tumblr_ms1bxc7h1C1rfwfq9o1_1280
19.4.2016
Kategorie: Společnost

Jak si holky z džendru přihrály malou domů

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK 19|04|2016

Je možné tunelovat veřejné prostředky veřejně? Je 400 milionů malá nebo velká domů? Je ministryně Marksová zaměstnancem státu nebo genderových neziskovek?

Jeden březnový den jsem měl neodbytný pocit, že se všude mluví o ukrutném utlačování žen v České republice. Na Českém rozhlase, v České televizi, v tištěných i internetových denících, všude tohle téma. Odevšad někdo tvrdil, jak jsou ženy u nás placeny opravdu, ale opravdu hůř, než muži na stejných pozicích. Nechápal jsem, jak se to mohlo tak sejít, jak to, že čirou náhodou všude omílají totéž. Že by to bylo tím datem, 8. března? Vypadá to jako cílená kampaň, říkal jsem si. Ale proč? A večer jsem pochopil. Paní ministryně práce a sociálních věcí oznámila, že už se na to nemůže dívat, na tu do nebe volající nespravedlnost v platech žen, a že tedy podpoří zrovnoprávnění žen s muži – dá 400 milionů korun genderovým organizacím, aby s tím něco udělaly.

Představuji si to takhle:

Před pár měsíci se Anička, Barunka a Cecilka, každá z nějaké hodně, ale hodně důležité džendrovky, sešly v čajovně (do kaváren nechodí, to není dost alternativní). Holky, říká jedna, tak nám pomalu docházejí peníze. No jo, říká druhá, ty granty končí a co jako budeme dělat? Jasně, musíme přece chránit ty utlačované ženy, směje se třetí. Tak půjdeme za Míšou, ta vždycky nějaké peníze splašila, no né? A jak řekly, tak udělaly.

Míša nezklamala. Holky, nebojte se, to přece není žádný problém. Vy připravte nějaký průzkum, abychom s ním mohly do médií. Musí to ale být průzkum něčeho, co jde snadno prokázat, i když to nebude úplně pravda. Třeba nerovnost v platech žen a mužů na stejných pozicích. Tam najdeme spoustu příkladů, které nám pak nikdo jen tak nevyvrátí. Protože, jak se někdo ozve, že to tak není, tak z něj uděláme šovinistu. A když by někdo začal vytahovat, jako že je spousta faktorů, které se musí zohlednit, jako jsou délka praxe, zkušenosti, individuální schopnosti, výkon atd., tak řekneme, že mlží, aby zachoval tu nespravedlnost vůči ženám. Na to veřejnost uslyší. No a na MDŽ naplánujeme hezkou kampaň. Vy se dostanete do všech plátků, rádií a televizí a řeknete LIDU, jak jsou tady ženy utlačované. Já potom budu dělat, jako že se na to nemůžu dívat a veřejně vám slíbím peníze na odstraňování té nespravedlnosti. Vytáhnu ze státního rozpočtu třeba 400 melounů. Když budeme dost nahlas křičet, že je to na dobrou věc, ani pes po tom neštěkne.

Jak se domluvily, tak i udělaly. Na MDŽ holky z džendrů vytáhly do boje a Míša jim veřejně přiklepla peníze. 400 milionů korun. Jasně, Míša napsala, že ty peníze nebudou čerpat jenom neziskovky. O dotace se mohou hlásit i města, kraje nebo podnikatelé, kteří chtějí ženám radit a vzdělávat je. Dotace možná dostane obec, ale radit jim budou zase ty džendrovky. Geniální, no ne?

Takže si to shrňme.

  • Ministryně práce a sociálních věcí provozuje sociální inženýrství. Ze své pozice manipuluje veřejností a formuje ji k svému ultralevicovému obrazu.
  • Ministryně práce a sociálních věcí využívá k naplňování svých ideologických levicových cílů veřejné prostředky.
  • Ministryně práce a sociálních věcí zajistila tyto veřejné prostředky k podpoře úzce zaměřeného segmentu služeb, v tomto případě genderově zaměřených neziskových organizací.

Tunel na veřejné prostředky v přímém přenosu. Nepokryté napojení na bývalé kolegyně a vztahy. Řebíček, Rath, Vávra a další se jen tiše stydí. Jak byli nešikovní, jak neuměli myslet ve velkém, jaké měli zábrany jednat drze veřejně…

Zdá se, že tuneláři všech zemí našli svého mistra. Promiňte, musím být genderově korektní – tuneláři našli svou mi(ny)stryni.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Jan Janát 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 955,00 Kč
Vybráno 34.15%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 22 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
8 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.