REALITYDUMSTARY
15.1.2022
Kategorie: Ekonomika

Jak to bude s bydlením?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

KULHAVÝV poslední době se řeší v podstatě dvě naprosto zásadní témata, na ostatní se moc nedostává. Jde o covid, který nám byl médii a politiky podsunut, a vše s ním spojené má zastínit úplně jiné události, na čemž se už dva roky usilovně pracuje a několik lidí na něm extrémně ekonomicky vydělalo, další pomocí němu vystoupili ze stínu průměrnosti a stali se hvězdami informačního nebe, dostalo je to do světla z ramp a jsou denními návštěvníky našich obýváků, to díky neustálému předvádění se na obrazovkách. Druhým tématem se stalo raketové zdražování energií a plynu, přičemž u obojího se dá říct, že šlo o velmi dobře připravený plán a nikdo nám nevymluví, že jak covidová pandemie, tak převratné změny kolem energií nebyly plánované.

Wuchanský vir dnes necháme spát, o jeho popularitu a výdělečnost se starají jiní, jen chceme upozornit na to, že pokračující vakcinace a testování stojí zdravotní pojišťovny tolik, že nezbývá na jinou lékařskou péči, a nikoliv zdraví neočkovaní, ale naopak ti xkrát napíchnutí a vyznavači testování jsou těmi, kteří stojí z naše společné kasy plno peněz a lze je určit za spoluviníky situace, kdy dojdou peníze na mnohem důležitější zákroky, jakými jsou operace kloubů či transplantace důležitých orgánů. Pojišťovny za testy a vakcíny utratily miliardy korun a blíží se k svému limitu. Očkovaní by si měli svou zálibu hradit a podobně i testování, protože když už vyčerpali mnoho peněz za neúčinné vakcíny a ještě se chodí testovat, po čemž jsou uznáni za pozitivní a nemocné, pak čerpají prostředky pojišťoven úplně zbytečně. Bohužel jsou k tomu naváděni politiky a médii bohatě na této situaci profitujícími. A to v některých zemích chtějí finančně postihovat či znevýhodňovat spořivé a neochotné podílet se na drancování státních pokladen a pojišťoven. To už je šikana na státní úrovni.

Problém s energiemi byl načasován tak, aby se jeho start skryl za pandemii a byl vysvětlován jako součást Green Dealu. Ten byl urychlen díky zneužití covidu, protože elity zjistily, že lidé se nejsou schopni bránit. Je to smutný výsledek totálního rozdělení společnosti. Politici nechali národy topit se ve sporech kolem očkování a záměrně, možná i z ekonomických důvodů, nenaplnili plynové zásobníky. To je politické rozhodnutí napříč Evropskou unií a je stejné, jako v tuto chvíli nesmyslné uzavírání uhelných či jaderných elektráren, kterými se prezentuje Německo. Je to to samé, jako by byly v době očekávaného sucha preventivně vypuštěny vodní nádrže a přehrady. V podstatě jde o veřejnou nadnárodní sabotáž, kterou Německo a vlády dalších zemí včetně naší připravily společně a vytvořily prostředí, ve kterém se nedá žít, případně to bude mnohem dražší, než na co mnoho z nás bude mít. Což povede k zadlužování, rozprodávání majetku a snižování životní úrovně většiny rodin.

Už nyní je nad síly mnohých pořídit si vlastní bydlení. Naprosto k životu pro vícečetné rodiny nevhodné menší byty stojí obrovské množství peněz, ty větší jsou těžko dosažitelné a jejich ceny se šplhají do astronomických výšin. Také ceny pozemků vystřelily vzhůru a atakují dráhy komunikačních satelitů. Tak vysoko jsou. Sen o třeba jen malém domečku při pohledu na ně končí dříve, než začal. Už nějakou dobu jdou kometami na trhu mobilní domy, dále různé montované minidomky a třeba i přestavěné kontejnery původně určené na přepravu zboží. Pravdou je, že než žít v 2+kk v paneláku, navíc třeba na pražském Žižkově v domě před rekonstrukcí, která měla začít před 15ti roky a dosud je díky Zeleným a Pirátům pouhým slibem, přičemž bude dvojnásobně drahá, je přesun jinam vcelku logickým přáním těch, kteří touží po solidnějším životu či kousku přírody a pocitu samostatnosti. Jenže chybí přijatelné pozemky, byť nemusí být velké, a samozřejmě je třeba vzít v potaz i to, že bydlíte li ve městě, máte jistotu parkování a jisté dopravní obslužnosti, ale pokud dojíždíte, a je jedno, jde li o Prahu, Brno či Olomouc, musíte řešit, kam auto odstavit. Ano, existuje i hromadná doprava, ale jak vidíme v Německu, stačí být neočkovaný a nemůžete se na ni spoléhat, nepustí Vás do ní.

Bydlení tak bude brzy nad možnosti mnohých. Mít kousek skutečně svého je normální potřebou člověka, kterou se snaží lidé typu Klause Schwabeho potlačit. Plánem tohoto strůjce Great Resetu je pravý opak. Nikdo nemá mít nic a vše si má pronajímat. Samozřejmě nejlépe od firem a společností vlastněných těmi nejbohatšími. Cestou k tomuto ďábelskému plánu je právě navýšení cen životně důležitých komodit, abyste neměli na nic jiného a postupně jim ,,dobrovolně“ odprodali či předali to, co už máte. Dříve lidé snili o domech, bazénech (kolik jich utáhne jejich provoz za dva tři roky, to je otázka), krásných autech. Nyní po zvýšení úrokových sazeb začíná být na trhu s nemovitostmi po dlouhé době v nabídce více rozestavěných domů, předražených bytů a montované domky a upravené zateplené mobilní domy začínají mít logiku. Je smutné, když přestáváme snít o pěkném bydlení a zabýváme se stěhováním do sice luxusního, ale přesto stále karavanu či kontejneru, buňky. Pokud se tomuto říká pokrok, je otázkou, kam jsme se dopracovali. Jen je třeba říct, že si to volíme sami. Původcem těchto změn je složení Evropské unie, Evropské komise, stávající politické reprezentace a výsledkem naší pohodlnosti a naivnosti je i naše závislost na nich. Pokud nepřijde rychlé probuzení, oberou nás politici a jejich loutkovodiči o všem, co jsme dosud vybudovali. Opravdu Vám to je jedno?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 052 times, 427 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,85 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)