2391345-img-rx312015
6.12.2016
Kategorie: Společnost

Jak udavač Lojza ke štěstí přišel

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAROSLAV MACHÁČEK

Tak nějak by asi měla začít pohádka pro dospělé. Jenomže to není pohádka, to je naprostý a hnus vyvolávající fakt. Máme tady EET, dloho diskutovaný systém. Jedni ho vítají, druzí jsou proti, jiným je to jedno.

Zastavme se u těch prvních:

Tedy u těch, z kterých spokojenost přímo odkapává. No bodejť taky ne, konečně přece dojde na ty, kteří okrádají stát na daních, na ty podnikatele, kteří jezdí v nových autech a po exotických dovolených. Co na tom, že ti lidé mnohdy skutečně pracují od rána do večera, co na tom, že neznají sobotu a neděli (týká se právě těch tolik diskutovaných hospodských), co na tom že si nemohou dovolit marodit, tedy zavřít, co na tom, že ti lidé se snaží nebýt na nikom závislí, co na tom, že se snaží něco dokázat nejenom sobě, ale i svému okolí, co na tom, že chodí spát až když ostatní už mají dávno půlnoc, co na tom, že vstávají v době, kdy ostatní ještě spí, jsou to přece lumpové….

Jako bych slyšel Lojzu, sedícího večer u “pravdivých” zpráv na Nově – Tak to vidíš Máňo, přece jen jsme se dočkali, přece jen je na světě spravedlnost, dyť ten hospodskej Franta má dokonce dvě auta !! ( co na tom, že jedno z nich je starej omlácenej Ford, kterým Franta tahá sudy a zboží do hospody, aby to měl trochu levnější a druhým zakoupeným na “lízačku” jezdí žena do práce na střídavé směny, protože jinak by se tam nedostala a oba dva je hospoda neuživí).

A s těma jeho dovolenejma taky, on mu ten náš Andrej utne tipec (co na tom, že Franta z manželkou jedou na dovolenou – pokud tedy jedou – až v polovině září, kdy už jsou všechny ty závistivý socky z Chorvatska, na který si pujčili u Providentu, dávno doma, protože přes léto konečně něco víc vydělá…) A ty jeho rozmazlený parchanti to je to samý, holka na vejšce a ještě po nocích lítá po barech a mladej pán synek se tlačí do hospody, aby pomoh tátovi nás pořádně orvat (co na tom, že holka si na vejšce přividělává brigádně na baru, aby nedrtila rodinej rozpočet, co na tom, že mladej pán synek se snaží pomoct rodině a pochopitelně se něco přiučit, protože rodinej podnik, je prostě rodinej podnik)….

No nic Máňo, koukej na Ordinaci, ať mi pak mužeš říct, jak to tam dál pokračuje. Je si vezmu na tři pivka a neboj Máňo, vezmu si akorát, přece tomu šizuňkovi nebudu dávat nějakej tringelt, už teď se má jako prase v žitě. Dopiju to a na půlnoc jsem doma a ten šizuňk ať si je tam do dvou, nebo do tří.

A ráno Máňo, ráno až na desátou vstanem, sedneme si k internetu a napíšeme tomu našemu Andrejovi na ty jeho udavačský stránky, že mi ten šizuňk nedal účtenku. Co? Co když mi jí dá ? Ale Máňo, to je přece jedno, to je Máňo ta naše výhoda, to přece nikdo neví a navíc Máňo, je to celý inkognito, nikdo se nedozví, že jsme to psali my. A v něděli, v neděli Máňo napíšeme další. A za tejden znova. A pak zase….To by v tom byl čert, aby na toho Frantu nevlítli a nezatrhli mu tipec. Tohle Máňo, tohle musíme vyhrát…

Jednoho dne Frantu ta státní buzerace nasere natolik, že hospodu zavře. A Lojza ? Lojza bude první, který napíše na nějaký další soudruhem vytvořený web udání, že Franta je doma na podpoře a přitom má takovej nahospodařenej majetek.

To by bylo aby nevyhrál, obzvlášť, když mu za to Andrej dá jednou za čtyři roky koblihu, nebo párek.

ZDROJ: Jaroslav Macháček

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč, Karel Pelichovský 400,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, David Bezděk 150,- Kč

Celkem za měsíc: 4 350,00 Kč
Vybráno 12.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
52 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.