39651-rohova-sedaci-souprava-long-p
5.12.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Jak správně vybrat rohovou sedací soupravu?

Sdílejte článek:

Dáte nám určitě za pravdu, že dominantním prvkem každého obývacího pokoje je bezpochyby sedací souprava. Slouží hned k několika účelům, pro odpočinek po náročném pracovním dnu, pro posezení s přáteli nebo s rodinou. 

V dnešní době je na trhu velký výběr, a proto je nutné věnovat výběru sedací soupravy velkou pozornost. Pokud chcete, aby nová sedací souprava byla srdcem vašeho obývacího pokoje po dlouhá léta, cena by neměla být rozhodující faktorem.

Při výběrem rohové sedací soupravy byste si měli zodpovědět několik otázek, jak velká by měla být nová sedací souprava, jaký tvar, styl i barevné provedení, to však není vše. Je důležité zohlednit i to, jaká je výplň rohové sedací soupravy, tedy co je pro oko neviditelné. Právě konstrukce a výplň ovlivňují životnost sedací soupravy. 

Důležitá je kvalita konstrukce

V současné době se konstrukce vyrábí z plastu, dřeva nebo kovu, přičemž první zmíněná varianta je nevyhovující kvůli nízké nosnosti. Plastová konstrukce není příliš odolná, každodenním používáním se ničí. Vybírejte sedací soupravy s dřevěnou nebo kovovou konstrukcí, neboť tyto materiály jsou odolnější. Pokud by měla vaše sedací souprava sloužit ke každodennímu spaní, sáhněte po kovové konstrukci.

Nepodceňujte typ výplně

Typ výplně bychom neměli také podceňovat, právě ta rozhoduje, jak bude vaše sedačka pohodlná a jak dlouho vám bude sloužit. U levnějších modelů bývá jako výplň použitý molitan, jeho nevýhodou je, že se brzy prosedí. Zaměřte se na to, aby výplní vaší nové sedačky byla polyuretanová pěna nebo elastická studená pěna. Nejlepší řešením je si sedačku před samotným nákupem vyzkoušet, neboť každému vyhovuje něco jiného, někdo preferuje měkké polštáře, do kterých se zaboří, a jiný preferuje tvrdší posezení pro lepší oporu páteře.

Jakou potahovou látku si vybrat

Svrchní materiál rozhoduje o údržbě a pohodlí rohové sedací soupravy, ten může být různý. Základní volbou je kůže nebo textil, první zmíněné provedení slibuje luxusní vzhled, ale na druhou stranu horší prodyšnost, což je nepříjemné zejména v horkých letních dnech. Cenové rozpětí kožených sedacích souprav může být velké, to záleží  na kvalitě použité kůže. Kůže má svou výhodu především ve snadné údržbě, případné nečistoty lze setřít jen měkkým hadříkem a párkrát do roka provést impregnaci.

U textilních potahů máte na výběr z pestré škály materiálů. Ideální je zvolit textilní potah s nižším podílem přírodních vláken, čímž je zajištěna delší životnost vaší sedací soupravy.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 10 945,00 Kč
Vybráno 31.27%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 24 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.