zl
24.1.2019
Kategorie: Ekonomika

Jak se z poctivého živnostníka vyrábí dlužník … syčák, gauner

Sdílejte článek:

JAN ZADRAŽIL

Je skutečně ukázkou stupidity myslet si, že kdo je tu v exekuci, ten si půjčil na dovolenou a nebo rovnou s tím, že to nikdy nezaplatí.

Nejvíce dlužníků je tu z řad bývalých živnostníků a potom lidé, které postihla nějaká pohroma nebo nemoc. A není to díky finanční negramotnosti, ale díky státním zásahům. Neustálé změny zákonů a státní výmysly totiž musí platit ten živnostník. A nejsou to žádné malé položky.
A když to zaplatí, stát to zruší nebo změní na něco, co stojí živnostníky další peníze. Příklad?

Stát nařídil hospodským oddělené prostory pro kuřáky nebo povinnou klimatizaci. Když to postavili (museli si na to půjčit), tak to zrušil. Zato nařídil úplný zákaz kouření. Klimatizace k hov…
Předtím už ovšem stihl jiné věci. Třeba musíte oddělit prostory pro herní automaty. Tak je oddělili. A pak? Nesmíte mít vůbec automaty! Výdaje na ho…, živnostník ale zadlužen.

Pak přišly od ČSSD povinné registrační pokladny. Dnes to schválíme, zítra je musíte mít. Nákup s předstihem ale opět k hov… Protože to zrušili. A najednou teď – musíte mít internet a EET pokladnu, ale pozor! Ta vaše stará registrační EET neumí. Smolík. Kupte si novou.

To jsou je malinké příklady. Je mnoho dalších věcí a mnohem horších. Třeba zaplaťte daň z peněz, které jste nedostali. Skutečně! Tady uděláte práci, vystavíte fakturu, odběratel vám nezaplatí, ale daň z toho zaplatit musíte. A samozřejmě také mzdy svým zaměstnancům. Kde je ochrana? Nikde. Rázem je z poctivého živnostníka dlužník. Syčák, gauner.

Z posledních perliček je dobrá ta, kdy živnostník zodpovídá za to, že ten, kdo mu prodává zboží je slušný člověk. To opravdu není vtip. Když podnikatel nakoupí něco od jiného podnikatele a ten prodávající je gauner, odskáče to ten, kdo si u něj nakoupil. Nedá se sice nikde zjistit co je prodávající zač (to víte ochrana osobních údajů), ale to je fuk. Jestli se ukáže, že prodávající nezaplatil daně, musí je zaplatit ten, co si u něj nakoupil, i když o tom nevěděl. Dobře mu tak.

Takto se u nás vyrábějí dlužníci! Ne půjčováním na dovolené. A co horšího, jsou to většinou schopní, pracovití a především nevinní lidé. Asi ty schopné ve společnosti nepotřebujeme. Blbí otroci jsou lepší.

Autor: Jan Zadražil, fb

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 172,00 Kč
Vybráno 29.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 473 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.