furniture-4767041_1280
17.8.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Jak si zařídit malý byt v industriálním stylu?

Sdílejte článek:

Stále více majitelů domácností si klade za cíl jít s módními trendy, pokud jde o vybavení jednotlivých místností. Už několik let se v tuzemsku dá vysledovat trend takzvaného industriálního stylu zařízení bytů a rodinných domů. V čem tkví jeho kouzlo a jak si mu svoji nemovitost můžete přizpůsobit?

Základní princip industriálního nábytku

Industriální nábytek se vyznačuje především tím, že kombinuje přírodní materiály s kovem, potažmo sklem. Typické jsou třeba masivní dřevěné stolky, jež jsou obohacené skleněnou deskou, doplněné o kovové židličky. Dalším charakteristickým prvkem je osvícení, které působí, jako by bylo dříve použito někde v továrních halách. Zdi jsou pak provedeny s hrubým cihlovým osazením. Sedací souprava v obývacím pokoji dominuje celému prostoru. Podlahy hrají barvami. Dá se říci, že industriální styl je naoko nedbalý, až bujarý, což ovšem při správné kombinaci nábytku a ostatního vybavení samozřejmě není pravdou, naopak vše v konečném výsledku vyznívá elegantně a stylově.

Nábytek s industriálním nádechem se hodí do velkých i malých bytů

Traduje se, že industriální nábytek patří hlavně do velkých bytů a rodinných domů s rozlehlými místnostmi, ideálně je vhodný pro lofty. Jenže použít se dá také jako nábytek do malého bytu, nesmí se to s ním ovšem přehánět, aby zde zbyl dostatek prostoru pro jeho obyvatele. Bydlíte-li tedy v malém bytě, určitě se nemusíte bát zvolit právě industriální nábytek v podobě masivních dřevěných postelí, skříní a komod, kožených sedaček apod., ale s mírou. V malých interiérech se doporučuje kombinace se sklem, díky němuž dojde přeci jen k optickému zvětšení místností a zachování vzdušnosti pokojů.

Při zařizování bytu industriálním nábytkem je dobré se inspirovat fotografiemi. Bohatou fotogalerii, díky níž si uděláte jasnější představu o tomto stylu, naleznete kupříkladu na webových stránkách společnosti FineCase.cz, kde si lze industriální nábytek do bytu taktéž zakoupit.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 253 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...