríji a džihádu? Copak lze tolerovat fakt, že ten, kdo odejde od islámu, je vystaven výhrůžkám a teroru? Jak se to slučuje s náboženskou svobodou? Nemáme snad chránit své občany?

islwoman

Když slyším některé politiky, stydím se za ně. Za jejich slabost, za neochotu pojmenovat věci pravými jmény, za jejich lenost, která jim brání pochopit, o co jde. Žijí si ve svém světě zcela odtrženém od reality a oni nemusí cítit strach, oni jsou mimo a když bude nejhůř, někam se odstěhují, do nějakých ghet pro vyvolené, kde budou ochráněni. Ale co ti naši občané, kteří podlehli lákání islámu, všechny ty nešťastné a frustrované ženy, které by rády vzaly své rozhodnutí zpět, ale mají strach… Kdo se jich zastane? Kdo ukáže představitelům islámu v ČR, že tady si nenecháme středověk zavléct? Že tady je žena rovnocenná lidská bytost a všichni jsou si rovni před našimi zákony? Kdo jim ukáže, že naše Ústava zaručuje svobodu slova a svobodu vyznání?

Nedělá mi to dobře, když jsem obviňována z tak hnusných věcí, jako je xenofobie a rasismus – kdo mě zná, a někdy se se mnou bavil o politice ví, že to jsou absurdní nálepky. Ale doba se mění a skoro nic není takové, jak jsme byli zvyklí. Tak si na to zvykám, ale není cesty zpět. Vlastně je to pocta – vedle těch, kteří z nepochopení, z lenosti a ze strachu ustupují zlu, klidně snesu, že mě někdo nazývá xenofobem, rasistou a fanatikem.   

 ZDROJ: Eva Hrindová
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
5 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.