pujcka
14.11.2017
Kategorie: Kultura a tipy

Jak vybrat rychlou půjčku a nenaletět podvodníkům?

Sdílejte článek:

V současné době není až tak těžké půjčit si peníze, protože na finančním trhu působí nepřeberné množství bankovních a nebankovních společností. Získat úvěr v bankovním domě nebo třeba půjčku na mateřské dovolené je pro lidi s nižším příjmem takřka nemožné, avšak pro takové klienty mají dveře otevřené nebankovní firmy. Pokud patříte i vy do druhé skupiny lidí, která nedosáhne na bankovní produkt, potom se před vás staví otázka, jak rychlou půjčku vybrat, abyste nenaletěli nějakému lichváři.

V první řadě byste se měli zorientovat na bohatém trhu s půjčkami, protože nebankovní společnosti nabízí půjčky s různými parametry a podmínkami, například rychlou půjčku zdrama, rychlou půjčku ihned, ale mnohé další varianty. Uvědomte si, co vůbec od úvěru očekáváte. Bylo by totiž nelogické vzít si několik rychlých půjček ve výši 20 tisíc korun, když potřebujete 100 tisíc korun na rekonstrukci interiéru.

Porovnávat jednotlivé nabídky ručně by zabralo spoustu času, ale naštěstí vznikly online nástroje sloužící pro automatické srovnání. Ihned zjistíte, jaká společnost je pro vás ta pravá ořechová a jaké se naopak vyhnout obloukem.

Internet je mocný nástroj

Prostřednictvím internetu vyřídíte v podstatě všechno – od srovnání půjček až po jejich sjednání. Spousta úvěrových společností má na svých webových stránkách formulář, ve kterém vyplníte osobní a kontaktní údaje, odešlete ho ke zpracování a vyčkáte na vyhodnocení. Během chvíle obdržíte e-mail, případně telefonický hovor, s informací o tom, zda je vám rychlá půjčka schválena či nikoliv. Vyhnete se tak osobním schůzkám s poskytovatelem.

Kolik si chcete půjčit? A na co?

Usnadněte si výběr půjčky tím, že si před samotným porovnáváním uděláte jasno v tom, zda by se mělo jednat o účelovou či neúčelovou půjčku. Pokud finance poputují na renovaci koupelny, potom je výhodnější účelová alternativa, která bude mít i nižší úrokovou sazbu. Jestliže však peníze potřebujete na různé věci, například z části si uděláte radost a zaplatíte dovolenou a část použijete na splacení ostatních dluhů, pak je ideální volbou neúčelová varianta. Počítejte ale s vyšším úrokovou sazbou.

Úroková sazba není všechno

Úroková sazba je sice jedna z nejdůležitějších informací, která by vás měla při sjednávání půjčky zajímat. Nicméně ohlížet byste se měli i na RPSN a dobu splatnosti. Pod čtyřmi písmenky RPSN se skrývají veškeré náklady na úvěr, tedy zahrnují i poplatky za sjednání, vedení úvěrového účtu a podobně. U některých nebankovních produktů je sice úroková sazba nízká, ale RPSN se šplhá do astronomických výšin. Od takových firem dejte ruce pryč.

Učený z nebe nespadl, a tak nemůžete vědět o úvěrech úplně všechno. Jestliže budete respektovat výše uvedené rady, nemusíte se bát toho, že byste naletěli neférové společnosti.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Zbyněk Procházka 250,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 6 550,00 Kč
Vybráno 18.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 21 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.