urednik-praci-rad
25.4.2018
Kategorie: Ekonomika

Jak stát (ne)podporuje podnikání na maloměstě

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

FOX

Pocházím z malého města, jehož vedení se neustále zaklíná podporou podnikatelů. Vymýšlejí se projekty na podporu podnikání nebo na oživení centra města, které se vylidňuje.

Jeden místní podnikatel, který už pár let provozuje úspěšnou kavárnu přímo v centru, se rozhodl před rokem založit vedle kavárny i cukrárnu. Bohužel narazil na „důležitého úředníka“ na stavebním úřadě. Úředník trval na tom, že světlost (výška místnosti) WC pro cukrárnu je nízká a nevyhovuje. Proto prý cukrárnu nemůže zkolaudovat. Smůla, přes úředníka se nedostanete. Pro vysvětlení – místnost WC je společná i pro již provozovanou kavárnu a tam vyhovuje. Také vám to zní to jako zřejmý nesmysl? Podnikatel se tedy snažil s úředníkem domluvit, ale nedařilo se. Kvůli tomu protahování musel podnikatel platil měsíc co měsíc 40000 Kč za nájem a dalších 40000 Kč za leasing vybavení.

Za 10 měsíců se podnikatel o svém problému zmínil svému známému, který znal vedoucího stavebního úřadu (nadřízeného problémového úředníka) a zeptal se ho, kde je problém. Za týden byla kolaudace schválena. Podnikateli tedy vznikla škoda minimálně 800000 Kč. A to v tom nepočítám jeho čas a nervy při neúspěšném vyjednávání a samozřejmě ušlý zisk. Kdo to zaplatil? Samozřejmě podnikatel.

Jestli si, milé město, představuješ takto onu podporu podnikání, tak si ji prosím raději spláchni do záchodu.

Autor: Fox

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč

Celkem za měsíc: 4 273,00 Kč
Vybráno 12.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.