15.2.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Jak vybrat vhodné kvalitní krmivo pro psa?

Sdílejte článek:

(PR) 15|02|2015

Každý zapálený a hlavně odpovědný chovatel psů bere svého zvířecího kamaráda jako součást své vlastní lidské rodiny. Vytváří mu doma přátelské prostředí, vychází vstříc jeho specifickým potřebám, přizpůsobí chod domácnosti novému elementu. Odměnou mu pak bývá nehynoucí láska a oddanost čtyřnohého přítele a mnoho vzácných i uklidňujících chvil po jeho boku.

Mělo by tedy být samozřejmostí, že pes má svoje klidné stabilní místo, pravidelný pohyb spojený s výcvikem, zdravotní prevenci a hlavně kvalitní stravu, která významně ovlivňuje kvalitu života našeho rodinného mazlíčka.

Výběr krmení

Otázka výběru kvalitního krmení by neměla být tedy v žádném případě podceňována. Je již dávno prokázáno, že zbytky lidského jídla, kterými se snaží živit svoje zvíře někteří méně odpovědní páníčci, nejsou pro psy vhodné, neboť s sebou přináší řadu zdravotních komplikací.

Z čeho tedy vybírat, pokud chceme mít psa vitálního, zdravého a spokojeného? V první řadě musíme mít na paměti, že strava musí být dlouhodobě vyvážená. Musí obsahovat v odpovídajícím poměru přísun vody, energie, bílkovin, minerálních látek a vitamínů. Krmení můžeme při základních odborných znalostech připravovat sami doma nebo můžeme využít nabídky komerční, která je v dnešní době opravdu bohatá a pokud vybereme opravdu kvalitní produkt, máme záruku, že náš pes dostane vše co potřebuje a my ještě ušetříme spoustu svého drahocenného času s domácí přípravou.

feeding the dog

Kategorie krmiv

Pokud se tedy rozhodneme k nákupu vyráběných krmných směsí, musíme při výběru produktu samozřejmě zohlednit aktuální stav našeho psího přítele. Existují tyto základní kategorie:

  • krmiva pro štěňata
  • krmiva pro dospělé psy
  • krmiva pro staré psy
  • krmiva se zvýšeným obsahem energie
  • krmiva se sníženým obsahem energie
  • hypoalergenní krmiva
  • vegetariánská krmiva
  • holistická krmiva
  • organická krmiva

Každé krmivo je vhodné pro určitý věk či specifickou skupinu zvířat, kterému odpovídá jeho složení. Zásadně bychom se měli vyvarovat nákupu marketingových krmiv v různých akcích velkých obchodních řetězců, jejichž složení při ne příliš kvalitním základu s mnoha dochucovacími složkami často spíše připomíná jídlo z lidských fast-foodů a stejně tak působí na psí organismus.

Složení krmení

Dávejme tedy přednost krmivům kvalitním, ať již v podobě granulí, konzerv či různých psích pamlsků, u nichž máme jistotu, že jejich vyvážené složení má na vývoj našeho pejska pozitivní vliv. Na etiketách sledujme údaj o obsahu masa v sušině, pokud je pod 10%, není něco dobře.  Měli bychom také vyhledat údaj o bílkovinách, pokud není přítomen, opět se nejedná o prvotřídní kvalitu. V neposlední řadě by nás měl zajímat i obsah obilnin, pokud je příliš vysoký, nebude krmivo pro psy dobře stravitelné.

Jak krmit?

Pokud jsme zvládli správný výběr krmiva, nesmíme v žádném případě také zapomínat na způsob podávání. Důležitá je pravidelnost a konzistentnost. Krmné dávky udržujeme v optimálním množství, pokud možno ve stejném složení, na které je náš pes již navyklý. Tak dosáhneme optimálního vstřebávání všech živin jeho organismem a přispějeme nejlépe k jeho dobrému zdraví. Jak to nejlépe poznáme? No přece pohledem. Pokud je všechno v pořádku vně, bývá to většinou v pořádku i uvnitř. Pak bude náš chov a psí soužití úspěšné i spokojené.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 483,00 Kč
Vybráno 41.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 34 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.