HATEFREE
7.8.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Jak udělat z Čechů nenávistné xenofoby

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,08 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

OLGA PAVLÍKOVÁ

Téměř každý den se pokouší lidé typu pana Bronislava Ostřanského z Orientálního ústavu AV či sociologa Daniela Prokopa z agentury Median veřejnosti připomenout, jak je scestné její odmítání rozšiřování islámu v českých zemích.

Prý mnozí politici z islámu obavy nemají, ale „cynicky a pragmaticky dojí z islámu strach“. Pokud takový politik opravdu existuje, totiž, že si přeje šíření islámu u nás, ale protože reflektuje většinový odpor k němu, „dojí“, tak je to ubožák na kvadrát a snad může jít o nějakého jedince, nikoliv však o skupinu politiků. Že se nejeden politik točí na korouhvičce podle toho, odkud vítr fouká, je druhá věc, takových je nejspíš většina. Ve věci obezřetnosti před islámem však nedokážou pochopit ti, co se jim ve slušném podání říká dobrotrusi, že se jedná především o jednoznačný odpor k dalšímu přibývání náboženských bludů v naší zemi.

České země se na jedné straně úspěšně vymaňují s církevních dogmat, která určují, co člověk musí a co nesmí, ale na druhé straně nemají za ně morální náhradu, a to je příčina, proč jsou reakce jednodušší skupiny občanů na islámskou otázku hrubé a neurvalé.

Všichni dobře víme, že Vietnamci, Ukrajinci, Jihoslované či kdokoliv jiný, který sem přišel za prací nebo se zde usadil proto, že se mu u nás líbí, jsou českými občany vnímáni kladně, byť i tito příchozí občas páchají nějaké neplechy a jsou za ně postihování. Prostě jsou to příchozí a možná mají doma své bůžky či ikony, ale se společnosti se snaží sžít a splynout. Včera psali, že část našich lékařů jsou muslimové, což považuji za drzé, ba sprosté jitření vášní. Protože se především jedná třeba o Egypťany či Syřany a jejich náboženství je jejich zcela soukromou věcí.

Xenofoby dělají z většinové společnosti právě ti tzv. dobrotrusi, či spíše zlotrusi, kteří vypichují odpor, ale nezajímá je jádro věci. Postoj Čechů k islámu považuji za nejsprávnější možný, protože muslimům dává možnost přemýšlet, proč je tu nechceme, nikoliv, že oni jsou kultura, která má práva nad ostatními společnostmi, do kterých pronikají.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.