FRONTASUPERMARKET
17.11.2020
Kategorie: Ekonomika

Jak symbolické. Vláda nadělila lidem k 17. listopadu fronty

Sdílejte článek:

PAVEL KOVAŘÍK

Vláda se rozhodla zase o něco víc zkomplikovat lidem život. Na nákupy si vezměte půl dne volna a dobře se oblečte. Ve frontě před obchodem si totiž hezky postojíte. A doufejte, že v té frontě nechytnete to čínské zvířátko.

Hra na “best in covid” pokračuje. Čím tvrdší opatření, tím lepší.

Potom už jen můžeme z tepla obýváku, chcete-li z domácí izolace, sledovat, který frajer z vládní party bude vlastní opatření okázaleji ignorovat.

Myslím ale, že nemá smysl příliš hořekovat nad tím, jak vládní opatření nedávají smysl a postrádají logiku. Ani nemá smysl se rozčilovat, že parametry opatření, totiž plocha 15 metrů čtverečních na nakupujícího, nejsou nikterak podložené.

Oprávněná otázka však je, zda-li toto nové opatření naopak riziko přenosu nákazy nezvyšuje, případně zda nezvyšuje riziko dalšího onemocnění.

Třeba takový Omar Šerý, profesor neurobiologie, si přesně toto myslí. Uvedl to na svém Twitteru krátce po zveřejnění informace o tomto novém opatření.

Další oprávněná otázka je, jestli toto opatření není dalším neomluvitelným a nedostatečně zdůvodněným (toto prosím podtrhávám!) zásahem do občanských svobod, ať už tím budeme chápat právo podnikat a zajišťovat sobě a svým blízkým obživu, ale třeba i právo konzumentské.

Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, obvinil vládu z toho, že dělá z naší země pokusnou laboratoř. Tvrdí, že kvůli tomuto omezení nebude obslouženo 20 až 30 procent lidí.

Jejich problém, ne?

Jak symbolický to dárek k výročí Sametové revoluce.

Když nad tím tak ale přemýšlím, ono to do sebe všechno zapadá.

Možná si vzpomenete, jak před pár lety Babiš pronesl, že malé a střední podniky jsou “klišé a kecy“.

Možná si vzpomenete i na Hamáčkova partajního kolegu Mládka, který označil živnostníky za “parazity“.

A třeba jste zaznamenali, jak před pár dny odborář Dufek prohlásil, že ty špatné restaurace mají zkrachovat a kuchaři a číšníci mají jít dělat raději svářeče. Dal tím vlastně jen za pravdu svému myšlenkovému souvěrci, toho času prezidentovi Miloši Zemanovi, který by mávnutím ruky nechal ty neschopné zkrachovat.

K tomu, aby mohla firma fungovat a generovat tržby, potřebuje zákazníky. Platí to i pro maloobchodní prodejny. Zatímco ty malé specializované prodejny jsou zavřené, na ty velké dopadnou další restrikce.

Ale proč by to někoho ve vládě mělo zajímat, že? Jejich guru, pan skutečný majitel Agrofertu, zákazníky nepotřebuje, vystačí si s dotacemi.

Tak ať si ti neschopní zkrachují.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 19 121,00 Kč
Vybráno 54.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 774 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
politicon.cz
59 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.