24.9.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Jak vybrat tu správnou dlažbu ke svému domu?

Sdílejte článek:

(PR) 24|09|2015

Každý majitel rodinného domku chce mít i jeho okolí krásné a upravené. Dobrému dojmu velmi napomůže správně vybraná dlažba, která tvoří příchozí či příjezdovou cestu, povrch terasy nebo okolí bazénu. Venkovní dlažba musí splňovat přísná kritéria odolnosti a zároveň musí dobře vypadat. Existuje jí více typů v mnoha různých provedeních. Jak se zorientovat v této nabídce?

Kvalitní betonová dlažba

Venkovní dlažba se dělí podle typu materiálu, nejčastěji je k vidění dlažba keramická a betonová. Právě betonové dlaždice jsou velmi dostupnou, kvalitní, odolnou a také dostatečně variabilní možností. Splňují nároky na mrazuvzdornost a odolnost vůči nepříznivým vlivům počasí, snadno se udržují a nevyžadují žádnou velkou péči. Vzhledem k široké nabídce druhů, tvarových a barevných typů umožňují doladit okolí domu přesně podle představ.

Vymývaná dlažba

Velmi často se používá plošná dlažba. Velké dlaždice mají tu výhodu, že se dobře a snadno udržují v čistotě. Moc pěknou variantou plošné dlažby je vymývaná dlažba, kdy jsou na povrchu dlaždic vidět kamínky různých velikostí. Tím se dosáhne oblázkového povrchu, přirozeného pískovcového vzhledu nebo barevných efektů pomocí pestrobarevné drtě. Na terasy, odpočinkové plochy nebo kolem bazénu je taková dlažba ideální.

1169

Zámecká dlažba

Tento typ je asi nejtradičnější dlažbou, která se dodnes těší velké oblibě. Už dávno nemusí jít jen o klasické dlaždice ve tvaru zámku, podle kterých dostala dlažba svůj název. Dnes je skladebná dlažba k dostání v mnoha tvarových a barevných provedeních. Na příjezdové cesty a chodníčky je velmi oblíbenou variantou.

Zatravňovací dlažba

Tyto dlaždice jsou ideální volbou tam, kde je vhodné splynutí okolní zeleně s dlažbou a vytvoření přírodního vzhledu. Mezery mezi nimi a otvory v nich lze nechat zarůst trávou. Nutné to ale není, dobře vypadají i vysypané štěrkem. Poslouží všude, kde je problém s vlhkým pozemkem, protože pomáhají s rychlejším odvodněním. Tato drenážní funkce zamezuje nadměrné erozi půdy. Zatravňovací dlažba se dá využít také na zpevnění svahů s mírným sklonem.

Velmi kvalitní betonovou dlažbu všech typů nabízí společnost PRESBETON. Více se o jejich produktech dozvíte na webu www.presbeton.cz a na facebookových stránkách Presbeton Nova.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 232 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.