800_800_6B4F8F7F21772786269CC02AB3FCB831CF103E1E60DB0C9Fmp
5.10.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Jak vyčistit sluchátka a zajistit, aby zněly jako nové?

Sdílejte článek:

Už jste si někdy nasadili své oblíbené sluchátka a mysleli si, že zněly tlumeně? Není to tak ostré, jak si pamatujete, že zněly? Pokud ano, oprava může být stejně snadná jako důkladné vyčištění vašich pupenů.

Přiznejme si to – většina z nás si nečistí sluchátka příliš často, i když je nosíme v uších, kvůli hlasitému pláči. Kromě toho je to špatný zdravotní zvyk (bylo zjištěno, že špinavé sluchátka mají velmi vysokou relativní úroveň bakterií), ucpané, voskové otvory reproduktorů mohou mít více negativního dopadu na kvalitu zvuku, než byste si mohli myslet. Vzhledem k tomu, že v této sezóně je osobní hygiena v módě více než kdy jindy, nyní je ideální čas na vytvoření čisticího režimu pro vaše sluchátka.

Čištění sluchátek

Jak tedy budete postupovat při čištění sluchátek? To závisí na tom, jaké máte. Někteří výrobci, například Huawei, tvrdí, že je v pořádku otřít vnější povrch Huawei Freebuds Pro izopropylalkoholovým ubrouskem. To je skvělé pro odstranění velké části špíny, která se hromadí na povrchu, a samozřejmě také dezinfikuje, což je v dnešní době a přinejmenším důležité. Jiní výrobci výslovně říkají, že na sluchátka nepoužívají žádná rozpouštědla, včetně alkoholu, protože může dojít k vyblednutí nebo změně barvy plastu. Pokud si nejste jisti, je lepší použít hadřík mírně navlhčený v mýdlové vodě. Jednu věc, kterou musíte mít na paměti, je, že nechcete používat žádnou vlhkost v žádném z otvorů reproduktoru nebo mikrofonu nebo v žádném z nabíjecích portů, pokud používáte model Bluetooth. Tyto oblasti byste měli čistit pouze suchou metodou.

Čištění větracích a reproduktorových otvorů

Hluboké vyčištění větracích otvorů na sluchátkách může skutečně zlepšit jejich zvuk, zvláště pokud jste to chvíli neudělali. Pokud máte pupeny několik měsíců nebo déle a po pravidelném používání je vůbec nečistíte, pravděpodobně se ve větracích otvorech reproduktorů hromadí vosk a možná budete „ve dne i v noci“ ”Vylepšení.

Pokud mají vaše koncovky do uší gumové, pokračujte, vyjměte je a na chvíli je odložte. Jemně odstraňte veškerý vosk a nečistoty z otvorů mikrofonu a reproduktorů pouze suchým vatovým tamponem. Ujistěte se, že na žádné z větracích otvorů příliš netlačíte, abyste do jednotky netlačili špínu. Jakmile máte tato místa vyčištěná, pokud máte ušní koncovky, spusťte je pod teplou vodou a poté důkladně osušte hadříkem. Nevkládejte koncovky zpět do sluchátek, dokud nejsou zcela suché, a nezapojujte je zpět do zařízení ani nevkládejte zpět do nabíjecího pouzdra, dokud zcela nevyschnou.

Vyčistěte nabíjecí pouzdro

Pokud máte bezdrátová sluchátka, pravděpodobně máte nabíjecí pouzdro a určitě to také musíte vyčistit. Pokud máte Huawei Freebuds Pro, víte, jak snadno se v pouzdře mohou hromadit žmolky a špína, a protože jsou zářivě bílé, opravdu toho nakonec uvidíte hodně v celé své hrubosti. Otevřete víko pouzdra, ujistěte se, že jsou odstraněny samotné Huawei Freebuds Pro, a pomocí vatového tamponu, částečně namočeného v isopropylalkoholu, vyčistěte všechny štěrbiny na horním víku a na ráfku, kde se mohou shromažďovat nečistoty. Nevkládejte nic do nabíjecích portů a zajistěte, aby se do nich nedostala žádná kapalina. Můžete postupovat podobně jako u jiných značek, ale nezapomeňte místo alkoholu použít mýdlovou vodu, pokud si nejste jisti, že váš výrobce říká, že je to v pořádku. Nechte pouzdro úplně zaschnout, než poupata opět nasadíte.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 303 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...