POLITIKA
12.10.2021
Kategorie: Politika, Volby 2021

Jak ven z labyrintu?

Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

robejsekVčera ráno jsem si vyšel do růžové zahrady na Petřín podumat o volbách. A výsledek? Vlastně mohly dopadnout mnohem hůř. A dokonce přinesly i dobré zprávy o stavu naší společnosti.
Nejvíce mne těší, že víc jak čtvrtina voličů (SPD, Trikolóra, Volný blok a voliči ještě menších stran) vnímají pozitivně pojem národ a národní zájmy. To je mocný val proti zpátečnickému globalismu západních elit.

Volby potvrdily můj názor, že politická korektnost, LGBT a další přeludy spiritistických seancí městských snobů, nestojí za pozornost. Již kousek za velkoměstem žijí normální lidé náš tradiční životní styl a jeho hodnoty. Ideologický pokřik Pirátů, této strunovky české politické scény, podle vzoru „rodič 1 a rodič 2“ jim nestojí za odpověď. Ale při volbách jim jí dali.

Průkopníci demontáže normálních mezilidských vztahů si ke spolupráci vybrali zrovna stranu starostů, kteří ztělesňují opačnou kulturu maloměstského, venkovského a lokálního. A proto z bývalé posádky 22 zbyli ve sněmovně jenom 4 trosečníci.

ROBEJSEKLABYRINTDalší dobrá zpráva. To, že Piráti uvízli na mělčině ukázalo médiím, kde jsou hranice jejich moci. Ani v penězích se topící veřejnoprávní televize a rozhlas nejsou všemocní. V minulých měsících sice média dokázala vyděsit lidi, tak že dočasně vypnuli mozky, ale při volbách se ukázalo, že převychovat nás nedokáží. Upřímnou soustrast panu Moravcovi. Dělal, co mohl a doufám, že tu prohru ponese jako muž.

Dobré zprávy o stavu naší společnosti vyvažuje špatná zpráva o stavu politiky. Reprezentativní demokracie nefunguje a volby to znovu potvrdily.

Rekordních přes milion voličů mimoparlamentních stran nebude mít žádné zastoupení při utváření politiky a to nepočítám ty, kteří to dávno vzdali a k volbám nechodí. Je tohle zastupitelská demokracie?

Také milion a půl voličů ANO, to je tolik, co dostaly tři vítězné strany „Spolu“ dohromady, se nebude moci podílet na utváření politického kursu země. Vypadá takhle zastupitelská demokracie?

Vzpomínáte si, kdo nejvíce hořekoval nad názorovým rozpolcením společnosti prezidentem nebo premiérem? A zrovna tyhle strany ve volbách obsloužily jen svou názorovou klientelu. Dvěma a půl milionům voličů (tj. strany pod pět procent a voliči ANO) nedokázali vítězové nabídnout sjednocující myšlenku.

Jediný společný cíl pětikoalice, která se vlastně měla jmenovat „PROTI“ byl splněn porážkou premiéra.

Skutečná morální nadřazenost vítězů vůči předchozí vládě se ukáže, až si začnou rozdělovat pozice; v parlamentu, ve vládě, ve státní správě a ve státních firmách. Velmi pochybuji, že obstojí.

Proč nečichám k růžím a stojím uprostřed labyrintu? No, jak jsem tam seděl a slunil se, užívala si labyrint mladá rodina s dvěma dětmi. Rodiče jim ukázali, že jde o to najít ve spletitých uličkách cestu dovnitř.

Tatínek se tam dostal první, ale malému synkovi to bylo příliš zdlouhavé. Místo aby se řídil pravidly, tak šel rovnou cestou do středu kruhu.

My už uprostřed labyrintu vězíme. Zavlekla nás do něj sebestředná politická třída, chybná metoda vládnutí a naše vlastní pohodlnost. V neděli se zase potvrdilo, že cestu ven s pomocí politiků nenajdeme.

Co kdybychom to udělali jako ten klouček na Petříně, jenom opačným směrem. Musíme změnit své chování a vyjít z labyrintu reprezentativní demokracie. A musíme vejít do takové společnosti, která není organizovaná “shora dolů”, ve které nejsou potřeba političtí prostředníci, kteří stejně zastupují hlavně sami sebe.

Je nejvyšší čas rozdrobit moc státu a vrátit ji jednotlivcům.

Je nejvyšší čas, přísně kontrolovat ty kteří vládnou, často je vyměňovat a dát jim omezené pravomoci.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 484 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)