BABISROUSKA
30.4.2020
Kategorie: Ekonomika

Jak to pan premiér Babiš zase popletl

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

Premiér Andrej Babiš deníku Právo řekl: „Nerozumím tomu, když teď někdo mluví o náhradě škod. Vždyť firmy už dostávají kompenzace.”

Pan premiér Babiš, inženýr ekonomie, neví, že kompenzace je totéž, co náhrada? Peníze, které má na mysli, které by měl stát dát podnikatelům a nedává, by byly podporou.

Co si myslet o premiérovi, který si plete pojmy nebo nezná jejich význam? A co si máme myslet o tom, že nám pan premiér a vláda stále slibují peníze na záchranu podnikání a předhazují nám, kolik už na to vydali peněz? Podnikatelé si myslí, že s nimi vláda hraje betla (pro neznalé, pojem z karetní hry mariáš, kdy abyste vyhráli, musíte vše prohrát).

Ale nechme promluvit pár podnikatelů, jejichž komentáře jsme vybrali z naší stránky (a vybrali jsme jen ty slušné!):

O jaké kompenzaci proboha mluví? Mám malé s.r.o., které mne zaměstnává. Pokud bych nebyla na OČR nemám nic, náklady platit musím a výdělek je v nedohlednu. Takže by mne opravdu zajímalo, o jaké kompenzaci tady mluvíme! Věřím, že takových jako já budou tisíce.

Já už nevěřím, že se něčeho dočkáme! Jen odložené nájmy, prý možnost půjček (jak pro koho), ale přitom nutnost zaplatit odvody a čekat, jestli nám dají něco zpět. A ostatní náklady běží dál!

Proč pouze kompenzace také nestačí firmám Babiše? Proč firmy od doby co byl ministrem financí berou každoročně miliardy Kč dotací a současně další daňové úlevy? Kdo jiný bere dotace + daňové úlevy současně?

Pane Babiši, jaké kompenzace? Jsme male sro, nárok nemáme na nic! Pomoc státu? 0! Pořád všude mluvíte jak to řešíte, ale stále nic. Naše příjmy z minuty na minutu 0. Ano, nás malá sro jste hodili úplně přes palubu!

Restauraci na s.r.o. kde jsme oba s manželkou jednatelé. Já v kuchyni, ona na place a stát nám nenabídl vůbec nic…tak ať se pak nediví, že budou lidi chtít alespoň nějakou náhradu škody.

Však do politiky přece nechtěl a sám o sobě prohlašoval, že by byl špatný politik, což teď dokazuje.

Pan Babiš by měl pochopit, že je jedno, jestli půjde o kompenzaci, tedy náhradu škod, nebo o podporu v krizové situaci. Podstatné je, že jde o české podnikání, jde o statisíce pracovních míst, jde o osudy lidí, kteří vlastníma rukama a za vlastní peníze vybudovali svoje živnosti a malé firmy, které teď vláda nechá zkrachovat.

Podnikatelské odbory důsledně a vytrvale žádají vládu, aby podnikatelům a živnostníkům kompenzovala ztráty a aby ochránila jejich existenci finančními příspěvky na nezbytné náklady, na mzdy zaměstnanců a aby jim odpustila alespoň na šest měsíců odvody z mezd.

Andrej Babiš to zase popletl, ale, co se divíme, on popletl celou politiku a hospodářství země. Jenom je divné, že to vždycky všechno poplete ve svůj prospěch!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 978 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,31 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.