pekarová
29.8.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Jak si prohrát volby

Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

MLADEKR„Miliardy důchodcům? My bychom jim nedali nic, je to úplatek od Babiše,“ říká Pekarová, předsedkyně strany TOP. (1) Inu jistě lze polemizovat s tím, že plánovaný příspěvek 5000 korun důchodcům nazvaný „rouškovné“ v době volební kampaně do krajů a Senátu může mít charakter ovlivnění voličů. Jenomže:

 


Poprvé nemůže jít o úplatek, protože to parametry úplatku nesplňuje podle žádného zákona, natož trestního. Podruhé by to mohlo být neoprávněné zvýhodnění, pokud by příspěvek směřoval pouze k důchodcům, kteří budou volit současnou koalici. Ale jde o plošné opatření, tedy i pro voliče strany TOP a další. Potřetí je nutné zmínit, že pokles reálných důchodů je značný. Nedosahují ani výše doby „kalouskovské“ a důchodci jako nejvíce riziková skupina v období covidu 19 si malé přilepšení rozhodně zaslouží.

Babiš Nebabiš, paní Pekárková projevila takovou politickou necitlivost, až jeden doslova zírá. Asi jako když kolega Pospíšil, také TOP a exministr spravedlnosti, předloží návrh zákona za město Praha, ve kterém by obce měly právo zakazovat pronájem chat a chalup. (2). Protiústavní odraz zoufalství této strany.

Opoziční strany se stále diví, jak je možné, že Babišova vláda má stále tak vysokou podporu voličů při pohledu na ministerské kreatury, které v ní sedí. S ministrem Vojtěchem na čele a konče ministrem Plagou, jejichž excesy zřejmě jednou vejdou do učebnic, jak se politika dělat nemá.

Místo kritiky nesmyslů, které Babišova vláda produkuje, a které ji nakonec volič spočítá, zazní od opozice útok na důchodce. Místo toho, aby opozice křičela: „Babiš dává jen 5000? To je málo, dávali bychom více! Zase ty chudáky důchodce tahle vláda obírá…“ tak oznamuje, že by nedala důchodcům NIC. Blbost nechodí po horách, ale po lidech a česká politická opozice jí přímo kvete. Takových hloupých výroků, jaký předvedla Pekárková, najdeme totiž ve sbírce opozice více. Ale tento poslední, to je fakt rána rozumu.
Zdroje:
(1) https://video.aktualne.cz/dvtv/miliardy-pro-duchodce-pujcuji-si-od-svych-deti-je-to-volebni/r~344321c6e95211eab408ac1f6b220ee8/
(2) https://www.ceska-justice.cz/2020/07/zakaz-kratkodobe-pronajimat-chalupy-a-byty-navrzeny-prahou-je-podle-vlady-protiustavni/

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Rudolf Roedlind 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 600,00 Kč
Vybráno 10.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 325 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,27 out of 5)
Loading...
politicon.cz
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.