BLACKWHITERASA
17.1.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Jak ve skutečnosti vypadají multikulturní země

Sdílejte článek:

RYAN FAULK

Často nám říkají, že etnická rozmanitost je síla. Kdyby tomu tak bylo, očekávali bychom, že etnicky rozmanité země jsou různým způsobem lepší než etnicky homogenní. Podívejme se tedy na to, jak přesné je toto očekávání.

Abych se na tuto otázku podíval empiricky, použil jsem údaje o průměrné očekávané délce života, spokojenosti se životem a národním zdravím ze zprávy o štěstí ve světě z roku 2016 a údaje o etnické rozmanitosti ze studie Alesio a kol. (2003) . V pojmové rovině je etnická diverzita definována jako pravděpodobnost, že dva náhodně vybraní lidé z národa nejsou ze stejné etnické skupiny.

Jak se ukazuje, čím je národ etnicky rozmanitější, tím méně šťastné je jeho obyvatelstvo. Korelace mezi diverzitou a národní spokojeností se životem napříč 129 národy je -40, což je podle konvenčních standardů středně silná negativní korelace.

Etnicky rozmanité národy jsou často chudší. Korelace mezi diverzitou a národním bohatstvím napříč 129 národy je -55, což je silná negativní korelace.

Nakonec tu máme zdraví. Čím je národ rozmanitější, tím je očekávaná průměrná délka života nižší. Korelace mezi diverzitou a očekávanou průměrnou délkou života napříč 130 národy je -66, což je velmi silná negativní korelace. (Údaje o průměrné očekávané délce života pocházely, na rozdíl od údajů o spokojenosti se životem či bohatstvím, z ještě jedné země navíc.)

Rozmanité národy jsou často méně zdravé, méně šťastné a méně bohaté než homogenní. Samozřejmě, jsou to jen korelace, ale korelace jsou dokladem (ačkoli ne důkazem) příčinné souvislosti. Zde je stručný popis jedné přijatelné hypotézy, proč tyto proměnné spolu souvisejí, který má podpůrné důkazy z různých studií:

Experimentální , délkové a korelační důkazy ukazují, že etnická rozmanitost škodí způsobu jak mezi sebou lidé vycházejí. Sociální život člověka se naopak považuje za klíčový faktor toho, jací jsou lidé šťastní . To může být vysvětlením, proč etnická diverzita negativně koreluje s národní spokojeností se životem.

Experimentální a korelační důkazy také ukazují, že etnická diverzita poškozuje skupinovou produktivitu. Korelační důkazy dále ukazují, že nedůvěra vůči ostatním, kterou etnická diverzita vytváří, zvyšuje míru, do jaké lidé podporují kontrolu vlády nad ekonomikou. Oba jsou přijatelné mechanismy, kterými rozmanitost může překážet národnímu bohatství. Tento pokles národního bohatství by pro změnu mohl také způsobovat další pokles národní spokojenosti se životem.

Nemusíme předpokládat nic dalšího, abychom vysvětlili očekávanou průměrnou délku života. Národní chudoba a neštěstí nejsou pro zdraví člověka dobré, což by mohlo vysvětlit, proč rozmanitost negativně koreluje s očekávanou průměrnou délkou života.

Obhájci rozmanitosti musí tvrdit, že tyto korelace jsou nějakým způsobem zavádějící a musí pro ně předložit přesvědčivější vysvětlení, než jaké zde uvádím, aby měli přesvědčivé argumenty, proč by se náš (nebo váš) národ měl stát rozmanitějším.

Samozřejmě, že nebudou takto argumentovat. Namísto toho se pokusí umlčet racionální diskusi naříkáním o rasismu. Ale na faktech nezáleží, pokud jejich liberálové nazývají rasistickými, a faktem je, že diverzita vypadá spíše jako slabost národa, než jeho síla.

Zdroj: Ryan Faulk

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 136 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.