2391345-img-rx312015
6.12.2016
Kategorie: Společnost

Jak udavač Lojza ke štěstí přišel

Sdílejte článek:

JAROSLAV MACHÁČEK

Tak nějak by asi měla začít pohádka pro dospělé. Jenomže to není pohádka, to je naprostý a hnus vyvolávající fakt. Máme tady EET, dloho diskutovaný systém. Jedni ho vítají, druzí jsou proti, jiným je to jedno.

Zastavme se u těch prvních:

Tedy u těch, z kterých spokojenost přímo odkapává. No bodejť taky ne, konečně přece dojde na ty, kteří okrádají stát na daních, na ty podnikatele, kteří jezdí v nových autech a po exotických dovolených. Co na tom, že ti lidé mnohdy skutečně pracují od rána do večera, co na tom, že neznají sobotu a neděli (týká se právě těch tolik diskutovaných hospodských), co na tom že si nemohou dovolit marodit, tedy zavřít, co na tom, že ti lidé se snaží nebýt na nikom závislí, co na tom, že se snaží něco dokázat nejenom sobě, ale i svému okolí, co na tom, že chodí spát až když ostatní už mají dávno půlnoc, co na tom, že vstávají v době, kdy ostatní ještě spí, jsou to přece lumpové….

Jako bych slyšel Lojzu, sedícího večer u “pravdivých” zpráv na Nově – Tak to vidíš Máňo, přece jen jsme se dočkali, přece jen je na světě spravedlnost, dyť ten hospodskej Franta má dokonce dvě auta !! ( co na tom, že jedno z nich je starej omlácenej Ford, kterým Franta tahá sudy a zboží do hospody, aby to měl trochu levnější a druhým zakoupeným na “lízačku” jezdí žena do práce na střídavé směny, protože jinak by se tam nedostala a oba dva je hospoda neuživí).

A s těma jeho dovolenejma taky, on mu ten náš Andrej utne tipec (co na tom, že Franta z manželkou jedou na dovolenou – pokud tedy jedou – až v polovině září, kdy už jsou všechny ty závistivý socky z Chorvatska, na který si pujčili u Providentu, dávno doma, protože přes léto konečně něco víc vydělá…) A ty jeho rozmazlený parchanti to je to samý, holka na vejšce a ještě po nocích lítá po barech a mladej pán synek se tlačí do hospody, aby pomoh tátovi nás pořádně orvat (co na tom, že holka si na vejšce přividělává brigádně na baru, aby nedrtila rodinej rozpočet, co na tom, že mladej pán synek se snaží pomoct rodině a pochopitelně se něco přiučit, protože rodinej podnik, je prostě rodinej podnik)….

No nic Máňo, koukej na Ordinaci, ať mi pak mužeš říct, jak to tam dál pokračuje. Je si vezmu na tři pivka a neboj Máňo, vezmu si akorát, přece tomu šizuňkovi nebudu dávat nějakej tringelt, už teď se má jako prase v žitě. Dopiju to a na půlnoc jsem doma a ten šizuňk ať si je tam do dvou, nebo do tří.

A ráno Máňo, ráno až na desátou vstanem, sedneme si k internetu a napíšeme tomu našemu Andrejovi na ty jeho udavačský stránky, že mi ten šizuňk nedal účtenku. Co? Co když mi jí dá ? Ale Máňo, to je přece jedno, to je Máňo ta naše výhoda, to přece nikdo neví a navíc Máňo, je to celý inkognito, nikdo se nedozví, že jsme to psali my. A v něděli, v neděli Máňo napíšeme další. A za tejden znova. A pak zase….To by v tom byl čert, aby na toho Frantu nevlítli a nezatrhli mu tipec. Tohle Máňo, tohle musíme vyhrát…

Jednoho dne Frantu ta státní buzerace nasere natolik, že hospodu zavře. A Lojza ? Lojza bude první, který napíše na nějaký další soudruhem vytvořený web udání, že Franta je doma na podpoře a přitom má takovej nahospodařenej majetek.

To by bylo aby nevyhrál, obzvlášť, když mu za to Andrej dá jednou za čtyři roky koblihu, nebo párek.

ZDROJ: Jaroslav Macháček

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Libor Heidler 222,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč, Miloš Zbranek 1000,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Petr Navrátil 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 609,- Kč
Vybráno 44.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 219 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...