13.1.2015
Kategorie: Společnost

Jak vládnoucí elita brání “evropské hodnoty”

Sdílejte článek:

JAN HOFÍREK 13|05|2015

V současných debatách o islámu a jeho nebezpečí pro Evropu se často opakuje klišé, že “je třeba bránit evropské hodnoty”, přičemž se za jednu z nich považuje svoboda tisku, popř. projevu. Když odhlédneme od evidentní cenzury, která vládne např. v německých a francouzských médiích (o českých ani nemluvě), resp. od všeobecně propagovaného multikulturalismu, genderismu a homosexualismu jako jediné správné a oficiální ideologie, pak ani s ostatními tzv. “evropskými hodnotami” to není nijak slavné.

Dokonce se dá říci, že žádné evropské hodnoty již neexistují, neboť byly zcela plánovitě zničeny vládnoucími elitami ve snaze o vytvoření utopistické vize “jednotné Evropy”, kde se všichni budou tolerovat, mít se rádi a kráčet ke stále šťastnější budoucnosti. Jestliže se titíž lidé tváří v tvář islámskému teroru vrací k oprašování evropských hodnot, pak je to jednak pokrytecké, především však marné volání – Evropané, po léta převychovávaní k multikulturrní selance, už dávno nejsou schopni a ani ochotni za něco bojovat. V konfrontaci s islámem tu zkrátka stojí změkčilá, vystrašená a k jakémukoliv odporu neschopná Evropa.

10625109_317409458468711_4630010229704470238_n

.
Vraťme se k událostem ve Francii. Dnes tam jsou jako hrdinové oslavováni lidé, jejichž životní náplní bylo urážení mravního a náboženského cítění druhých. Já jako křesťan se za tyto mravní ubožáky modlím. Každý ovšem ví, že pro muslimy je urážka Mohameda činem tak strašlivým, že sahají ke zbrani. Ptám se, jaký cíl měly ony karikatury “Proroka”, resp. proč mají někteří lidé potřebu systematicky a zcela záměrně urážet své bližní? Prý ve jménu “svobody projevu” – nekončí ovšem moje svoboda tam, kde začíná svoboda druhého?

.
Paříží včera prošla demonstrace proti terorismu a – jak jinak – za “svobodu projevu”. Byla to šaškárna nejhrubšího zrna, připomínající komunistické prvomájové průvody. Totálně neschopný prezident Hollande se snaží ze všech sil napravit svoji neoblíbenost mezi Francouzi a pasoval se tudíž do role hlavní loutky tohoto spektáklu. Proti “terorismu” svorně pochodoval s mnoha diktátory, kteří mají vyzbrojování těchto radikálů takříkajíc v popisu práce. Kancléřka Merkelová, která v Německu odsuzuje ty, kteří demonstrují proti terorismu, najednou proti němu (ovšem ve Francii!) demonstruje také. Všichni byli pro jeden den “Charlie” – zítra se na všechno zapomene. Jediným pozitivem je snad to, že lidskoprávní fanatici, kteří nás v televizi a novinách denně přesvědčovali o “mírumilovnosti” islámu a jeho “neslučitelnosti s násilím” teď drží hubu. Říkat podobné bláboly “po Paříži” by totiž mohlo být “o hubu”…

Jednou rukou muslimy hladit a druhou dráždit, to je cesta do pekel. S islámem je možno bojovat a zvítězit pouze za předpokladu, že se Západ vrátí ke svým skutečným hodnotám. Očekávat něco takového je však zřejmě utopie – těch, kdo by snad byli ochotni bránit Evropu před muslimskou invazí se asi mnoho nenajde a není se ostatně čemu divit. Jedna věc je dojímat se u televizoru nad osudem pařížských “hrdinů”, druhá pak vstát a – jak říkával Masaryk – “jít sedlat”.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 65 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...