23.9.2014
Kategorie: Kultura a tipy

Jak si odpovědně vybrat nejlepší hypotéku?

Sdílejte článek:

(PAR) 23|09|2014

Každý člověk sní svůj sen o krásném domově. V dnešní době je možno vize o dobrém a pohodovém bydlení uskutečnit poměrně jednoduše. Dokonce ani nemusíme čekat několik desetiletí než si na vlastní “hnízdečko” postupně našetříme. Naše možnosti rychlého zvládnutí bytového problému řeší nepřeberná nabídka hypoték od mnoha různých bank.

 

 

Pokud se odpovědný jedinec rozhodne pro sebe a svoji rodinu vybudovat pravý domov, bývá většinou nakloněn vlastnímu domu, popřípadě bytu v osobním vlastnictví. Při současné výši měsíčního nájemného je to jistě volba správná i v případě, že nemá dostatečnou peněžní částku potřebnou na zrealizování tohoto záměru. Bankovní trh mu dává možnost volby ze široké nabídky financování.

 

Klasickým řešením je v tomto případě hypotéka. Ne každý jde do tohoto rozhodnutí s klidnou hlavou. Přeci jen se jedná o závazek na několik let až desetiletí. Představa pravidelného měsíčního výdaje v řádu několika tisíc korun a závazku na většinu produktivního života rozklepe kolena i těm nejodvážnějším. Je ale nějaká lepší možnost?

 

Můžeme si o našich bankách a jejich obchodní politice myslet co chceme, ale v případě nabídky hypoték mám za to, že to není tak špatné. Úrokové sazby slušné, podmínky racionální. Pokud se člověk ještě zajistí kvalitním životním pojištěním, riziko se celkově stává únosným a není se třeba svého snu o vlastním bydlení vzdávat. Navíc, když i v případě nájemního bydlení by ten měsíční výdaj byl téměř srovnatelný.

 

Zásadní otázkou je tedy získání pokud možno té nejlepší hypotéky, která dokonale reflektuje možnosti i schopnosti zájemce. Můžeme sami oběhat všechny možné peněžní ústavy, můžeme přečíst všechny možné nabídky, návrhy smluv, doporučení a věřit vlastnímu instinktu. Při složitosti této problematiky je však asi nejlepší využít pomoci odborníků.

 

 

V dnešní době velmi pomáhá internet. Tak jako existují různé srovnávače nejlepšího pojištění, povinného ručení a podobných produktů, můžeme nyní stejnou cestou získat i nejkvalitnější přehled hypoték. Najdeme zde nejen nabídku největších bank působících na českém trhu, ale samozřejmostí jsou i pravidelně aktualizované úrokové sazby či podrobné informace o výhodách jednotlivých produktů, které nám při volbě hypotéky ukážou správnou cestu.

 

Navíc se zde nalezneme i mnoho dalších specifických zajímavostí či rad. Dozvíme se jak může klient získat hypotéku bez dokládání faktur (při výstavbě a rekonstrukci), bez dokazování příjmů nebo jak je možno splácení rozložit až na čtyřicet let. Velkým pomocníkem mohou být při našem rozhodování i odborné články o porovnávání, o hypotékách pro jednotlivé profese či v jednotlivých fázích života.

 

Pokud tedy uvažujete či jste se již rozhodli pro konkrétní realizaci svého snu o domově a potřebujete pomoci s jeho financováním, určitě se podívejte na internetové stránky, kde najdete velký, aktuální a podrobně informačně doplněný přehled hypoték, neboť každé velké životní rozhodnutí musí být zodpovědné.

 

Článek publikován ve spolupráci s webem www.finslovnik.cz

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 955,00 Kč
Vybráno 34.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 7 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.