food-photographer-jennifer-pallian-_Skvg1Izyxc-unsplash
4.12.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Jak voní Vánoce? Úchvatně! Obzvláště při vánočním pečení!

Sdílejte článek:

Ke kouzelné vánoční atmosféře spolu se stromečkem, dárky a jmelím patří i vánoční cukroví se svou typickou vůní. Právě vůně cukroví je totiž hlavní vůní Vánoc. Nezaměnitelnou a nezastupitelnou.

Víte, že pečení vánočního cukroví je jedním z vrcholů kulinářského umění? Je pravda, že upéct dobré cukroví není jen tak. Chce to zkušenosti, kvalitní ingredience, nadšení a vybrané koření. Anýz, badyán, hřebíček, kardamom, koriandr, muškátový květ i nové koření.

Vůně, která vás postaví na nohy

Vánoční cukroví doplňuje a zdobí štědrovečerní tabuli. Ale také je zdrojem jedné z typických vánočních vůní. Spolu s vůní jehličí, kadidla, šampaňského a prosecca. Obzvláště omamná je vůně skořice, smyslné vanilky, zázvoru, oříšků a citronové kůry. A spousty dalších koření, které dokážou zpříjemnit i ten nejpochmurnější zimní den.

Je libo svařák a punč?

K Vánocům stoprocentně patří svařák a punč. A do nich hřebíček a skořice. Do kávy si přidejte špetku kardamomu, do horkého červeného vína pomerančovou kůru a do rozehřáté čokolády zase pár kuliček nového koření. Dáte jim šmrnc a povznesete na novou úroveň. A pokud budete prochladlí z venku, stoprocentně vás zahřeje vůně zázvoru.

Koření v cukroví

Koření ovšem má své místo i ve vánočním cukroví. Perník se neobejde bez anýzu a badyánu. Do vánočního pečiva však patří i špetka koriandru, muškátového květu, oříšku a šafránu. Nezapomeňme ale ani na vanilku, která provoní doslova cokoliv.

Došlo vám koření či pečící papír?

Co udělat, když se nám při pečení nějakého koření nedostane? V ten okamžik nám nezbyde nic jiného než sáhnout po jeho relevantní náhradě. Například při pečení perníkové koření nahradí prášek do perníku. Badyán a anýz zase nahradíte skořicí. Bez odpovědi nezůstane ani otázka čím nahradit pečící papír. Papírem voskovaným nebo silikonovou podložkou. A pokud nemáte ani tu, tak plech vymažte máslem a vysypte hrubou moukou, strouhankou nebo krupicí.

Ať se vám ty letošní Vánoce obzvláště vydaří!

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 432,- Kč
Vybráno 38.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 134 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 2,83 out of 5)
Loading...