19.9.2013
Kategorie: Společnost

Jak to chodí u Zemanovců

Sdílejte článek:

REDAKCE PP 19|09|2013

Vysoce postavený Zemanovec, senátor Dryml, poskytl rozhovor České pozici. Byli jsme jeho popisem chování v Hradní partaji natolik šokováni, že předkládáme několik citací. Úsudek na stavem české politiky, obzvláště té presidentské, nechť si vnímavý čtenář vytvoří sám:

 

 

DRYML:

Mě překvapilo už to, že po zvolení Miloše Zemana prezidentem se najednou inženýr Miroslav Šlouf stal personou non grata. On založil SPOZ, zorganizoval ji a financoval a v médiích připravoval terén pro Miloše Zemana a přesvědčil ho, aby vůbec kandidoval.

 

Bohužel v české politice se gentlemanské dohody neplní. Proto to tady vypadá, jak vypadá, a nedobře skončí. Místo aby se SPOZ sjednotila a šla jednotně do voleb, strana se rozdělila na dvě části. Je to velká vina Vratislava Mynáře a Martina Nejedlého. A také pana prezidenta, protože on by měl být tím spojovacím článkem. On by měl říct „usmiřte se“, a ne, že bude jednu skupinu podporovat a druhou potlačovat.

 

Vše je direktivně nařízeno, všechno se zaštiťuje osobou Miloše Zemana a jeho příkazy. Tím ale prezident popírá sám sebe a myšlenku, že demokracie vychází zespodu, že jsou důležité přímé volby. Tak se to přece nedá dělat a je to nepřípustné. O Miroslavu Šloufovi si můžeme myslet ledacos, ale on byl v pražské SPOZ zvolen lídrem demokraticky na kandidátku v tajné volbě.

 

V našem kraji kandidátka nebyla schválena podle stanov. Nastalo zásadní pošlapání stanov SPOZ. Volební konference, která měla být již v červenci, byla záměrně odsunuta až na teď, dva dny před podáním kandidátních listin. Byly založeny další umělé organizace. Volebním manažerem v královéhradeckém regionu je Ota Janda, který ještě 30. června tohoto roku nebyl v SPOZ. To je velrybaření, jsou zakládány účelové, umělé organizace o pěti sedmi členech. A organizace s 50 lidmi není připuštěna na volební konferenci.

 

„To, co se stalo v Hradci, je jednoznačná prohra SPOZ a politiky, kterou nám diktují pánové Mynář a Nejedlý“Navíc královéhradecká kandidátka ani nebyla navolena, přišla povelem od předsednictva. To je hrozné! Museli jsme na konferenci požádat, aby nám tu kandidátní listinu od vedení strany alespoň přečetli. Kam jsme se to dostali? To je na odvolání předsedy Štengla a prvního místopředsedy Nejedlého.

 

Podle mne třeba ve středočeské SPOZ byl stejný problém. Místopředsedkyně strany Dita Portová byla odsunuta z prvního na čtvrté místo – jen proto, že se zastala demokratických metod? Inženýr Šlouf přece říká, že je ochotný odstoupit z prvního místa, ale jak je možné ho vyškrtnout zcela z kandidátky? To můžeme celé zabalit, ať si to pan Nejedlý dělá všechno sám po stalinsku z Hradu. Kdo pak ale ponese odpovědnost? Miloš Zeman?

 

Pokud SPOZ porušuje stanovy, pak se ptám: Co to je za stranu? Každá strana přece musí mít nějaký řád a pořádek. Navíc hlásáte-li ideje o přímé demokracii. V sociální demokracii se třeba děje něco podobného, ale tam to na rozdíl od SPOZ umí. V ČSSD to má aspoň nádech demokracie, u zemanovců je jednání brutální a křupanské.

 

Není mým úkolem zajímat se o to, kdo financuje SPOZ. Lobbistické skupiny najdeme nejen u této strany. Divím se, že někteří sponzoři SPOZ nechtějí, aby jejich jméno bylo vidět. Transparentní stranické účty jsou dobrým nástrojem.

 

„Pan Rusnok neměl do vlády povolat lidi, kteří tam nemají co dělat. Myslím, že ani Martin Pecina se netají tím, čí člověk je.“Nebyl by problém, kdyby pan Chrenek přišel a řekl: „Já jsem Chrenek a tady veřejně dávám SPOZ peníze.“ Nebyl by to problém. Pak by jen lidé dávali pozor, není-li ministr zdravotnictví úzce svázaný s firmou Agel, která chce ovládnout celé české zdravotnictví, nebo není-li spojený s firmami, jež od nemocnic skupují pohledávky.

 

Úsměvné je už to, když vystoupí místopředseda SPOZ a řekne, že v úřednické vládě nebude žádný ze zemanovců, a přitom vidíte, jak jsou tito lidé lídry na kandidátkách této strany. Nebo případy pana Augustina (šéf Úřadu vlády) nebo kancléře Mynáře. To jsou věci, které nás u občanů poškozují.

 

 

Nechápu, že na jedné straně prezident říká, že je třeba prošetřit kauzy typu Casa, a na druhé je bezpečnostním ředitelem na Hradě Jan Fulík, který roky pracoval na tom, aby se Casy koupily. Především on byl za to zodpovědný, ani ne tak paní ministryně Parkanová. Fulíka na Hrad přivedl Nejedlý, kterému ho doporučil pan doktor Barták.

 

Uvědomte si, že Ivan Langer pro pana Mynáře zařizoval evropské dotace. 

 

Účelovost je jednoznačná. Fouká to zcela jasně od ČSSD a zřejmě od části SPOZ, neboť jsem se asi stal pánům Nejedlému a Mynářovi nepohodlným. Asi se zapojili do této kampaně, což nepřímo přiznávají i moje policejní zdroje.

 

 

Zdroj a celý článek: Česká pozice

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 28 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.