vladavir
21.10.2020
Kategorie: Ekonomika

Jak vláda podporuje podnikající občany? Pozdě, chaoticky a bezohledně

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

Vláda vyhlásila několik opatření na podporu podnikatelů a živnostníků, kteří přišli o příjmy. Některá z těch opatření část podnikatelů vítá, u další opatření jen bezmocně a nechápavě kroutí živnostníci hlavou. Nepodnikající veřejnosti je vše předkládáno jako rozumný a vstřícný postoj vlády, takže Babišovi voliči si budou moci zanadávat, co se zase těm podnikatelům nelíbí, když jim vláda dává takové peníze!

Tak předně, vláda vše dělá pozdě a až na náš nátlak. Vláda nic neudělá sama od sebe, nemá o občany opravdovou starost, jsou jí lhostejní.

Podnikatelské odbory předaly vládě svoje požadavky na podporu ohroženého podnikání a živnostníků v existenční nouzi už 28. července(!). Ano, už v polovině prázdnin bylo přece zřejmé, že přijde druhá vlna covidu a navíc, mnozí podnikatelé a živnostníci se z jarní vlny ani v létě neměli šanci vzpamatovat. Paní Schillerová osobně a s úsměvem přijala naši žádost s tím, že není důvod cokoli dělat.

A potom jsme vládu i jednotlivé ministry oslovovali v polovině srpna, na začátku i v průběhu září a samozřejmě i v prvních říjnových týdnech. Asi deset žádostí a výzev za dva a půl měsíce! Za typickou ukázku vládní arogance pak považujeme odpověď na naši žádost, kterou jsme obdrželi 8. 10. Ministryně Schillerová nám v den, kdy vláda vyhlásila velmi tvrdá opatření proti covidu napsala, že žádná běžná podnikatelská činnost dosud nebyla ze strany vlády významně omezena, s výjimkou koncertů a divadelních představení, při nichž se převážně zpívá. K tomu není co dodat.

Kromě toho, že s podporou pro lidi, kteří přišli o příjem, přišla vláda pozdě, přichází s ní i chaoticky. Někomu ano, jinému ne. Některým hodně, jiným málo. Některých oborů si všímá, jiné úplně ignoruje. Dopravcům s novými autobusy podporu dá, těm se staršími vozy ne. Průvodci turistů, kteří už více než půl roku nemají práci, jako by pro vládu neexistovali, některé profese úředníci považují za nepotřebné, tak je ani nezařadí do systému podpory. Chaos a zmatek. Neschopnost, kterou bychom možná vládě i mohli odpustit.

Neodpustitelná je však bezohlednost, s kterou vláda k podnikatelům a živnostníkům přistupuje.
Vláda nemá pochopení pro jejich situaci, nechápe jejich potřeby, nepovažuje je za rovnocenné občany. Dva příklady za všechny: První, když zaměstnancům poskytuje už od jara nepřetržitě podporu, aby nepřišli o práci (program Antivirus), živnostníkům odmítala až do 16. října poskytnout cokoli, co by omezilo jejich existenční potíže. Druhým příkladem, těžko uvěřitelným pak je, že pro zaměstnance má vláda ošetřovačku, takže, když jsou zavřené školy, maminky mohou s dětmi zůstat doma a nepřijdou zcela o příjmy, zatímco maminkám – živnostnicím ošetřovačku vláda odmítá poskytnout i v této krizové situaci!

Vláda jedná pomalu, opatření přijímá pozdě a chaoticky. A typickými rysem jejího postoje k podnikatelům a živnostníkům jsou nezájem, nepochopení a absence obyčejných lidských ohledů k těžké životní situaci občanů, kteří se „provinili” jen tím, že podnikají.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 371,00 Kč
Vybráno 58.20%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 435 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...
politicon.cz
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.