11.1.2015
Kategorie: Politika

Jak Vráťa ke štěstí přišel

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 12|01|2015

No není to pohoda sledovat českou politickou scénu? V souvislosti s událostmi ve Francii se začaly objevovat hlubokomyslné úvahy o tom, proč i u nás nemáme nějaký Charlie Hedbo, satirickou „šavli“ na všechny neduhy světa. Jenže. Kdo zná podrobněji české reálie se ani nemůže divit. Jak by mohl prosperovat „hloubavě“ smutně-veselý časopis v zemi, kde vláda je karikaturou sama sobě, president hlavním mediálním komikem, vládní i parlamentní věrchuška parodií na systém a všechny jejich počiny satirou na politickou práci. V zemi kde presidentský kancléř je šikovný Vráťa?

Je jistě jen náhoda, že si Miloš Zeman vybírá jako své nejbližší spolupracovníky šedé eminence nomenklaturního komunistického systému, pečlivě odkojené udržováním ideologické pohotovosti spoluobčanů ČSSR v uniformách „perspektivních“ kádrů SSM či KSČ. Jistě jen omylem jsou hlavními materiálními donátory jeho duchovní kampaně obrody spodních deseti miliónů soukromí podnikatelé, pohybující se převážně v byznysu lidského hyenismu, onu „spodinu“ systematicky likvidující. A stejně tak musí být jen nějakým zvláštním řízením nevyzpytatelného osudu, že kamarád Vráťa, tento hradní stachanovec otevřené politiky ve vysokém postavení, pořád nemá na svoji funkci „papíry“.

Nějaký kritik-satirik by snad mohl říci, že presidentův soudruh kálí na pracující lid i sociální smír, na budování sluníčkově šťastné socialistické společnosti, a že jeho nechuť k nějakému prověřování minulosti a majetku pramení z papalášské povýšenosti ztopořené zájmem mediálních zlatokopek, anebo, Miloš chraň!,  má potřebu něco před národem, policí a svým zaměstnavatelem skrývat. Ale tak to jistě není, milé děti, náš hradní pán, hlava intelektuálními bonmoty pomazaná, by jistě takovou falešnou licoměrost rychle poznala a jejího nositele by do šatlavy svinským krokem hnala!

mz

Vždyť i problémek s levnou vilkou na demolici si vyříkali. Pan kancléř dobře koupil, od dobrého člověka, v dobré víře, by hnízdečko druhomízní lásky poctivýma rukama ukrajinských dělníků vybudoval. Nic za tím není, ani Janoušek, ani jiní zlí člověci, co Vráťa vůbec nezná a nikdy je neviděl. President Miloš I. Prozíravý jen típnul vajgla a chápavě dopil hlt domácí slivovice. V čem ta novinářská žumpa vidí problém?

Když se pak společně rozcházeli do mrazivého večera, přeci jen padla otázka na papíry a prověrku. Dodal pan kancléř ty materiály? Našli moji rádcové, našli, našli? „Miloši,“ pravil tiše Vráťa, „nenech pochybnosti cloumat tvým majestátem. Mediální mrdky zpoza mě útočí na tebe. Lumpenkavárna poštvala pár uplacenejch tužek. Vžyť víš. Ale já tě nedám ani ne-pro-dám!!! Mám našetřeno. Vilu budu za drobnejch 20 mega přestavovat. Byl jsem pracovitým státním podnikatelem. Křišťálově čistým jako Standa. Zobchodoval jsem s erárem co kohoutky penězovodu stačily a já nemám problém, ty nemáš problém. Za tejden zase všichni zapomenou. Rozumíš, Miloši?!“

President skoro neznatelně kývl hlavou a výraz jeho tváře připomínal úsměv. Vót tak. Dobře soudruh kamarád hovoří. Sociální korytokratismus si rozvracet nedáme!

Šťastný to Vráťa …

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč

Celkem za měsíc: 13 205,00 Kč
Vybráno 37.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 32 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.