24.9.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Jak vybrat tu správnou dlažbu ke svému domu?

Sdílejte článek:

(PR) 24|09|2015

Každý majitel rodinného domku chce mít i jeho okolí krásné a upravené. Dobrému dojmu velmi napomůže správně vybraná dlažba, která tvoří příchozí či příjezdovou cestu, povrch terasy nebo okolí bazénu. Venkovní dlažba musí splňovat přísná kritéria odolnosti a zároveň musí dobře vypadat. Existuje jí více typů v mnoha různých provedeních. Jak se zorientovat v této nabídce?

Kvalitní betonová dlažba

Venkovní dlažba se dělí podle typu materiálu, nejčastěji je k vidění dlažba keramická a betonová. Právě betonové dlaždice jsou velmi dostupnou, kvalitní, odolnou a také dostatečně variabilní možností. Splňují nároky na mrazuvzdornost a odolnost vůči nepříznivým vlivům počasí, snadno se udržují a nevyžadují žádnou velkou péči. Vzhledem k široké nabídce druhů, tvarových a barevných typů umožňují doladit okolí domu přesně podle představ.

Vymývaná dlažba

Velmi často se používá plošná dlažba. Velké dlaždice mají tu výhodu, že se dobře a snadno udržují v čistotě. Moc pěknou variantou plošné dlažby je vymývaná dlažba, kdy jsou na povrchu dlaždic vidět kamínky různých velikostí. Tím se dosáhne oblázkového povrchu, přirozeného pískovcového vzhledu nebo barevných efektů pomocí pestrobarevné drtě. Na terasy, odpočinkové plochy nebo kolem bazénu je taková dlažba ideální.

1169

Zámecká dlažba

Tento typ je asi nejtradičnější dlažbou, která se dodnes těší velké oblibě. Už dávno nemusí jít jen o klasické dlaždice ve tvaru zámku, podle kterých dostala dlažba svůj název. Dnes je skladebná dlažba k dostání v mnoha tvarových a barevných provedeních. Na příjezdové cesty a chodníčky je velmi oblíbenou variantou.

Zatravňovací dlažba

Tyto dlaždice jsou ideální volbou tam, kde je vhodné splynutí okolní zeleně s dlažbou a vytvoření přírodního vzhledu. Mezery mezi nimi a otvory v nich lze nechat zarůst trávou. Nutné to ale není, dobře vypadají i vysypané štěrkem. Poslouží všude, kde je problém s vlhkým pozemkem, protože pomáhají s rychlejším odvodněním. Tato drenážní funkce zamezuje nadměrné erozi půdy. Zatravňovací dlažba se dá využít také na zpevnění svahů s mírným sklonem.

Velmi kvalitní betonovou dlažbu všech typů nabízí společnost PRESBETON. Více se o jejich produktech dozvíte na webu www.presbeton.cz a na facebookových stránkách Presbeton Nova.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč

Celkem za měsíc: 8 084,00 Kč
Vybráno 23.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 70 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.