baked-goods-1853261_1280
2.9.2019
Kategorie: Kultura a tipy

Jak vybrat vhodnou formu na koláč?

Sdílejte článek:

V minulosti nebyla nabídka pečicích potřeb tak široká, jako tomu je nyní. Dávno jsou pryč doby, kdy měly hospodyňky k dispozici pouze jeden plech, na kterém dělaly koláče, maso, zapečené brambory a podobně. V současné době si však můžete vybrat z mnoha pečicích forem, které se liší velikostmi, tvarem, ale také třeba materiálem.

Babičky nejčastěji používaly formy skleněné, hliněné a keramické. Pečení v nich nejenže trvá docela dlouho, ale zároveň je nezbytné pořádně formu vymazat tukem a vysypat moukou. Vždy však byly na těchto formách upečeny úžasné moučníky, protože uvedené materiály jsou proslulé tím, že absorbují teplo, a potom ho postupně uvolňují. Koláč tak byl rovnoměrně propečený.

Z jakých materiálů jsou vyrobeny pečicí formy?

Obrovskou revolucí se staly plechové formy. Jak už samotný název napovídá, jsou vyrobené z černého plechu. Uplatnění nacházejí především v kuchyních s elektrickou či horkovzdušnou troubou. Dále mezi potřeby na pečení patří teflonové formy s nepřilnavým povrchem. Výhodou je, že se takové formy nemusí vymazávat. V posledních letech se do popředí dostávají silikonové alternativy, jejichž výhodou je, že se nemusí vymazávat tukem, dokonce ani vykládat pečicím papírem. I přesto se moučník k povrchu nepřipeče.

Kde koupit vše pro pečení?

Jestliže hledáte internetový obchod, odkud si objednáte vše pro pečení, a tím dovybavíte svou kuchyň, potom se podívejte do pestrého produktového portfolia e-shopu pro-peceni.cz. Výrobky zde najdete rozdělené do přehledných kategorií, přičemž nechybí ani výše zmíněné formy na pečení, dále také kostice, vypichovače, potravinářské barvy, suroviny, hmoty, dortové svíčky, potřeby pro práci s krémem, extrudér na modelovací hmotu, dekorace na dort a další cukrářské potřeby. V případě, že objednávka bude v hodnotě nad 1 500 korun, máte dopravu zdarma. Tak neváhejte a pusťte se do nakupování.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 77 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.