vladavir
21.10.2020
Kategorie: Ekonomika

Jak vláda podporuje podnikající občany? Pozdě, chaoticky a bezohledně

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

Vláda vyhlásila několik opatření na podporu podnikatelů a živnostníků, kteří přišli o příjmy. Některá z těch opatření část podnikatelů vítá, u další opatření jen bezmocně a nechápavě kroutí živnostníci hlavou. Nepodnikající veřejnosti je vše předkládáno jako rozumný a vstřícný postoj vlády, takže Babišovi voliči si budou moci zanadávat, co se zase těm podnikatelům nelíbí, když jim vláda dává takové peníze!

Tak předně, vláda vše dělá pozdě a až na náš nátlak. Vláda nic neudělá sama od sebe, nemá o občany opravdovou starost, jsou jí lhostejní.

Podnikatelské odbory předaly vládě svoje požadavky na podporu ohroženého podnikání a živnostníků v existenční nouzi už 28. července(!). Ano, už v polovině prázdnin bylo přece zřejmé, že přijde druhá vlna covidu a navíc, mnozí podnikatelé a živnostníci se z jarní vlny ani v létě neměli šanci vzpamatovat. Paní Schillerová osobně a s úsměvem přijala naši žádost s tím, že není důvod cokoli dělat.

A potom jsme vládu i jednotlivé ministry oslovovali v polovině srpna, na začátku i v průběhu září a samozřejmě i v prvních říjnových týdnech. Asi deset žádostí a výzev za dva a půl měsíce! Za typickou ukázku vládní arogance pak považujeme odpověď na naši žádost, kterou jsme obdrželi 8. 10. Ministryně Schillerová nám v den, kdy vláda vyhlásila velmi tvrdá opatření proti covidu napsala, že žádná běžná podnikatelská činnost dosud nebyla ze strany vlády významně omezena, s výjimkou koncertů a divadelních představení, při nichž se převážně zpívá. K tomu není co dodat.

Kromě toho, že s podporou pro lidi, kteří přišli o příjem, přišla vláda pozdě, přichází s ní i chaoticky. Někomu ano, jinému ne. Některým hodně, jiným málo. Některých oborů si všímá, jiné úplně ignoruje. Dopravcům s novými autobusy podporu dá, těm se staršími vozy ne. Průvodci turistů, kteří už více než půl roku nemají práci, jako by pro vládu neexistovali, některé profese úředníci považují za nepotřebné, tak je ani nezařadí do systému podpory. Chaos a zmatek. Neschopnost, kterou bychom možná vládě i mohli odpustit.

Neodpustitelná je však bezohlednost, s kterou vláda k podnikatelům a živnostníkům přistupuje.
Vláda nemá pochopení pro jejich situaci, nechápe jejich potřeby, nepovažuje je za rovnocenné občany. Dva příklady za všechny: První, když zaměstnancům poskytuje už od jara nepřetržitě podporu, aby nepřišli o práci (program Antivirus), živnostníkům odmítala až do 16. října poskytnout cokoli, co by omezilo jejich existenční potíže. Druhým příkladem, těžko uvěřitelným pak je, že pro zaměstnance má vláda ošetřovačku, takže, když jsou zavřené školy, maminky mohou s dětmi zůstat doma a nepřijdou zcela o příjmy, zatímco maminkám – živnostnicím ošetřovačku vláda odmítá poskytnout i v této krizové situaci!

Vláda jedná pomalu, opatření přijímá pozdě a chaoticky. A typickými rysem jejího postoje k podnikatelům a živnostníkům jsou nezájem, nepochopení a absence obyčejných lidských ohledů k těžké životní situaci občanů, kteří se „provinili” jen tím, že podnikají.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 583,- Kč
Vybráno 33.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 447 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 4,23 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)