11.3.2013
Kategorie: Společnost

Jak úspěšně řídit státní akciovku?

Sdílejte článek:

AlHo 11/03/2013

 

Jmenuji se Albín Hořák a jsem velkým managerem ještě větší akciový společnosti. Vystudoval jsem několik elitních středních, vysokých i nejvyšších škol, úspěšně absolvoval ještě více speciálních kurzů a dva měsíce se učil anglicky v Německu. Mám titul inžinýra sociální ekonomie, magistra práv z Univesity v Hornej Lhote, bakaláře i V1 CAC, CACIB. Dlouho, předlouho jsem se učil jíst příborem, lepil plakáty a řečnil na schůzích Mladých konzervativních sociálních demokratů. Vynikám na každým team buildingu, mám značkový sako, boty a několik barevnejch kravat.

Po návratu ze zahraniční stáže jsem nalezl do konečníku všem kamarádům i známým z mocnejch politickejch partají. Po krátkým období obyčejnýho podržtaškování se mi konečně otevřely dveře do zasloužený funkce. Stal jsem se řídící loutkou dopravní společnosti s účastí státu a několika miliardovým balíkem na odklonění, pardon, rozpočtem. Taky jsem založil soukromou poradenskou firmu a vlastním slušný portfolio akcií na doručitele. Jó, byznys musí bejt.

Státní akciovka se ukázala jako zlatej důl. Přesně jak říkali kámoši z magistrátu. Čím větší kokotinu jsme vymysleli, tím větší vejvar z toho kápnul. Třeba jízdenky. Proč bysme si je jako měli prodávat sami? Nejsme, kurva, v devatenáctým století, aby to tam mastil průvodčí na koleně. Najmeme si na to odborníky! Vencu s Pepou. Taky maj právo na kus žvance za tu nudu na zasedáních. A státní firma má peněz dost. Tak jim za to pošlem sto míčů. Není to málo? Sto a třicet navrch. A moje poradenská soukromá firma jim zase na oplátku za pár drobnejch na kafe poradí. Jsem ještě větší manager než jsem si myslel.

No ale pořád je tady volnejch několik miliard. Tak něco nakoupíme. Počítače, telefony, televize. Plazmovku na každou zastávku! Zaplatit Frantovi za to, že tam jednou za tejden něco odvysílá. Furt málo. Tak nový vozy, koleje, celý stanice. Zaplatit Tondovi, že nám vysmlouval dobou cenu obvyklou. Levně prodáme pozemky, draze si je pronajmeme zpátky. Zaplatit Mirkovi nájem. Sto mega navrch na bezpečnost. Zaplatit Milošovi za ochranu. Ty vole, to je jízda! To je krmelec! Zkasírovat Frantu, Tondu, Mirka a Miloše. Už ani nestíhám psát faktury a propírat všechnu škváru. Ani se nedivím Ráthovi, že na to mastil a balíkoval to rovnou do krabic. Jenomže já chci bej poctivej podnikatel a hlavně úspěšnej ředitel podniku.

 

Jsem čím dál víc úplně největší manager. Vagóny sice moc nejezděj, ale zastupitelstvo nám navýšilo o nějakou miliardičku příspěvek, takže pohoda. Všici spokojení. Až na pár pisálků, kterým musím pořád dokola vysvětlovat jak pracujeme dnem i nocí pro dobro občanů, jak tomu byznysu nerozumí, proč platíme za píčoviny, co bysme si mohli prej dělat sami a tak podobně. To já vím taky vy šmoci novinářský, že to vypadá nějak blbě, ale nejsem vůl, abych vám to tady vykládal po lopatě. A protože jsem opravdu hodně silnej týpek, hustej borec, co se vyzná a má správný kámoše, můžu si s váma vytřít prdel.

 

Udělám ze všech idioty, kteří se musí ještě hodně učit správnýmu byznysu. Vatu a styky na to mám. Umím udělat šuliny i z těch fízlů, co do toho šťouraj. Tak co? Kdo si to chce rozdat? Co? Naučil jsem se hošani hodně. Vy nic. Já jsem slušnej člověk, co platí daně, vzorně se stará o manželku, děti, milenky, psa a dává na charitu. Mirek Dušín novýho věku. Tak čest, teda zdar.

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 378,00 Kč
Vybráno 26.79%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 12 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.