BLACKWHITERASA
17.1.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Jak ve skutečnosti vypadají multikulturní země

Sdílejte článek:

RYAN FAULK

Často nám říkají, že etnická rozmanitost je síla. Kdyby tomu tak bylo, očekávali bychom, že etnicky rozmanité země jsou různým způsobem lepší než etnicky homogenní. Podívejme se tedy na to, jak přesné je toto očekávání.

Abych se na tuto otázku podíval empiricky, použil jsem údaje o průměrné očekávané délce života, spokojenosti se životem a národním zdravím ze zprávy o štěstí ve světě z roku 2016 a údaje o etnické rozmanitosti ze studie Alesio a kol. (2003) . V pojmové rovině je etnická diverzita definována jako pravděpodobnost, že dva náhodně vybraní lidé z národa nejsou ze stejné etnické skupiny.

Jak se ukazuje, čím je národ etnicky rozmanitější, tím méně šťastné je jeho obyvatelstvo. Korelace mezi diverzitou a národní spokojeností se životem napříč 129 národy je -40, což je podle konvenčních standardů středně silná negativní korelace.

Etnicky rozmanité národy jsou často chudší. Korelace mezi diverzitou a národním bohatstvím napříč 129 národy je -55, což je silná negativní korelace.

Nakonec tu máme zdraví. Čím je národ rozmanitější, tím je očekávaná průměrná délka života nižší. Korelace mezi diverzitou a očekávanou průměrnou délkou života napříč 130 národy je -66, což je velmi silná negativní korelace. (Údaje o průměrné očekávané délce života pocházely, na rozdíl od údajů o spokojenosti se životem či bohatstvím, z ještě jedné země navíc.)

Rozmanité národy jsou často méně zdravé, méně šťastné a méně bohaté než homogenní. Samozřejmě, jsou to jen korelace, ale korelace jsou dokladem (ačkoli ne důkazem) příčinné souvislosti. Zde je stručný popis jedné přijatelné hypotézy, proč tyto proměnné spolu souvisejí, který má podpůrné důkazy z různých studií:

Experimentální , délkové a korelační důkazy ukazují, že etnická rozmanitost škodí způsobu jak mezi sebou lidé vycházejí. Sociální život člověka se naopak považuje za klíčový faktor toho, jací jsou lidé šťastní . To může být vysvětlením, proč etnická diverzita negativně koreluje s národní spokojeností se životem.

Experimentální a korelační důkazy také ukazují, že etnická diverzita poškozuje skupinovou produktivitu. Korelační důkazy dále ukazují, že nedůvěra vůči ostatním, kterou etnická diverzita vytváří, zvyšuje míru, do jaké lidé podporují kontrolu vlády nad ekonomikou. Oba jsou přijatelné mechanismy, kterými rozmanitost může překážet národnímu bohatství. Tento pokles národního bohatství by pro změnu mohl také způsobovat další pokles národní spokojenosti se životem.

Nemusíme předpokládat nic dalšího, abychom vysvětlili očekávanou průměrnou délku života. Národní chudoba a neštěstí nejsou pro zdraví člověka dobré, což by mohlo vysvětlit, proč rozmanitost negativně koreluje s očekávanou průměrnou délkou života.

Obhájci rozmanitosti musí tvrdit, že tyto korelace jsou nějakým způsobem zavádějící a musí pro ně předložit přesvědčivější vysvětlení, než jaké zde uvádím, aby měli přesvědčivé argumenty, proč by se náš (nebo váš) národ měl stát rozmanitějším.

Samozřejmě, že nebudou takto argumentovat. Namísto toho se pokusí umlčet racionální diskusi naříkáním o rasismu. Ale na faktech nezáleží, pokud jejich liberálové nazývají rasistickými, a faktem je, že diverzita vypadá spíše jako slabost národa, než jeho síla.

Zdroj: Ryan Faulk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 4 478 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
35 komentářů