social-media-ged1f8f9da_1280
4.10.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Jak se stát hvězdou YouTube pouhým chytrým telefonem?

Sdílejte článek:

Chcete se stát celebritou YouTube, ale máte pouze smartphone? Pak pro vás máme dobrou zprávu, protože z moderních smartphonů se staly extrémně schopné videokamery a střihače. To znamená, že s pouhým telefonem v kapse můžete začít natáčet, upravovat a publikovat vlastní obsah a my vám ukážeme, jak na to.

Nastavení a tipy

Chcete -li zachytit nejlepší kvalitu, musíte se naučit vstupy a výstupy fotoaparátu vašeho telefonu a ujistit se, že nastavíte nastavení na maximální kvalitu. IPhone, se kterým zde pracujeme, nám umožňuje používat rozlišení 4K při 30 fps, takže s tím určitě půjdeme. Dále budete chtít znát hardware- mnoho fotoaparátů má systémy se dvěma nebo dokonce třemi objektivy, což vám umožní přístup k vyšším úrovním zoomu nebo zachování více detailů. Není to však vždy tak jednoduché, protože v tomto iPhonu 8 Plus máme stabilizaci pouze na širším objektivu a výsledkem budou plynulejší záběry, takže se na tuto možnost možná budeme chtít více spoléhat, pokud fotíme z ruky.

Kromě funkcí a funkcí specifických pro telefon zvažme také několik rychlých tipů, které vám pomohou pořídit hezky vypadající záběry. Jedním z nejjednodušších způsobů je zajistit, aby byl váš předmět zaostřený a abyste byli stabilní. Ponecháte -li lokty blízko hrudního koše, získáte lepší rovnováhu a udržíte smartphone stabilnější po delší dobu. Pro zaostření se také ujistěte, že zaostřovací bod nastavujete ručně klepnutím na obrazovku a podržením objektu na tomto místě.

Další způsob, jak zachytit ohromující záběry, je ruční ovládání, které obecně vyžaduje k odemčení aplikaci třetí strany. To vám umožní být kreativnější nebo dokonce přistupovat k možnostem nahrávání ve vyšší kvalitě. Chcete -li skutečně zaujmout své publikum, budete potřebovat více než jen dobré záběry, budete potřebovat solidní zvuk a hudbu. YouTube poskytuje omezenou hudební knihovnu, takže pokud právě začínáte, je dobré se na to podívat a něco to do vašeho videa přidá. Nahrávání kvalitního zvuku na cestách je trochu komplikovanější, protože vestavěné mikrofony telefonu budou chybět, jakmile se vzdálíte od zařízení. V tomto případě je lepší posbírat několik drobných doplňků.

Zařízení

Mezi první kusy vybavení, které byste měli získat, je nějaký druh mikrofonu. Pro mluvení a práci na dosah ruky vašeho telefonu bych řekl, že půjdu s lavalierem, protože jsou spolehliví a kompaktní. Hlavní alternativou jsou směrové mikrofony, které jsou skvělé pro fotografování na kratší vzdálenosti a pro zachycení obecných zvuků při fotografování B roll. Okamžitě byste měli ve svých videích vidět zlepšení a díky lepšímu zvuku jsou videa mnohem lépe sledovatelná.

Kromě zvuku je znakem „profesionálního“ natáčení stabilita. Stativy jsou klasickými způsoby, jak toho dosáhnout, a v B&H najdete spoustu kompaktních fotoaparátů zaměřených na chytré telefony. Moderním vylepšením stabilizace musí být ruční závěs, který vám umožní pracovat z ruky a přitom získat plynulé záběry, které dříve bylo možné dosáhnout pouze u drahých systémů Steadicam. Naším aktuálním favoritem je Huawei P Smart 2021, který nabízí vynikající výkon a úžasnou výdrž baterie.

Samozřejmě mít všechny správné nástroje je jen část řešení. Na konci dne vaše celebrity na YouTube udělá nebo rozbije, ať už produkujete obsah, který by lidé chtěli sledovat. A přestože existují určité typy videí, která obvykle získávají velké publikum a spoustu kliknutí – například návody na líčení a rozbalování -, doporučujeme zaměřit se na téma, které vás osobně oslovuje. Mít výklenek vás může nejen odlišit od davu, ale protože vás to skutečně zajímá, je pravděpodobné, že budete spolehlivou autoritou a vaše vzrušení zvýší kvalitu obsahu.

Post produkce

Poté, co zachytíte celé své video, přijde možná nejtěžší část práce na smartphonu: střih. Důvodem je obtížná postprodukce, protože střih videa je něco, co bylo navrženo tak, aby to zvládly stolní počítače s dostatkem výkonu a zkratek, které vás provedou procesem přesně a rychle. Chytré telefony musí mít několik zkratek, ale to není nutně problém, protože existuje spousta moderních aplikací, které vás provedou úpravou během chvilky.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 162 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...