13.1.2015
Kategorie: Společnost

Jak vládnoucí elita brání “evropské hodnoty”

Loading...
Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK 13|05|2015

V současných debatách o islámu a jeho nebezpečí pro Evropu se často opakuje klišé, že “je třeba bránit evropské hodnoty”, přičemž se za jednu z nich považuje svoboda tisku, popř. projevu. Když odhlédneme od evidentní cenzury, která vládne např. v německých a francouzských médiích (o českých ani nemluvě), resp. od všeobecně propagovaného multikulturalismu, genderismu a homosexualismu jako jediné správné a oficiální ideologie, pak ani s ostatními tzv. “evropskými hodnotami” to není nijak slavné.

Dokonce se dá říci, že žádné evropské hodnoty již neexistují, neboť byly zcela plánovitě zničeny vládnoucími elitami ve snaze o vytvoření utopistické vize “jednotné Evropy”, kde se všichni budou tolerovat, mít se rádi a kráčet ke stále šťastnější budoucnosti. Jestliže se titíž lidé tváří v tvář islámskému teroru vrací k oprašování evropských hodnot, pak je to jednak pokrytecké, především však marné volání – Evropané, po léta převychovávaní k multikulturrní selance, už dávno nejsou schopni a ani ochotni za něco bojovat. V konfrontaci s islámem tu zkrátka stojí změkčilá, vystrašená a k jakémukoliv odporu neschopná Evropa.

10625109_317409458468711_4630010229704470238_n

.
Vraťme se k událostem ve Francii. Dnes tam jsou jako hrdinové oslavováni lidé, jejichž životní náplní bylo urážení mravního a náboženského cítění druhých. Já jako křesťan se za tyto mravní ubožáky modlím. Každý ovšem ví, že pro muslimy je urážka Mohameda činem tak strašlivým, že sahají ke zbrani. Ptám se, jaký cíl měly ony karikatury “Proroka”, resp. proč mají někteří lidé potřebu systematicky a zcela záměrně urážet své bližní? Prý ve jménu “svobody projevu” – nekončí ovšem moje svoboda tam, kde začíná svoboda druhého?

.
Paříží včera prošla demonstrace proti terorismu a – jak jinak – za “svobodu projevu”. Byla to šaškárna nejhrubšího zrna, připomínající komunistické prvomájové průvody. Totálně neschopný prezident Hollande se snaží ze všech sil napravit svoji neoblíbenost mezi Francouzi a pasoval se tudíž do role hlavní loutky tohoto spektáklu. Proti “terorismu” svorně pochodoval s mnoha diktátory, kteří mají vyzbrojování těchto radikálů takříkajíc v popisu práce. Kancléřka Merkelová, která v Německu odsuzuje ty, kteří demonstrují proti terorismu, najednou proti němu (ovšem ve Francii!) demonstruje také. Všichni byli pro jeden den “Charlie” – zítra se na všechno zapomene. Jediným pozitivem je snad to, že lidskoprávní fanatici, kteří nás v televizi a novinách denně přesvědčovali o “mírumilovnosti” islámu a jeho “neslučitelnosti s násilím” teď drží hubu. Říkat podobné bláboly “po Paříži” by totiž mohlo být “o hubu”…

Jednou rukou muslimy hladit a druhou dráždit, to je cesta do pekel. S islámem je možno bojovat a zvítězit pouze za předpokladu, že se Západ vrátí ke svým skutečným hodnotám. Očekávat něco takového je však zřejmě utopie – těch, kdo by snad byli ochotni bránit Evropu před muslimskou invazí se asi mnoho nenajde a není se ostatně čemu divit. Jedna věc je dojímat se u televizoru nad osudem pařížských “hrdinů”, druhá pak vstát a – jak říkával Masaryk – “jít sedlat”.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč

Celkem za měsíc: 9 090,11 Kč
Vybráno 25.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 27 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
18 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.