11.1.2015
Kategorie: Politika

Jak Vráťa ke štěstí přišel

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,62 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 12|01|2015

No není to pohoda sledovat českou politickou scénu? V souvislosti s událostmi ve Francii se začaly objevovat hlubokomyslné úvahy o tom, proč i u nás nemáme nějaký Charlie Hedbo, satirickou „šavli“ na všechny neduhy světa. Jenže. Kdo zná podrobněji české reálie se ani nemůže divit. Jak by mohl prosperovat „hloubavě“ smutně-veselý časopis v zemi, kde vláda je karikaturou sama sobě, president hlavním mediálním komikem, vládní i parlamentní věrchuška parodií na systém a všechny jejich počiny satirou na politickou práci. V zemi kde presidentský kancléř je šikovný Vráťa?

Je jistě jen náhoda, že si Miloš Zeman vybírá jako své nejbližší spolupracovníky šedé eminence nomenklaturního komunistického systému, pečlivě odkojené udržováním ideologické pohotovosti spoluobčanů ČSSR v uniformách „perspektivních“ kádrů SSM či KSČ. Jistě jen omylem jsou hlavními materiálními donátory jeho duchovní kampaně obrody spodních deseti miliónů soukromí podnikatelé, pohybující se převážně v byznysu lidského hyenismu, onu „spodinu“ systematicky likvidující. A stejně tak musí být jen nějakým zvláštním řízením nevyzpytatelného osudu, že kamarád Vráťa, tento hradní stachanovec otevřené politiky ve vysokém postavení, pořád nemá na svoji funkci „papíry“.

Nějaký kritik-satirik by snad mohl říci, že presidentův soudruh kálí na pracující lid i sociální smír, na budování sluníčkově šťastné socialistické společnosti, a že jeho nechuť k nějakému prověřování minulosti a majetku pramení z papalášské povýšenosti ztopořené zájmem mediálních zlatokopek, anebo, Miloš chraň!,  má potřebu něco před národem, policí a svým zaměstnavatelem skrývat. Ale tak to jistě není, milé děti, náš hradní pán, hlava intelektuálními bonmoty pomazaná, by jistě takovou falešnou licoměrost rychle poznala a jejího nositele by do šatlavy svinským krokem hnala!

mz

Vždyť i problémek s levnou vilkou na demolici si vyříkali. Pan kancléř dobře koupil, od dobrého člověka, v dobré víře, by hnízdečko druhomízní lásky poctivýma rukama ukrajinských dělníků vybudoval. Nic za tím není, ani Janoušek, ani jiní zlí člověci, co Vráťa vůbec nezná a nikdy je neviděl. President Miloš I. Prozíravý jen típnul vajgla a chápavě dopil hlt domácí slivovice. V čem ta novinářská žumpa vidí problém?

Když se pak společně rozcházeli do mrazivého večera, přeci jen padla otázka na papíry a prověrku. Dodal pan kancléř ty materiály? Našli moji rádcové, našli, našli? „Miloši,“ pravil tiše Vráťa, „nenech pochybnosti cloumat tvým majestátem. Mediální mrdky zpoza mě útočí na tebe. Lumpenkavárna poštvala pár uplacenejch tužek. Vžyť víš. Ale já tě nedám ani ne-pro-dám!!! Mám našetřeno. Vilu budu za drobnejch 20 mega přestavovat. Byl jsem pracovitým státním podnikatelem. Křišťálově čistým jako Standa. Zobchodoval jsem s erárem co kohoutky penězovodu stačily a já nemám problém, ty nemáš problém. Za tejden zase všichni zapomenou. Rozumíš, Miloši?!“

President skoro neznatelně kývl hlavou a výraz jeho tváře připomínal úsměv. Vót tak. Dobře soudruh kamarád hovoří. Sociální korytokratismus si rozvracet nedáme!

Šťastný to Vráťa …

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
14 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.