google-eu-600
23.5.2016
Kategorie: Politika

Jak soudruzi z EU pokutují Google za zneužívání “monopolu”, kterým není

Sdílejte článek:

MARTIN BULÁK 23|05|2016

Googlu hrozí v Evropě obrovská finanční sankce – nejvyšší v historii. Evropská komise se vyhrožuje udělením pokuty ve výši 3 miliardy EUR, za údajné zneužívání monopolního postavení na trhu.

Tento přístup je ale již v základech špatný, protože Google žádné monopolní postavení nemá. Google je v první řadě oblíbená služba, která prakticky nemá konkurenta. Alternativy existují, ale prostě nedosahují takových kvalit jako nabízí Google.

Dnes máte od Googlu k dispozici perfektní vyhledávač s nejdůležitějšími výsledky, bezplatný Gmail, úložiště, mapy a mnoho dalšího. Vše bezkonkurenční a velmi oblíbené služby, financované převážně díky reklamám.Nikdo z Googlu nepřijde k vám domů a nežádá si pod hrozbou zbraně od vás peníze za používání jeho služeb. Nikdo z Googlu vám neřekne ani nic k tomu, pokud se rozhodnete používat jiný vyhledávač. Google je tedy jen jedna z mnoha jiných standardně podnikajících firem na trhu. Žádný monopol.

Teď se ale dostáváme ke skutečnému monopolu, a jím je stát . Jedině stát si dokáže v dnešním systému vybudovat a úspěšně udržovat monopol, který chrání za pomocí vlastních ozbrojených složek. Jedině stát k vám může poslat někoho, kdo vám bude tvrdit že mu musíte za danou službu zaplatit, protože jinak vám hrozí trest.

Můžeme ale začít zcela základním státním monopolem, kterým je výběr daní. Dnes nemůže nikdo úspěšně konkurovat státu a začít vybírat daně. Byl by označen za kriminálníka. Pokud byste někomu poslali dopis s žádostí o zaplacení nějakého procenta ze svých příjmů za účelem poskytování různých služeb, s hrozbou že pokud vám nezaplatí, tak to budete vymáhat i za pomoci zbraně, tak by to pro vás již po tomto úvodu nedopadlo dobře.

Stát je tedy institucionalizovaným ukázkovým monopolem, který v naší společnosti “přirozeně akceptujeme”.

Google je ve srovnání se státem jen obyčejná firma na trhu, žádný monopol. Jen obyčejná firma se skvělým produktem.

Logika soudruhů v EU je v tomto velmi paradoxní. Ze své monopolní pozice obviňují a chtějí pokutovat Google pro podezření ze zneužívání monopolu, kterým Google ale není.

V zásadě ale tato logika platí jen pro bohaté firmy. Tedy firmy, které již něco vybudovaly, poskytují zákazníkům kvalitní produkty a dobře na nich vydělávají. Pokud jste malá firma se špatným produktem, můžete si dělat co chcete. Můžete upřednostňovat své produkty ve svých produktech, ale euroúředníci si toho absolutně nevšimnou.

Zajímavé to pro ně začne být až tehdy, když si velká skupina lidí oblíbí váš produkt a vám to začne přirozeně dobře vynášet. Tehdy soudruzi zpozorní, neboť uvidí že váš byznys je big, a hned si začnou dělat zálusk na část z tohoto balíku peněz.

Evropskou komisi dnes nezajímá nějaký vesnický vyhledávač xyz, který lidé nepoužívají (a jejich je skutečně nepočítaně), neboť jim nepřináší relevantní výsledky. Je zajímá Google, který vytvořil skvělou službu. Za odměnu jim to chtějí nyní osladit mastnou pokutou.

To bude v konečném důsledku znamenat jen jedno – Google bude mít méně prostředků na inovaci produktů, nebo na nové bezplatné produkty, které by nám mohl nabídnout v budoucnosti. No a peníze, které vyberou bruselští soudruzi se ztratí v EU systému na nesmyslných projektech, u kterých se standardně nabalí celá síť zkorumpovaných úředníků a “podnikatelů”.

ZDROJ: Martin Bulák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 12 078,00 Kč
Vybráno 34.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 60 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.