cikani jihlava

Jak sluníčka vylepšují Vysočinu

Sdílejte článek:

VLADIMÍR KŘÍŽ

Není to tak dávno, kdy jihlavská neZiskovka přesvědčila tehdejšího primátora a s ním celou radnici a činitele v Praze, že to nejlepší je přivážet lidi z arabských zemí rovnou do České republiky. Aniž by obyčejní občané chápali proč, zorganizovali velkolepý převoz letadlem z Iráku na Vysočinu. Jak tato nesmyslná a zcela pitomá a nákladná akce dopadla, je známo. Byla z toho celostátní a mezinárodní ostuda.

Iráčané odmítli nabízené lukrativní byty -vymalované kravíny- a většinou se hbitě přesunuli do vytouženého Německa, kde to bylo poněkud lukrativnější. To ale vůbec nevadilo výše zmíněné NeZiskovce, aby dál nepokračovala ve svých zajímavých aktivitách, které zřejmě přinášejí blaho zejména jejím majitelům a obživu dalším zaměstnancům.

Vysočina se prostě musí stát sluníčkovou a příznivou oázou pro migranty a vůbec podivné existence. I kdyby na chleba nebylo. A ono bude. Snad od sluníčkové radnice a jihlavské paní primátorky, která vyhlásila program ,,Staň se Jihlavanem”. Neb peníze zřejmě prší, pokud se zvedne dostatečně počet obyvatel krajského města. A tak se nepohrdne cikány ze Slovenska, Rumunska a nevím kým vším ještě. Bude nás na té Vysočině víc, peníze od EU či státu atd. … já nevím, se pohrnou. Kvantita na úkor kvality.

Byty na lukrativních místech, které ještě patří městu, tu přece jsou. Takže naše milá sluníčková paní primátorka rozdává byty těm nově přišlým, kteří si mohou přihlásit své bydliště třeba pěkně na radnici. 

Naštěstí tu jsou ještě lidé, kterým se tyhle podivné aktivity nějak nezdají. A místní noviny, které jejich protesty otiskly. Zatím, než je někdo umlčí. Mám pár přátel mezi cikány, kteří patřili mezi pracovité občany už za komunistické totality. Prý už také proti tomu všemu protestovali. Pochyboval bych, že byli vyslyšeni. Nejsou totiž IN.  

Slovo mají jen sluníčka, kterým je jedno, že v krajském- městě Jihlavě, které bylo po léta klidné a normální, začalo stoupat nebezpečí  přímo v centru. A že je jen otázkou času, kdy dojde k přímo ve městě k vraždám, či znásilněním a podobným činům. Nedej Bože. 

                                                                                           

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 419 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (37 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)