39651-rohova-sedaci-souprava-long-p
5.12.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Jak správně vybrat rohovou sedací soupravu?

Sdílejte článek:

Dáte nám určitě za pravdu, že dominantním prvkem každého obývacího pokoje je bezpochyby sedací souprava. Slouží hned k několika účelům, pro odpočinek po náročném pracovním dnu, pro posezení s přáteli nebo s rodinou. 

V dnešní době je na trhu velký výběr, a proto je nutné věnovat výběru sedací soupravy velkou pozornost. Pokud chcete, aby nová sedací souprava byla srdcem vašeho obývacího pokoje po dlouhá léta, cena by neměla být rozhodující faktorem.

Při výběrem rohové sedací soupravy byste si měli zodpovědět několik otázek, jak velká by měla být nová sedací souprava, jaký tvar, styl i barevné provedení, to však není vše. Je důležité zohlednit i to, jaká je výplň rohové sedací soupravy, tedy co je pro oko neviditelné. Právě konstrukce a výplň ovlivňují životnost sedací soupravy. 

Důležitá je kvalita konstrukce

V současné době se konstrukce vyrábí z plastu, dřeva nebo kovu, přičemž první zmíněná varianta je nevyhovující kvůli nízké nosnosti. Plastová konstrukce není příliš odolná, každodenním používáním se ničí. Vybírejte sedací soupravy s dřevěnou nebo kovovou konstrukcí, neboť tyto materiály jsou odolnější. Pokud by měla vaše sedací souprava sloužit ke každodennímu spaní, sáhněte po kovové konstrukci.

Nepodceňujte typ výplně

Typ výplně bychom neměli také podceňovat, právě ta rozhoduje, jak bude vaše sedačka pohodlná a jak dlouho vám bude sloužit. U levnějších modelů bývá jako výplň použitý molitan, jeho nevýhodou je, že se brzy prosedí. Zaměřte se na to, aby výplní vaší nové sedačky byla polyuretanová pěna nebo elastická studená pěna. Nejlepší řešením je si sedačku před samotným nákupem vyzkoušet, neboť každému vyhovuje něco jiného, někdo preferuje měkké polštáře, do kterých se zaboří, a jiný preferuje tvrdší posezení pro lepší oporu páteře.

Jakou potahovou látku si vybrat

Svrchní materiál rozhoduje o údržbě a pohodlí rohové sedací soupravy, ten může být různý. Základní volbou je kůže nebo textil, první zmíněné provedení slibuje luxusní vzhled, ale na druhou stranu horší prodyšnost, což je nepříjemné zejména v horkých letních dnech. Cenové rozpětí kožených sedacích souprav může být velké, to záleží  na kvalitě použité kůže. Kůže má svou výhodu především ve snadné údržbě, případné nečistoty lze setřít jen měkkým hadříkem a párkrát do roka provést impregnaci.

U textilních potahů máte na výběr z pestré škály materiálů. Ideální je zvolit textilní potah s nižším podílem přírodních vláken, čímž je zajištěna delší životnost vaší sedací soupravy.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 11 264,00 Kč
Vybráno 32.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 35 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.